Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabahları uyandığında kişilerin ne yapması gerektiği konusunda insanları uyardı. Sabah uyandığımızda yaptığımız eylemler, günümüzün nasıl geçeceğini belirlemektedir. Bu eylemler doğru ise günümüzü çok verimli bir şekilde geçirebiliriz. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, kendi YouTube aknalı üzerinden kişisel gelişim videoları paylaşarak insanları bilgilendirmektedir. Bu videolar sayesinde insanlar günlerini çok daha verimli bir şekilde geçirmeye başladı. Bununla birlikte gün içinde neler yapmamız gerektiği, uyandığımızda neler yapmamız gerektiği ve kendimize nasıl vakit ayırmamız temalı videoları ile Hikmet Anıl Öztekin insanların hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Bu yazımızda ise sizlere, Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin’in hazırlamış olduğu doğru sabah rutinleri ilgili önerilerinden bahsettik.

Sabah uyandığınızda neler yapıyorsunuz?

Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, ilk olarak insanların sabahları uyandıklarında neler yaptığından bahsetti. İnsanlar, sabahları uyandığında ilk olarak telefonlarına bakıyor. Sosyal medyaya bir göz atıyor ve daha sonra yataklarından çıkıyor. Eğer gerekliyse duş alıyorlar ve hazırlanıp, işe ya da okula gidiyorlar. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, bunun yanlış bir eylem olduğunu vurguladı. Çünkü sabah uyandığımızda kendimiz için yapabileceğimiz birçok şey varken telefon ile güne başlamak, insanların yapmış olduğu en büyük hatalardan biri. Bu konu ile ilgili Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, “Her zaman yaptığınızı yapmaya devam ederseniz, her zaman aldığınızı almaya devam ederiniz.” ifadelerini kullandı.

Sabahları uyandığımızda neler yapmalıyız?

Sabahları uyandıktan sonra telefon ya da bilgisayara sırf sosyal medyaya bakmak için girmek, kişinin kendisine yapabileceği en büyük kötülük. Çünkü sabahları uyandığınızda zihniniz çok daha açık ve aktif oluyor. Yorgun bir mental yok. Bu yüzden de sabahları uyandığınız zaman kendinizi geliştirebilecek işler yapmalı ve bu şekilde ilerleyerek güne devam etmelisiniz. Eve t, sosyal medya sabahları kötü olabilir. Ancak bu durum sosyal medya kullanmayın anlamına gelmiyor. Gerçekten boş bir zamanınız varsa, sosyal medyaya girebilir ya da video oyunu oynayabilirsiniz. Ancak bu hayatta sosyal medyadan çok daha önemli şeyler var. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, bazı ünlü ve çalışkan kişilerin nasıl hayata başladığı ile ilgili bir öneri listesi oluşturdu. Bu öneriler sayesinde kendinize daha verimli zamanlar ayırabilir ve bu şekilde de geleceğinizi daha kolay ve daha iyi bir şekilde inşaa edebilirsiniz. Gelin hep birlikte Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin’in sabahları uyandığınızda ne yapmamız gerektiğini anlattı.

İLGİLİ MAKALE  Çocuğunuza asla bunları söylemeyin! Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin 'çocuklar ile nasıl iletişim kurmamız gerektiğini' anlattı

Yürüyüşe çıkın

Yaşam koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabahları uyanan kişilerin yürüyüşe çıkabilecelerini söyledi. Örnek olarak ise Starbucks’ın kurucusunu verdi. Herkes bu kişinin ilk olarak kahve içtiğini düşünüyor ama durum bu şekilde değil. Bu kişi, ilk olarak 3 köpeğini alıp evinin yakınındaki parka gidiyor ve yürüyüş yapıyor. Bu şekilde de sabahları ilk olarak kendisine vakit ayırıyor. Daha sonra ise işi ile ilgili mail ve durumları kontrol ediyor.

1000 kalori yakmak için ne kadar yürünmeli?

1000 kalori yakmak için ne kadar yürünmeli?

Günlük planlarınızı yapın

Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabahları uyandığınızda o gün neler yapmanız gerektiğini planlamanızın daha iyi olacağını anlattı. Bu planlar sayesinde de günü çok daha verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Uyandığınızda ilk olarak gelen maillere geri dönüş yapın ve o gün ne yapacağınız hakkında planlar yapın. Daha sonra ise kendinize ilham verebilecek olan kişilerin hayatalarını araştırın. Bu şekilde çok daha verimli ve etkili bir gün geçirebilirsiniz. Ek olarak ise sabahları uyanan kişilerin daha erken vakitlerde kalkıp, gündeki 24 saati çok daha etkili bir şekilde kullanabileceklerini anlattı.

İzleyin: Sabahlarını değiştir / Hayatın değişsin [7 ÖNERİ]