İnsan sağlığına son derece faydalı olan gıdaların başında maden suyu gelmektedir. Maden suyu içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde kişinin sağlıklı yaşam içerisinde olmasına büyük ölçüde katkı sağlarken aynı zamanda kişinin cilt sağlığı üzerinde de son derece etkin bir rol oynamaktadır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde kişinin sağlıklı bir cilt formunda olmasına yardımcı olan maden suyunun cilt üzerindeki etkilerine haberimizin detayından ulaşabilirsiniz. İşte cilde olan tüm faydaları…

Sonuçlarına inanamayacaksınız!

Cildin sağlıklı bir görünüm içerisinde olabilmesi için cilde düzenli olarak bir takım uygulamaların sağlanması gerekmektedir. Cildin ihtiyacı olan bileşenleri cilde sağlamak cildin güzel bir görünüm içerisinde olmasını sağlarken aynı zamanda kişinin sağlıklı ve bakımlı bir görünümde olmasına yardımcı olmaktadır. İnsan sağlığına son derece etkili olan gıdaların başında gelen maden suyu aynı zamanda kişinin cilt sağlığına da büyük ölçüde iyi gelmektedir. İşte cildin sağlıklı ve güzel bir görünümde olmasına yardımcı olan maden suyunun cilde etkileri;

  • Maden suyu ile düzenli olarak cilt temizliğinin sağlanması kişinin cilt yüzeyinde meydana gelen yağlanma problemini kısa süre içerisinde yok ederken cildin PH seviyesinin uygun bir formda olmasına yardımcı olmaktadır. Yağlanma dolayısıyla meydana gelen parlama ve kötü görüntünün yok olmasına cildin gerdin ve temiz bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır.
  • Maden suyunun içerisinde yer alan asit, ciltte bulunan bakterilerin kısa süre içerisinde temizlenmesine ve cildin güzel bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır. Ciltte var olan enfeksiyonun tedavi edilmesine yardımcı olan maden suyu, cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olmaktadır. Gözeneklerin açılmasına yardımcı olan maden suyunu cildinize düzenli olarak uygulamayı kesinlikle ihmal etmeyin.
  • Ciltte meydana gelen gevşeme problemini kısa süre içerisinde çözümleyen maden suyu, cildin gergin ve güzel bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır. Bilhassa ilerleyen yaş faktörü dolayısıyla meydana gelen kırışıklık problemini engelleyerek kişinin bakımlı ve canlı bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır.

  • Cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan maden suyu, tüm gözeneklerin açık ve temiz bir formda olmasına yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyindeki gözeneklerin açılmasına büyük ölçüde yardımcı olması dolayısıyla, ciltte herhangi bir akne ya da sivilce oluşmasına da engel olmaktadır. Düzenli olarak uygulanan maden suyu, cildin pürüzsüz bir görünüm içerisinde olmasına katkı sağlarken aynı zamanda sivilce ve akne gibi problemlerin oluşmasını da büyük ölçüde engellemektedir.
  • Düzenli kullanılan maden suyu, tıkanmış gözenek problemi oluşmasını engellerken, cilt yüzeyinin pürüzsüz bir görünümde olmasına yardımcı olacaktır.
  • Makyaj sonrasında cilt temizlendikten sonra cilde, tonik uygulaması şeklinde maden suyu uygulamak cildin tamamının derinlemesine temiz olmasına aynı zamanda, berrak bir görünüm içerisinde olmasına katkı sağlayacaktır.
İLGİLİ MAKALE  Korelilerin güzellik sırları ortaya çıktı. Gergin cilt için bu sırrı siz de uygulayın (Kaynak: soru.com.tr)

Maden suyu ile cilt temizliği nasıl yapılır?

Maden suyu cildin sağlıklı ve bakımlı bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olan son derece önemli bir üründür. Cildin tamamının aknelerden arınmış sağlıklı bir görünümde olmasına yardımcı olurken aynı zamanda ciltteki tüm gözeneklerin derinlemesine açılmasına yardımcı olur. Maden suyu ile cilt bakımınızı sağlarken şu adımları uygulayabilirsiniz;

  • Cildinizi ılık suyla ıslattıktan sonra makyaj temizleme pamuğunun üzerine dökeceğiniz bir miktar maden suyunu cildinize güzelce sürün. Sürme işlemini tamamladıktan sonra, cildinizde maden suyunu yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletin. Akabinde cildinizi duru suyla durulayın ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici yardımıyla güzelce nemlendirin.
  • Maden suyu ile cilt bakımı sağlarken maden suyunu buz kalıpları içerisinde dondurarak, cildinize uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi sabahları uygulamanız hem göz altı şişkinliğinizin geçmesine hem de tüm hücrelerinizin canlanmasına yardımcı olacaktır.

Video: Cilde NEFES Aldıran MADEN SUYU MASKESİ – (Sıkılaştırılmış Maske) GÜZELLİK BAKIM