Yağlı saç problemini yaşayan pek çok insan bu konudan oldukça muzdarip olurken, yağlı saç problemini tedavi etmek amacıyla uygulanması gereken belli başlı durumlar bulunmaktadır. Bu durumların uygulanması kişinin saç sorunlarının tedavi edilmesine yardımcı olurken, fazla olan yağın deri yüzeyinden emilerek saçların çok daha sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu durum itibarıyla yağlı saç problemi yaşayan kişilerin hayat kalitesini arttırmaya yardımcı olması amacıyla belli başlı maskeler bulunurken bu maskeleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. İşte yağlı saçların kontrolünü sağlayan mucizevi maskeler!

Yağlı saçları hangi maskelerle kontrol etmek gerekir?

Kadın erkek fark etmeksizin herkes saçlarının bakımlı ve temiz bir görüntüde olmasını ister. Saçların sağlıklı ve bakımlı bir görüntüde olması kişide çoğu zaman özgüven artışına yardımcı olurken bu durumun tam aksinde olayların meydana gelmesinde kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olurken, özgüvenin kırılmasını tetiklemektedir. Bilhassa ince saç teline sahip kişilerde yağlanma probleminin çok daha sık yaşandığı gözlemlenirken, stres ve hava kirliliği gibi durumlarda saçın çok daha kolay bir şekilde yağlanmasına ve hacimsiz bir görüntüde olmasına neden olmaktadır. Yaşanılan bu durumların önüne geçmek ce saçların sağlıklı ve bakımlı bir görüntüde olmasını sağlamak amacıyla bu maskeleri kullanabilirsiniz…

Yağlanmaya karşı elma sirkesi

Yağlı saçlardan kurtulmanın belki de en pratik yöntemlerinden bir tanesi, hemen hemen her konuda karşımıza çıkan elma sirkesinde gizli. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cilt derisinin çok daha sağlıklı bir durumda olmasına yardımcı olan elma sirkesi başta yağlanma problemi olmak üzere saçın kaybettiği sağlığı tekrar kazanmaya yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan asitler dolayısıyla da saçın çok daha sağlıklı ve hacimli olmasına yardımcı olan elma sirkesi, bilhassa saçlardaki yağ probleminin kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Yağlı saç problemini elma sirkesi ile yok etmek istiyorsanız bu uygulamaları tercih edebilirsiniz..

Malzemeler;

  • 1 bardak su
  • 2-3 yemek kaşığı elma sirkesi

Yapılışı;

İlk olarak bir bardak suyun içerisine 2 – 3 yemek kaşığı elma sirkesini ilave edin. Suyun içerisine elma sirkesini karıştırdıktan sonra, saçınızı her zaman kullandığınız şampuan yıkamasından sonra duruladıktan sonra en son bu elmalı sirkeli suyla durulayın. Birkaç dakika elmalı suyu saçınızda beklettikten sonra saçınızı soğuk suyla tekrar durulayın. Bu işlemi haftada 2 – 3 kez uyguladığınızda saçınızın sağlıklı bir yağlanma periyoduna oturacağını gözlemleyeceksiniz.

İLGİLİ MAKALE  Evde adım adım ombre saç yapımı. Kadınlar arasında trend saç rengini uygulaması çok kolay

Saçlardaki yağı aloe – vera jeliyle yok edin

Saçlarınızda yağlanma problemi yaşıyorsanız o noktada saçlarınızın sağlığını kazanmak amacıyla aloe – vera jelini kullanmayı deneyebilirsiniz. Saçlarda bulunan yağ problemini tedavi etmek amacıyla aloe-vera jeli ile gerekli bakımı sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda bu uygulama sayesinde saçlarınızın güçlülüğünü de arttırmış olursunuz. Aloe-vera jelinin içerisinde bulunan bileşenler kişinin saç sağlığını koruma altına alan oldukça güzel bir yöntem olurken saçların çok daha sağlıklı ve bakımlı bir görünümde olmasına da katkı sağlıyor. Aloe-vera jelini saçınızdan kullanmak için şua adımları uygulayabilirsiniz..

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı aloe vera jel
  • 1 bardak şampuan (her zaman kullandığınız)

Yapılışı;

Aloe-vera jelini saç yağlanması probleminde tedavi amacıyla kullanmak için yapmanız gereken ilk şey limon suyu ve aloe-vera jelini güzelce karıştırın. Akabinde içerisine kullandığınız şampuandan ekleme yapın. Karışımı hazırladıktan sonra maskeyi saç derinize gelecek şekilde saçın tamamına sürün. Maskeyi sürdükten sonra saçınızda bir miktar bekletin ve ardından saçınızı soğuğa yakın ılık suyla güzelce yıkayın. Hazırladığınız bu maskeyi düzenli olarak her gün uygulamaya çalışın. Düzenli uygulama sonucunda saçlarınızdaki yağ probleminden kurtulmuş olacaksınız.