Bilhassa saç sağlığı açısından oldukça fazla etkileri bulunan Hindistan cevizi pek çok alanda kişiye sağlık aşılamaktadır. Düzenli ve yeterli bakımın yapılması kişinin sağlığının artmasına yardımcı olurken, gereken bakımın doğal yollar yapılmasına yardımcı olmaktadır. Cilt sağlığı için bir hayli etkili olan Hindistan cevizi yağını, uyumadan evvel cildinize sürmeniz kısa süre içerisinde cildinizin sağlıklı bir formda olmasına yardımcı olurken, cildin pürüzsüz bir görüntüde olmasını sağlamaktadır. Bakımlı ve pürüzsüz bir görüntüde olmaya yardımcı olan Hindistan cevizi yağını sürmeyi ihmal etmeyin. İşte Hindistan cevizi yağının tüm faydaları…

Hindistan cevizi yağının yüze sürülmesinin faydaları nelerdir?

 • İçeriğinde bolca E ve A vitamini barındıran Hindistan cevizi yağı büyük bir antioksidan kaynağıdır. Cilt yüzeyinde bulunan ölü toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan Hindistan Cevizi yağı A ve E vitaminlerince zengin olması dolayısıyla kolajen üretiminin artmasına yardımcı olurken, kırışıklıkların tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır.
 • İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde, cilde sağlıklı ve pürüzsüz bir görüntünün kazanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Düzenli olarak cilde Hindistan cevizinin uygulanması, cildi doğal yollarla nemlendirmek için mucize bir formüldür. cildin nemlenmesini sağlarken aynı zamanda, cilt yüzeyinde yağlı bir his oluşumunun da önüne geçmektedir. İçeriğindeki formüller sayesinde cildi sağlıklı bir şekilde nemlendirmeye yardımcı olan Hindistan cevizi yağı, cilt yüzeyinde oluşan kuruluğu da tedavi eder.
 • Hindistan cevizi yağı büyük bir makyaj temizleyicisidir. Piyasada bulunan makyaj temizleyicisi ürünlerin çıkaramadığı kalıntıları kısa süre içerisinde çıkarmaya yardımcı olan Hindistan cevizi yağı, cilt yüzeyindeki tüm kirlerin ve kalıntıların temizlenmesini sağlamaktadır. cildinizde bulunan makyaj kalıntılarını temizlemeye yardımcı olan Hindistan cevizi yağı aynı zamanda cilde bakım yapmaya da yardımcı olmaktadır.

 • Gece uyumadan evvel temiz cilde sürülen Hindistan cevizi yağı cildin gece boyu nemli kalmasına yardımcı olurken kırışıklıkların oluşmasının da önüne geçmektedir.
 • Düzenli olarak kaşınıza ve kirpiğinize Hindistan cevizi yağı sürmeniz kaş, kirpiklerinizin gürleşmesine yardımcı olmaktadır.
 • Geceleri uyumadan evvel düzenli olarak cilde Hindistan cevizi yağı sürmek, cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşmasını sağlarken cildin nemini kaybetmeden sürekli olarak nemli bir formülde kalmasına yardımcı olmaktadır. Geceleri uyumadan evvel cildinize sürdüğünüz Hindistan cevizi yağını aynı zamanda dudağınıza da sürmeniz, dudaklarınızın çok daha nemli ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlayacaktır.
 • Hindistan cevizi yağının içerisinde yer alan vitamin ve mineraller cilt yüzeyinde bulunan tüm ölü hücrelerin tedavi edilmesine yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde Hindistan cevizi yağını peeling şeklinde cildinize uygulayabilirsiniz. Temiz bir peeling fırçası önderliğinde cildinize Hindistan cevizi yağı sürmeniz, cildin ölü hücrelerden temizlenmesine yardımcı olurken cildin pürüzsüz ve sağlıklı bir formda olmasını sağlayacaktır.
 • Hindistan cevizi yağının içerisinde yer alan Laurik asit, cilt yüzeyinde bakteri ve akne oluşmasının önüne geçerken cildin çok daha sağlıklı bir formda olmasını sağlamaktadır.
İLGİLİ MAKALE  Pratik cilt bakımı rutini nasıl yapılır? İşte tüm detaylar

Hindistan cevizi yağını yüzde kullanmanın zararı var mıdır?

 • Hindistan cevizi yağı yağlı cilt tipine sahip kişiler için bile uygun yapıda olsa dahi, gece boyunca cilt yüzeyinde kalması alerjik problemi olan kişilerin cilt yapısında bozulmaların oluşmasına neden olabilir.
 • Cildinizin alerjik yapısı bulunuyorsa o noktada cildinize sürdüğünüz yağları bir masaj uygulaması sonucunda yıkamayı ve durulamayı deneyebilirsiniz.
 • Bazı cilt tipindeki kişilerde düzenli olarak ya da gece boyunca Hindistan cevizi yağının kullanılması, yüz bölgesindeki tüylerin artmasına neden olduğu gözlemlenmiştir. Cilt yüzeyinde tüylenme problemiyle karşı karşıya kalmamak amacıyla cildinize kontrollü bekletme ile Hindistan cevizi yağı sürmeyi deneyebilirsiniz.