Son yıllarda İstanbulKart sahipleri, ellerindeki kartlar ile sadece toplu taşımayı kullanmıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni projeleri kapsamında, İstanbulkart, bir bakıma alışverişlerde kullanabileceğiniz para kartlar olarak işlem görebiliyor. İstanbulKart’ın Multinet ile anlaşmasının ardından birçok restoran ve kafede İstanbulKart ile ödeme yapabilmektesiniz. Bunlar ile beraber İstanbulKart kullanıcıları, birçok farklı avantajdan da faydalanabiliyor. Bu avantajlardan en dikkat çekeni ise Starbucks’tan ücretsiz kahve almak. Bu yazımızda sizlere, İstanbulKart ile nasıl Starbucks’tan ücretsiz kahve satın alabileceğinizi anlattık.

İstanbulkart ile ücretsiz kahve

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, günlük yaşamda İstanbulKartlıların daha aktif kullanılabilmesi için birçok farklı kampanya düzenliyor. Bu kampanyalardan en dikkat çekeni ise İstanbulkart ile Starbucks’tan ücretsiz kahve almak. Bu kampanya, 2 Aralık 2022 tarihine kadar sürecektir. Ancak bu ücretsiz kahveyi kazanabilmek için sağlamanız gereken bazı şartlar mevcut. Bu şartları sağladığınız takdirde siz de İstanbulKart’ınız ile Starbucks’tan ücretsiz kahve ikramınızı alabilirsiniz.

Kampanya şartları nelerdir?

İstanbulkart ile Starbucks’tan almış olduğunuz ücretsiz kahveler “Tall boy” büyüklüğünde olacaktır. Bu kampanya ise 2 aralık 2022 tarihine kadar devam edecek olup, istediğiniz bir Starbucks şubesinden ücretsiz kahvenizi alabiliyorsunuz. kampanyaya ise katılım şartları şu şekildedir:

  • Starbucks’tan ücretsiz kahve ikramınızı alabilmek için öncelikle İstanbulKart2ın mobil uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.
  • Daha sonra ise Starbucks’ın mobil ödeme uygulamasını da akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise bakiye yükleme ekranına girmeniz gerekiyor.
  • Bakiye yükleme talimatı oluşturmalısınız. Ancak bakiye yüklerken ise ödeme aracını “İstanbulKart” olarak belirlemeniz gerekiyor.
  • Ancak Starbucks uygulamasını ilk defa indirmiş ve ilk kez bu uygulama üzerindenden dijital cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekiyor.
  • Yükleyeceğiniz bakiye tutarı ise minimum 50 TL olmak zorunda.
  • Daha önceden Starbucks uygulamsının dijital cüzdanına bakiye yüklemiş olan kişiler, İstanbulkart’ın sunmuş olduğu bu kampanyadan yararlanamamaktadır.

Tüm bu işlemler yaptığınızda ise Starbucks mobil uygulamasında 15 yılız kazanıyorsunuz. Starbucks mobil uygulamasında 15 yıldız kazandığınızı zaman ise 1 adet Tall boy içecek ikramını elde ediyorsunuz.

Starbucks mobil uygulamasına bakiye nasıl yüklenir?

Starbucks’ın sunmuş olduğu mobil uygulamasına bakiye yüklemek oldukça kolay. Bunun için öncelikle Starbucks’ın mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin. Daha sonra ise uygulamada kullanacağınız hesabınızı oluşturun. Ardından uygulamanın anasayfasında yer alan “Para yükle” seçeneğine tıklayın. Buradan Starbucks uygulamasındaki dijital cüzdanınıza ne kadar bakiye yüklemek istediğinizi seçin. Eğer İstanbulKart’ın sunmuş olduğu ücretsiz kahve kampanyasına katılmak istiyorsanız, minimum 50 TL bakiye yüklemeniz gerekiyor.

İLGİLİ MAKALE  Starbuck’tan soğuk içecek alıp bütçenizi sarsmayın. İşte evde 5 dakikada hazırlayabileceğiniz tarif

Starbucks mobil uygulamasına bakiye yüklerken, ödeme yöntemi olarak İstanbulKart seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. gerekli olan bilgileri girdikten sonra ise ödemenizi yapın ve bakiyeniz direkt olarak Starbucks mobil uygulamasındaki dijital cüzdanınıza yüklensin. Talimatın gerçekleşebilmesi için ise NFC özelliği bulunan akıllı telefonunuzdan, İstanbulkart’ta yer alan karekodu okutmanız gerekiyor. Bu sayede Starbucks dijital cüzdanınıza bakiye yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Starbucks Rewards kampanyası

Starbucks

Starbucks

Starbucks, kendi sunmuş olduğu mobil uygulama üzerinden yeni bir kampanya başlattı. Starbucks Rewards olarak adlandırılan bu kampanyada ise mobil uygulamadan alışveriş yapmanız gerekiyor. Mobil uygulama üzerinden yapacağınız kahve ödemeleri ile belirli miktarlarda yıldız kazanıyorsunuz. 15 yıldız kazandığınızda ise 1 adet tall boy içecek ikramı elde ediyorsunuz. yapacağınız kahve siparişleri ve bakiye yükleme işlemleri ile yıldızlar kazanabiliyorsunuz. İstanbulKart ile ilk kez bakiye yüklediğiniz zaman ise direkt olarak 15 yıldız ele edip, kahve ikramınızı alabiliyorsunuz.