Karakterin oluşumunda büyük bir etkisi olan burçlar kişinin aile ve sosyal hayatından iş hayatına kadar birçok farklı alanda etkilerini göstermektedir. Bu etkiler gökyüzünde meydana gelen çarpışmalar, burçların yörüngelerinde oluşturduğu değişimler, güneş ve ay tutulmaları gibi pek çok konuda değişikliğe uğramaktadır. Astrolojide yaşanan bu olaylar kişinin karakterinin de değişmesine neden olurken, günlük hayatta fark edilen problem ya da şaşırmaların oluşmasını sağlamaktadır. Günlük olarak meydana gelen bu değişimler burçların gün gün farklı olaylarla karşılaşmasını sağlarken bu olaylardan en az hasarla etkilenmek için günlük olarak burç yorumlarının takip edilmesi bir hayli önemlidir. İşte 13 – 16 mayısta burçların yaşayacağı o olaylar…

13 – 16 mayısa önem verin!

13- 16 mayıs itibarıyla bazı burçlar diğer burçlara nazaran çok daha sansasyonel ve hayatında belli ölçülerde değişimlerin yaşanacağı bir sürece girecekler. Bu olaylar silsilesinde sağlıklı ve doğru tercihler yaparlarsa önleri epey açık. 13-16 mayısın etkilerinden kendilerini soyutlayabilecek ve kısa vadede feraha kavuşacaklar. Bu yüzden bu tarihler arasında karşınıza çıkan tüm fırsatları biraz daha ince eleyip sıkı dokuyun ve sonradan pişman olacağınız herhangi bir durumun içerisinde kendinizi bulmayın.

Akrep burcu

23 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğan ve su grubuna mensup olan kişiler akrep burcudur. Akrep burçları genel özellikleri itibarıyla daha çok kendi düşüncelerine önem veren ve kendi düşüncelerinden başka kişilerin herhangi bir cümlesine itimat etmeyen kişilerdir. Fakat bu özelliğinin yanı akrep burçları dolduruluşa da gelmektedir. Bilhassa anneleri ya da eşleri tarafından olmadıkları birine bürünürler ve söylemeyecekleri kendilerine ait olmayan düşünce silsilesinin içerisinde kendilerini bulurlar. Genellikle sosyal bir yaşamda olmayı seven akrep burçları, bu tarihler arasında ailevi bazı problemler yaşayabilir. Hane içerisinde oluşacak irili ufaklı tartışmalar ailenin huzurunun kaçmasına neden olacakken, bu tartışmaların büyümesi şiddete dönüşebilir. Dolayısıyla akrep burçlarına tavsiyemiz bu tarihler arasında herhangi bir ikili münakaşaya bile girmemeniz yönünde. Sakin ve dingin olmaya özen gösterin.

Boğa burcu

21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler boğa burcuna mensuptur. Boğa burçları genel özellikleri itibarıyla yemek yemeyi seven tüm gününü yemek düşünerek geçiren kişilerdir. Midelerini unuttukları dönemlerde geleceğe dair büyük planlamalar yapmayı seven boğa burçları hakkında bilinene en büyük yanlış vurdumduymaz olmalarıdır. Boğa burçları sanılanın aksine kendi çapında düşünme yetisi olan insanlardır. Bilhassa sevdikleri insanlara karşı değer vermeyi ve onları önemsemeyi severler. Yalnız boğa burçları diğer burçlar gibi sevgisini gösteremez. Kendine has bir tavırları vardır ve bu doğrultunun dışarısına çıkmaktan pek fazla hoşlanmazlar. 13 – 16 mayıs tarihleri arasında boğa burçlarının sosyal hayatlarında bazı problemlerin olacağını söylemek doğru olacaktır. Boğanın kendine has tavrını benimseyemeyen bazı ilişkilerinizin çatırdayacağını ve hatta bu çatırdamanın bir son olacağını bilmenizde fayda var.

İLGİLİ MAKALE  Bu burçlar doğuştan sabırlı! Zodyağın en sabırlı burçları belli oldu

Balık burcu

20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğan ve su grubuna mensup olan kişiler balık burcudur. Balık burçları genel özellikleri itibarıyla çok daha duygusal olan ve genellikle her türlü ilişkilerinde duygusal yönüyle hareket eden kişilerdir. Bu özellikleri dolayısıyla hayatlarında çoğu kez kırılan ve sarsılan balık burçları ne yazık ki bu durumun önüne engel koyamaz. Fakat balık burçları için sevindirici bir haber verelim. Diğer iki burca nazaran balık burçları 13 – 16 mayıs tarihleri arasında mutlu bir sürece girecekler. Bu tarihler balık burçlarının evvelden üzüldükleri konularla ilgili büyük bir aydınlığın içerisinde olacaklarını ve geçmişe dair tüm hesaplaşmaların gerçekleşeceğini söylememiz doğru olacaktır. Balık burçlarına naçizane tavsiyemiz kabuğunuzu kırın ve çevreye karşı çok daha güçlü bir tavır sergileyin. Önünüze çıkacak affedilme hikayeleri hakkında biraz daha ince düşünün.