Türk kahvesinin geçmişi çok uzun yıllara dayanmakta. Bununla birlikte Türk kahvesinin insan vücuduna oldukça fazla yararı var. Özellikle metabolizmayı hızlandırması, kilo verme dönemine girenler için oldukça etkili oluyor. Türk kahvesinin içerisine bazı sağlıklı besinler eklenince, Türk kahvesi tam bir şifa kaynağına dönüşüyor. Türk kahvesinin içerisine aktacağınız bazı besinler ile 1 hafta içerisinde 10 cm incelmeniz mümkün oluyor. Ancak önceden belirtelim ki, sadece bu tarifi kullanmak yeterli değil. Aynı zamanda egzersiz ve sağlıklı beslenmeye de önem göstermeniz gerekiyor. Bu yazımızda sizlere 1 haftada 10 cm incelten tarçınlı kakaolu sütlü kahve tarifi vereceğiz.

1 haftada incelten Türk kahvesi nasıl yapılır?

Özellikle büyükşehirlerde masa başında çalışan kişiler, hareket olarak oldukça zayıf kalıyor. Bunun sonucunda da bu kişilerde kilo sorunları baş gösteriyor. Ancak sağlıklı beslenme methodlarını uygulayıp vereceğimiz tarifi kullanırsanız, 1 hafta içerisinde istediğiniz kilolara ulaşmış olacaksınız. Gelin hep birlikte tarçınlı kakaolu stülü kahvenin nasıl yapıldığını inceleyelim. Bu kahveyi yapabilmek için şu malzemelere ihtiyaç duyacaksınız:

  • 1 fincan yarım yağlı süt
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1 tatlı kaşığı kakao

Bu kahveyi yapabilmek için öncelikle cezvemizin içerisine 1 fincan yarım yağlı süt koyuyoruz. Daha sonra ise hazırlamış olduğumuz kahve, kakao ve tarçını da ekliyoruz. En sonunda ise karıştırıyoruz. Orta ateşte pişirmeye devam ediyoruz ve kaynayınca da fincana boşaltıyoruz.

Zayıflatan kahve ne zamanlar tüketilmeli?

Yaptığımız bu zayıflatan kahve, metabolizmayı hızlandırarak fazla yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden de metabolizmayı hızlandırabilmek için kahvaltıdan 1 saat önce tüketilmesi tavsiye ediliyor. Bunun yanında bağırsak hareketlerini düzenleyen bu Türk kahvesi, kabızlık gibi sorunlarında üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Uzmanların yaptıkları araştırmalar neticesinde, sabah uyandıktan 15 dakika sonra içilen bu kahve, gün içerisindeki metabolizmanızın daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Zayıflatan kahve ile brilikte ne yapılmalı?

Kilo vermek, planlı bir şekilde yapıldığında oldukça kolay oluyor. Ancak kilo verme döneminde tek bir eylem, maalesef kilo vermenizde yeterli olmayacaktır. Bu yüzden de kilo verirken dikkat etmeniz gereken birçok farklı detay bulunuyor.

Öncelikle kilo vermek istiyorsanız, belirli alışkanlıklardan kurtulup yeni alışkanlıklar edinmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki ise düzenli uyku. Çünkü uyku düzenin bozuk olması, metabolizma hızınızı etkilemektedir. Ayrıca gece uyumayan kişilerin sürekli olarak atıştırmalıklar tükettiği ve bu yüzden de kilo aldığı biliniyor. Ayrıca metabolizmanın yavaşlamasındaki en büyük etmen, gece uyumamak. Gece uyumayan kişilerin metabolizması yavaş oluyor ve bunun üzerine kalorisi yüksek yiyecekler tüketiliyor. Bunun sonucunda da kişiler kilo lamaya başlıyor.

İLGİLİ MAKALE  Türk kahvesine limon sıkarsanız... (Kaynak: soru.com.tr)

Kilo vermek istiyorsanız, hayatınızdaki hareketi arttırmalısınız. Eğer toplu taşıma kullanıyorsanız, inceğiniz yerden önce inin ya da bir durak erken inin. Bu şekilde yürüyüş egzersizleri yapabilirsiniz. Ayrıca asansör yerine her zaman merdiven kullanmayı tercih edin. Bu sayede hayatınızdaki hareketi arttırmış olacaksınız. Eğer işiniz evinize yakın yerlerdeyse otobüs veya minibüs yerine, bisiklet sürmeye özen gösterin. Bu sayede işe gidip gelirken vücudunuzdaki her kası çalıştırmış oluyorsunuz. Bisiklet sürmek, özellikle karın bölgesindeki yağların erimesine yardımcı oluyor.

Akşam yemeklerini en geç saat 7’ye kadar halletmiş olun. Çünkü akşam olduktan sonra, vücudunuzun metabolizması yavaşlıyor ve yenilen yemekler sindirilmeyip yağa dönüşüyor. Bu da kişilerin kilo almasına neden oluyor. Ayrıca kahvaltı öğününü kesinlikle atlamamanız, iyi bir kahvaltı yapmanız gerekiyor. Ara öğünleriniz de sağlıklı besinlerden oluşmalı. Bu sayede vücudunuza almanız gereken vitamin ve mineralleri kolayca almış olacaksınız. Bütün bunlara ek olarak da su içmek oldukça önemli. Vücut tipinize göre belirli bir su içme standartı belirleyin. Yeterli miktarla su içmek hem ödem atılımını sağlayacak hem de metabolizmanızı hızlandıracaktır.