Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, kendi YouTube kanalı üzerinden insanların nasıl daha kaliteli bir hayat sürebileceği ile ilgili videolar yayınlıyor. Bu videosunda ise insanların nasıl hem daha erken uyanıp hem daha kaliteli bir uyku çekebileceklerini anlattı. Daha erken uyanıp daha kaliteli bir uyku çekebilmek, gün içerisinde daha verimli ve daha aktif olmanızdaki en önemli detaydır. Eğer kaliteli bir uyku çekerseniz, gün içerisinde çok daha etkili bir iş gününüz olacak. Bununla birlikte daha erken uyanırsanız, o günü çok daha verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Ortalama bir insan sabahları uyandığında ilk olarak neler yapıyor?

Hikmet Anıl Öztekin, insanların sabahları nasıl uyandığını ve ilk olarak neler yaptığını anlattı. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabahları nasıl uyandığımızın oldukça önemli olduğunu dile getirdi. bunun sebebi, insan iyi bir şekilde uyanırsa, o gününü çok daha verimli bir şekilde geçirebilmektedir. Bu yüzden de sabahları nasıl uyandığımız oldukça önemli bir detay. Sabahları ilk olarak cep telefonumuzun alarmı çalıyor ve gözümü açıyoruz. Daha sonra ise önümüze iki farklı seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerden bir tanesi alarmın “Ertele” tuşuna basarak uykuya devam etmek ya da gözlerimizi açıp güne başlayacağız. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, ilk seçeneğin uygulanması halinde belki de bir hayatın ertelendiğini dile getirmekte. Hikmet Anız Öztekin, “Sabahlar günleri, günler de hayatı oluşturur.”  ifadelerini kullandı.

Dünyada en başarı insanların da en tembel insanların da 24 saati olduğunu anlatan Hikmet Anıl Öztekin, bu iki kişinin de 24 saate verdikleri önemin farklı olduğunu anlattı. Başarılı insanlar, günün 24 saatini çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyorken, daha tembel insanlar, alarmlarını sürekli olarak erteliyor ve günlerini daha verimsiz bir şekilde harcıyorlar. Bu yüzden de erken uyanmak ve güne bu şekilde başlamak, insanlar için çok daha verimli olacaktır. Bunlara ek olarak Hikmet Anıl Öztekin, güne başlarken bir kişinin yapmış olduğu uğraşa önem vermesi ve onu sevmesi gerektiğini söyledi. Bu sayede bu kişilerin sabah uyanmak için kendilerini motive edebilir ve işlerini ya da uğraşlarını sevdikleri için de çok daha rahat ve verimli bir gün geçirebilir.

İLGİLİ MAKALE  Ünlü Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin'den daha az iş ile çok şey başarabilme yöntemleri. Einstein gibi düşünmek!

Sabahları nasıl daha erken uyanabilirsiniz?

Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, insanların nasıl sabah daha erken uyanıp gününü daha verimli bir şekilde geçirebilecekleri hakkında önemli tüyolar verdi. bu tüyolar yardımı ile insanlar, daha erken bir şekilde güne başlayacak ve bu sayede bir gündeki sınırlı olan 24 saati çok daha verimli bir şekilde geçirebilecek. Gelin hep birlikte Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin2in daha erken uyanabilmek için gerekli olan tavsiyelerini inceleyelim.

Güneş doğmadan önce uyanın

Güneş doğmadan önce uyanmak, insanlara başta çok zor bir eylem gibi gelecektir. Çünkü vücudumuz, buna hiç de alışık değil. Fakat güneş doğmadan önce uyanırsanız, güneş doğduğu zaman ki dakikalarınızı uyanmak ile geçirmeyecek ve güne çok daha erken başlamış olacaksınız. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin de bu şekilde güne başlıyor. Uyandıktan sonra ise direkt olarak yürüyüşe çıkan Hikmet Anıl Öztekin, bu sayede sabahki ağırlığını üzerinden atıyor ve gününü daha verimli bir şekilde geçiriyor.

Saat düzeni

Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, her gün aynı saatte uyunulması ve aynı saatte uyanılması gerektiğini anlattı. Kendilerini bu şekilde alıştıran kişiler, 4 ya da 5gün sonra her zaman belirlemiş oldukları o saatte uykuları yüzünden kendilerini yatağa atıyorlar. Daha sonra ise belirlemiş oldukları saatlerde uyanıyorlar ve bu şekilde hem verimli hem de yeterli bir uyku çekmiş oluyorlar.

Esneme hareketlerini deneyin

Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, insanların uyandıktan sonra direkt olarak esnemeleri ve vücutlarındaki ağırlıklarını atmaları gerekiyor. Bu sayede uyanmakta çok da zorluk çekmeyecekler ve daha kolay bir şekilde yataktan kalkabilecekler. Özellikle yatakta gözlerini açtığınızda, direkt olarak ayak parmaklarınıza uzanın ve onları kendinize doğru çekin. Bu esneme hareketleri sayesinde yatağa geri dönme istediğiniz azalacak ve daha kolay bir şekilde yataktan kalkıp, güne başlayabileceksiniz.

İzleyin: Sabah Erken Kalkmak İsteyenlere 10 Öneri (Hepsini Denedim)