Günümüz sosyal ağlarından olan Instagram, geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Kullanımı oldukça fazla olan bu sosyal ağ platformu insanlar arasında bir iletişim aracı olma özelliğini taşır. Instagram kullanıcıları sahip oldukları hesaba ait güvenlik durumunu kendileri belirler. Yani hesap gizliliği her zaman kullanıcının tercihine bağlıdır.

Instagram kullanıcılarının birçoğunun merak konusunu, gizli olan hesapları takip etmeden nasıl görebilecekleri oluşturur. Bu alanda birçok uygulama ve siteler mevcuttur. Ancak hesap bilgilerinizi isteyen uygulama ve siteleri tercih etmemelisiniz. Her ne kadar birçok yöntem bulunmaya çalışılsa da Instagram’ da gizli profilleri görebilmek pek mümkün değildir. Bazı kötü niyetli kişiler ise hesap gizli olsa bile Instagram hesabınızı ele geçirebilir. Bunun için şifrelerinizin ne olduğu önemlidir. Hesap bilgilerinizi herkesle paylaşmamanız gerekir.

Intagram’da Profil Neden Gizlenir?

Birçok kullanıcı Instagram kullanırken profilini gizli tutmayı tercih eder. Bu bazen istekten dolayı bazen de güvenlik amacıyla olur. Çünkü açık profile erişim olduğundan dolayı bazı kötü niyetli kişiler paylaşımlarınızı çalarak kullanabilirler. Bu yüzden gizli profil güvenlik açısından önem arz eder. Bazı insanlar ise rahatsız edici durumlarla karşılaşmamak için hesap gizliliğini tercih etmektedir.

Instagram’da Gizli Profil Ne Demektir?

Instagram kullanıcılarının birçoğunun tercih ettiği bir özelliktir. Bu tamamen kullanıcının isteğine bağlı bir durumdur. Çoğu kullanıcı güvenlik amacıyla gizli profil kullanmayı tercih eder. Instagram’da gizli profil demek, kullanıcıyı takip etmeyen kişilerin o hesaba ait görüntüleme yapamaması demektir. Hesapta yer alan fotoğrafları, videoları ve diğer paylaşımları sadece o hesabı takip ederse görebilir.

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından profile girilir. Sağ üst köşeye tıklanarak ayarlar bölümüne girilir. Ayarlar kısmından gizli hesabı seçerek bu özelliği aktif edebilirsiniz.

Kişiyi Takip Etme Yöntemi

Gizli hesabı görebilmenin ilk yolu kişiyi doğrudan takip etmektir. Bu en doğal ve en basit yoldur. Profili görmek, kişinin takip isteğinizi onaylaması ile mümkün olur. İstek onaylandıktan sonra hesap gizliliği ortadan kalkar. Böylece görmek istediğiniz hesabın içeriğine bakabilirsiniz.

Başka Bir Hesap Oluşturma Yöntemi

Eğer gizli hesabı olan birinin hesabını görmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer yöntem, sahte bir hesap oluşturabilirsiniz. Instagram başka hesap ekle özelliği ile bu duruma olanak sağlar. Bu özellik sayesinde hesap oluşturmak çok kolaydır. Bu yöntem pek doğru olmasa da kimliğinizi gizlemek için başka bir hesap açarak takip isteği gönderebilirsiniz. Bu durumda istek onaylanırsa yine gizli hesabın profiline girebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Instagram'da nasıl reklam verilir? Etkili Instagram reklam stratejileri

İnternet Siteleri Üzerinden Gizli Profili Görüntüleme Yöntemi

Bu yöntemde yine gizli hesap görüntüleme seçenekleri arasındadır. Ancak bu siteleri kullanırken dikkat edilmelidir. Kendi hesabınızla bu sitelere giriş yapmamalısınız. Güvenilir olmayan sitelerden hesap girişi yaparsanız hesabınız çalınabilir. Bunun için internet siteleri üzerinden gizli profillere bakmak için sahte hesap oluşturmanız daha güvenli olacaktır. Ancak bu sitelerden kesin sonuç elde etme garantisi yoktur.

Ayrıca bu sitelerin güvenirliliği mutlaka kontrol edilmelidir. Güvenli olmayan sitelere giriş yapılmamalıdır. Instagram hesap bilgilerinizi bu sitelerle paylaşmamalısınız. Bu sitelerin çoğu gerçek olmayan bilgiler sunmaktadır. Çoğu kesin sonuçlar vermemektedir. Bu siteler Instagram hesap bilgilerinizi kopyalayabilir. Bu durumla karşılaşmamak için hesabınızın şifresini yenilemelisiniz.

İzleyin: Gizli Instagram hesabı görme uygulamasını denedik! (Gizli profile bakma mümkün mü?)

Uygulamalar Üzerinden Gizli Profili Görüntüleme Yöntemi

Bu konuda sayısız uygulama mevcuttur. Ancak hepsi kesin sonuç elde etmenize yardımcı olamayabilir. Çünkü Instagram geniş bir kitleye sahip olduğundan gizlilik kuralları çok iyidir. Uygulamaların bazıları Instagram ağının güvenlik sistemini kırmak için yeterli değildir.

Bu alanda hizmet veren bazı uygulamalar şunlardır;

  • Postegro,
  • Surf+for Instagram,
  • Web postegro,
  • Pingru

Gibi uygulamalar Instagram’da gizli olan profilleri görüntülemeye yardımcı olabilir. Daha sayılabilecek birçok uygulama vardır ama hepsi olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olamaz.

Web Postegro Uygulaması

Bu uygulama sayesinde Instagram’ da merak ettiğiniz gizli profilleri görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulama aynı zamanda kimliğinizi gizleyerek hikayelere bakmanızı da sağlar. Hesabına baktığınız gizli profil kullanıcısına kesinlikle bildirim yapılmaz. Bu uygulamayı kullanabilmek için cihazınıza indirmeniz gereklidir.

Scout Uygulaması

Instagram gizli profil görüntülemede kullanılabilecek uygulamalardan bir tanesidir. Cihazınıza indirdiğiniz bu uygulama sayesinde gizli hesapları görüntüleyebilirsiniz.

Surf+for Instagram Uygulaması

Instagram’ da gizli hesap görüntüleme uygulamaları arasındadır. Bu uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekir. Uygulamaya hesabınızla giriş yaparak gizli profillere bakabilirsiniz. Instagram hesap bilgileriniz olmadan uygulamaya giriş yapamazsınız.

Sahte Hesap İle Uygulamadan Gizli Hesap Görüntülenebilir mi?

Sahte hesap ile Instagram’ da gizli profilleri görüntüleyebilirsiniz. Cihazınıza indirdiğiniz uygulamaya giriş yapmadan sahte hesap oluşturmalısınız. Daha sonra bu hesabın bilgileri ile uygulamaya giriş yapıp gizli profillere bakabilirsiniz. Ancak bazı uygulamalar güvenlik amacıyla sahte hesap kontrolü yapmaktadır. Bu uygulamalara giriş yapmadan önce kurduğunuz sahte hesabın bilgilerini unutmayınız.

İLGİLİ MAKALE  Instagram'a gelen yeni özellik yorum gizleme nasıl yapılır?

Gizli Profiline Baktığımız Hesaba Bildirim Gider mi?

Böyle bir durum söz konusu değildir. Instagram’ da gizli hesaba baktığınızda ya da uygulamalar üzerinden bakmaya çalıştığınızda herhangi bir bildirim gitmesi mümkün değildir. Instagram, böyle bir özelliğe sahip değildir.

Instagram’ da Gizli Hesaplar Neden Görüntülenmek İstenir?

Bu durumun nedeni tamamen kişiden kişiye göre değişir. Bazı insanlar ayrılmış olduğu eski sevgililerini, bazıları merak ettikleri kişileri görebilmek için gizli profilleri merak ederler.

Instagram’ da Gizli Profilleri Görüntülemeye Yardımcı Olan Uygulamalar Güvenilir midir?

Bu alanda birçok uygulama mevcuttur. Ancak hepsinin güvenilir olduğu söylenemez. Özellikle bu uygulamalar Instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapıyorsanız dikkatli olmanızda fayda vardır.

Bu uygulamalar her ne kadar kontrol altında da olsa cihazınıza indirmeniz demek bilgilerinizi kopyalayabilir anlamına gelmektedir. Güvenilir uygulamalar indirmeye dikkat etmelisiniz. Mümkünse sizden Instagram hesap bilgilerinizi istemeyen uygulamaları kullanmanız daha güvenli olur.