Kişinin karakter oluşumunda bir hayli etkileri bulunan burçlar kişinin hayatını büyük ölçüde etkileri altına almaktadır. Bu etkiler bazı durumlarda olumlu sonuçlar doğururken bazı durumlarda olumsuz bir takım olaylarla sonuçlanmaktadır. Gökyüzünde meydana gelen olaylar kişinin hareketlerinde çeşitli değişimlerin oluşmasına neden olurken bazı durumlarda da kişinin kendisinde bulunan spesifik bir takım özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi dağınık olmalarıyla bilinen burçlar olurken, haberimizin bu bölümünde zodyağın en dağınık 3 burcunu ele aldık!

Bu burçlar çok dağınık

Bazı burçların diğer burçlara nazaran birbirinden farklılaşmasını sağlayan bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi hayatında çok daha dağınık olmalarıyla meşhur olan burçlar olurken, dağınık olan burçlar hayatın her alanında pespaye tavırlar sergilemektedir. Kendi fiziksel dağınıklığından ziyade aynı zamanda zihinsel olarak da çeşitli dağınıklığın içerisinde bulunan bu burçları şu şekilde sıralayabiliriz;

Yengeç burcu

22 Haziran ve 22 Temmuz tarihleri arasında doğan ve su grubuna mensup olan kişiler yengeç burcudur. Yengeç burçları genel özellikleri itibarıyla duygusal yönleriyle ön planda olan kişilerdir. Yengeç burçları bu özelliklerini çoğu zaman sinsiliklerinde kullanırken, duygusal yönleriyle karşılarında bulunan kişileri bu yöntemle hizaya getirmeye çalışmaktadırlar. Hayatın her alanında kendilerini başarılı olmak isteyen yengeç burçları bu başarı hırsı dolayısıyla pek çok durum içerisinde bulunurken, bir çok şeyi yapabilme gücünü içerisinde barındırmaktadırlar. Geçmişe dönük olaylara karşı son derece bağımlı olan yengeç burçları, eskiye dönük sahip oldukları eşyaları atma noktasında son derece çekimser davranırlar. Kuytu köşe yerlerde eşya biriktirmeleriyle meşhur olan yengeç burcu, eşyalarının etrafta gezinmesinden de gocunmazlar. Düzen yengeç burçlarının başarabildikleri bir durum olmamakla birlikte hayatlarını dağınık yaşamayı fazlasıyla sever yengeç burçları.

Yay burcu

22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğan ve ateş grubuna mensup olan kişiler yay burcudur. Yay burçları genel özellikleri itibarıyla hemen hemen herkes ile kolay bir şekilde iletişime geçebilen insanlar olurken aynı zamanda ağzı son derece güzel laf yapmaktadır. Hayatın her alanında kendilerinden söz ettirebilmeyi başaran yay burçları bu özellikleri dolayısıyla pek çok işini son derece kolay bir şekilde halledebilme potansiyeli içerisindedirler. Çevreleriyle olan ilişkileri konusunda başarılı olan yay burçları, son derece enerjik tavırlar sergilemektedirler. Enerji olarak çok yüksek olmaları pek çok işi de kolay bir şekilde halledebilmelerini sağlamaktadır. Aynı anda pek çok farklı yerlerde bulunabilme potansiyeli içerisinde olan yay burçları, bu özellikleri dolayısıyla temizliğe çok fazla önem vermezler. Kendi mutlulukları her şeyden değerli ve önemli gelmektedir.

İLGİLİ MAKALE  Bu burçlardan günahınızı bile istemeyin! Cimrilikte son nokta olan o burçlar (Kaynak:soru.com.tr)

Balık burcu

20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğan ve su grubuna mensup olan kişiler balık burcudur. Balık burçları genel özellikleri itibarıyla duygusal yönleriyle ön planda olan ve her daim duygusal olarak hayatlarına devam eden balık burçları bu özellikleri dolayısıyla çoğu zaman hayat içerisinde çeşitli problemler ile karşı karşıya kalmışlardır. Hayatın her alanında duygusal tavırda olmak balık burçlarının farklı zaman dilimlerinde depresyon içerisine girmesine neden olmaktadır. Duygusallığın yanı sıra büyük ölçüde hayalperest olan balık burçlarının kendilerine ait hayal güçleri bulunmaktadır. Balık burçlarının belki de onların geriye düşmesine neden olacak özelliklerinden bir tanesi hemen hemen her konuda yavaş olmalarıdır. Pratiklik balık burçları için çok mümkün olmayan bir durum olurken, çoğu zaman daha fazla yorulmalarına neden olmaktadır. Dolayısıyla temizlik ve düzen işleri de balık burçları için uygun olan etmenler arasında yer almamaktadır. Dağınıklık onların yaşam biçimi olurken dağınık özellikleriyle fazlasıyla mutludurlar.