Son dönemlerde sıklıkla kullanılan uygulamalardan bir tanesi olan Instagram, hemen hemen herkesin sıklıkla mesai harcadığı platformlardan bir tanesidir. Bilhassa son dönemlerde kullanıcıların sıklıkla artması dolayısıyla büyük bir kitle edinen Instagram üzerinden satış yapmak, kişilerin markalaşarak Instagram üzerinden para kazanması ya da kendi tanıtımlarını yine Instagram üzerinden gerçekleştirmesi bu mecranın çok daha büyümesine neden oldu. Sosyal medya araçlarının belki de en verimlisi olan Instgaram platformunda şifre değişikliğinin nasıl olması gerektiği arama motorlarında aratılan başlıklar arasında yer alırken, konuya dair tüm detayları haberimizden bulabilirsiniz…

Son dönemin en popüler uygulaması

Kuşkusuz Instagram dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Instagram üzerinden fotoğraflarınızı takipçilerinizle buluşturabilirken aynı zamanda takip ettiğiniz kişilerin de fotoğraflarını görebilirsiniz. Instagram üzerinden gönderilen güncellemeler ile yeni yeni özelliklerin açılmasından sonra sadece post değil aynı zamanda reels, IG Tv, story gibi alanları da kullanabilmeniz mümkün. Instagram üzerinden gerçekleştirebileceğiniz alanlarda kısıtlı kalmıyor. Tüm insanlığın oraya yönelmesinin ardından, Instagram üzerinden satışların yapılması da meşhur oldu. Markaların büyük bir çoğunluğu Instagrama yönelirken, ınstgaram üzerinden tüm PR’larını gerçekleştirmeye başladı. Kitlelerin Instagrama yönelmesinin ardından mutlak müşteri potansiyelini yakalayan kullanıcılar, ürünlerini bu mecra üzerinden tanıtırken satış yapma durumu içerisine girdiler. Aynı zamanda Instagram’ın bu denli popüler bir uygulama olması ınfluencer teriminin ortaya çıkmasına ve hayatımızın tam merkezine girmesine neden oldu. Influencer olan kişiler story üzerinde reklam çalışmaları yaparak, para kazanmaya başlarken, onu takip eden kullanıcılar ise çeşitli ürünler noktasında bilgi sahibi olmaya başladı. A’dan Z’ye tüm bilgilerin yer aldığı sosyal medya platformu Instagram’ın güvenliği de bu durum itibarıyla fazlasıyla önemlidir. Instagram hesabınızın  şifresini güvenlik sebebiyle değiştirmeniz fazlasıyla önemlidir.

Instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Instagram şifrenizi güvenlik açısından değiştirmek istiyorsanız o noktadan uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • Telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Instagrama giriş yaptıktan sonra profil sayfanıza girişinizi sağlayın.
  • Profilinize giriş sağladıktan sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.
  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada “Ayarlar>Güvenlik>Şifre” bölümüne giriş yapın.
  • Gerekli bölümlere tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada ilk olarak mevcut olan şifrenizi girin akabinde yeni belirlediğiniz şifrenize giriş sağlayın. Yeni şifrenizi belirledikten sonra okeyleme işleminden sonra şifrenizi güncel bir şekilde değiştirebileceksiniz.
İLGİLİ MAKALE  Bilgisayardan Instagram canlı yayını nasıl yapılır?

Yukarıda yer alan sıralamayı izlemeniz durumunda şifre değiştirme işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Bu adımları izledikten sonra kolay bir şekilde tüm şifre değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenlik için güçlü bir parola

Instagram hesabınızın güçlü bir formda olması için, belirlediğiniz parolanın önemi fazlasıyla büyüktür. Instagram hesabınızın güçlü ve güvenilir bir durumda olmasını sağlamak için adınız ve soyadınızdan oluşan basit parolalardan ziyade çok daha güçlü bir parola bulmanız fazlasıyla önemlidir. Büyük harf, küçük harf kullanımının gerçekleştirildiği aynı zamanda özel karakterlerinin kullanıldığı parolanın seçilmesi fazlasıyla önemlidir. Bu durum itibarıyla adınızın ve soyadınızın yer almadığı, büyük-küçük harflerin, özel karakterlerin yer aldığını şifre seçiminde bulunmak fazlasıyla önemlidir. Bu durumlar esas kılınarak hazırlayacağınız parolanız çok daha güçlü ve güvenilir bir hesabınızın olmasına yardımcı olacaktır.

Şifre unutulduğunda Instagram’a giriş nasıl yapılır?

Şifrenizi unutmanız durumunda, Instagram’a giriş yapabilmek için de şu adımları incelemeniz önemlidir;

  • Telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Akabinde “giriş yapmak için yardım al” sekmesine tıklayın.
  • Instagram hesabınıza kayıtlı olan  telefon numaranızı girdikten sonra, telefonunuza bir kod gelecek.
  • Telefon numaranıza gelen kodu giriş yaptıktan sonra şifrenizi güncelleyebilir ve yeni güncel parolanızı edinebilirsiniz.