İstanbulKart sahipleri, son zamanlarda birçok farklı avantajdan faydalanabiliyor. Bu avantajlardan en ilgi çekeni ise Starbucks’tan ücretsiz kahve alımı. Artık İstanbulKart, sadece bir toplu taşma bileti olarak değil, hayatın her anında rahatlıkla kullanılabilen bir kart haline dönüşmüş durumda. İstanbul Belediyesi’de 16 milyonu aşkın İstanbulKart sahibi olan herkesi, bu yeni uygulamadan faydalanabilecek. Bu yazımızda sizlere, İstanbul Büyükşehir Belediye tarafından başlatılan yeni İstanbulKart uygulamasının detaylarından bahsedeceğiz.

Beltur’dan yapılan alışverişlerde indirim

16 milyon İstanbulKart sahibini ilgilendiren yeni bir uygulama açıldı. Bu uygulama sayesinde de İstanbulKart sahipleri, Beltur üzerinden yapacakları alışverişlerde yüzde 10 oranında bir para iadesi alacak. İstanbulkart ile Beltur’dan alışveriş apacak olan kişilere özel bu uygulama, 22 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Son zamanlarda yaşanan birçok gelişme, İstanbulKart2’ı hali hazırda ilgilendirmekte. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yenilikler ile beraber istanbulKart sahipleri, artık bu kartlar ile sadece toplu taşıma araçlarına binmiyor. Son yıllardaki yenilikler ile İstanbulkart sahipleri alışveriş yapabiliyor, kafe ve restoranlarda yemek yiyebiliyor ve belirli yerlerde özel indirimlerden yararlanabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye tarafından kampanya adına “Beltur restoran, kafe ve büfelerinde yapacağın İstanbulkart ödemelerinin yüzde 10’u ödeme yaptığın İstanbulkart’a iade!” açıklaması yapıldı.

İstanbulKart’ın beltur indirimi kampanyasının koşulları nelerdir?

 • Belbim A.Ş tarafından yayınlanan bu kampanya, şirket tarafından hakları saklı tutulmaktadır.
 • Plaj ve plaj bölgeleri dışındaki tüm Beltur kafe ve büfelerinden yapılacak olan alışverişlerin yüzde 10 oranındaki kısmı, İstanbulkart sahibi kişilerin tanımlanmış olan İstanbulKart’larına geri iade edilecektir. Bu iadeleri İstanbulKart’ınıza yükleyebilmek için bir talimat yükleme noktasından, gerekli işlemleri tamamlamanız gerekmektedir.
 • Belbim A.Ş tarafından sunulan bu kampanyada Beltur büfelerinden ve kafelerinden yapılacak olan alışverişlerin, İstanbulKart ile tamamlanması halinde alışveriş ücretinin yüde 10 oranındaki bir kısmı yüklencektir. Ancak geri ödemenin maksimum limiti 20 Türk lirası ile sınırlıdır. Bu kampanya dahilinde kazandığınız ödülün maalesef nakit karşılığı talep edilemiyor.
 • Talimat olarak yüklenen ödül TL, herhangi bir yükleme noktasına, otobüs duraklarında yer alan talimat yükleme noktalarına, otobüslerdeki geçiş cihazlarına İstanbulkart dokundurularak ya da İstanbulkart Mobil üzerinden NFC okuma yöntemi ile geri yüklenebilir.
 • Belbim A.Ş tarafından sunulan bu kampanya müşteri bazlı olsa da bir kişi, birden fazla İstanbulkart ile bu kampanyadan yararlanabilir. Kısacası bu kampanya, aslında kart bazlı olarak sunulmaktadır.
 • Kullanıcının push bildirimi kapalı olması halinde Belbim AŞ kayıtlarında kullanıcının SMS ticari elektronik ileti izni varsa ödül bilgilendirmesi SMS ile yapılacaktır. SMS ile ticari elektronik ileti izni yoksa kullanıcılara ödül TL yüklemesi yapılacak ancak SMS iletişimi yapılamayacaktır.
 • Kampanyadan faydalanabilmek için İstanbulkart’ın kişiselleştirilmiş olması, açık rıza tercihlerinin açık olması ve en az bir ticari elektronik ileti izninin onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Kullanıcıların kampanyalara katılım şartlarına ve sonuçlarına dair iletileri alabilmesi için önceden alınan ticari ileti onaylarına ihtiyaç duyulacaktır. Kampanya detaylarından haberdar olmak ve Belbim A.Ş tarafından sunulan bu kampanyaya katılmak için ticari elektronik ileti tercihleri İstanbulkart Mobil’den ya da https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresinden düzenlenebilmektedir.
 • Ödüllendirme bilgisi İstanbulkart Mobil kullanıcılarına push bildirimi ya da SMS şeklinde yapılacaktır.
 • Kullanıcının push bildirimi kapalı olması halinde Belbim AŞ kayıtlarında kullanıcının SMS ticari elektronik ileti izni varsa ödül bilgilendirmesi SMS yöntemi ile yapılacaktır. SMS ile ticari elektronik ileti izni yoksa kullanıcılara ödül TL yüklemesi yapılacak ancak SMS iletişimi yapılamayacaktır. Bu yüzden de kazandığınız ödüllerden haberdar olabilmek adına en az bir yerdeki bildirimi aktif hale getirmeniz gerekmektedir.
 • Kampanya koşullarında yer alan çerçeve sözleşme, açık rıza ve ticari elektronik ileti izin onaylarının, kampanyaya konu işlemin gerçekleşme tarih ve saatinden önce verilmesi halinde kampanyadan faylanılabilmektedir.
 • Sistemsel gecikmelerden kaynaklı ödül TL yüklemelerinde oluşabilecek aksaklıklarda BELBİM AŞ müşteri memnuniyeti kapsamında TL ödül yüklemesini en kısa süre içerisinde gerçekleştirmeye çalışacaktır.