Bir süredir Disney Plus platformunun Türkiye’de yayına başlanacağı tarih bekleniyor. Netflix gibi popüler dizi ve film yayın sitesine karşı oldukça dişli olacak Disney Plus, Marvel ve diğer birçok popüler filmin bağlı bulunduğu Disney yapımlarını bu platform sayesinde izleyebileceksiniz. Bu yazımızda herkesin merak ettiği Disney Plus fiyatları ve Disney Plus’ın ne zaman Türkiye’de yayına başlayacağı sorularını yanıtladık.

Disney Plus tarafından yapılan açıklamaları incelediğimizde, diğer yayın platformları ile oldukça rekabetçi olacağını görüyoruz. Gerek teknik avantajlar olsun, gerek sunduğu özellikler olsun, gerek tüketicelere sunmuş olduğu fiyatlar olsun. Disney Plus’ın böyle bir fiyat politikasının olacağını kimse düşünmüyordu. Keza beklenen fiyat çok daha yüksekti. Ancak Disney Plus Türkiye tarafından yapılan açıklamalar, dizi ve film severlerin yüzünü güldürmeyi başardı. İleriki aylarda yayın hayatına Türkiye’de de başlayacak olan Disney Plus için geri sayım, dizi ve film severler için başlamış durumda.

Disney Plus aboneliği Türkiye’de ne kadar olacak?

Disney Plus Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, iki farklı abonelik hizmeti sunulacak Bu abonelik hizmetlerinin farkı ise birinde aylık kullanıcı olurken, diğerinde yıllık kullanıcı olmamız. Aylık kullanıcıda her ay yenilenen abonelik hizmeti, yıllık kullanıcılarda her yıl yenilenmektedir. Fakat yıllık aboneliklerde, ödeme peşin olarak alınıyor ve taksitlendirilmiyor. Ancak aylık aboneliklerde zaten her ay sizden belli bir ücret kesilmektedir. Ancak ay bazında bakacak olursak, yıllık abonelik hizmetinden faydalanacak olanlar çok daha uygun fiyatla Disney Plus dizi ve film yayın platformundan faydalanabilecek. Disney Plus Türkiye abonelik ücretleri şu şekildedir:

  • Disney+ Türkiye aylık abonelik fiyatı: 34,99 Türk lirası
  • Disney+ Türkiye yıllık abonelik fiyatı: 349,90 Türk lirası (Aylık 29,16 Türk lirasına denk geliyor)

Disney Plus ne zaman Türkiye’de yayına başlayacak

Bir süredir Disney Plus’ın Türkiye’de ne zaman yayına başlayacağı konuşuluyordu. Ayrıca abonelik ücretlerinin de çok daha yüksek olması beklenirken, aylık abonelik ücretinin 34,99 Türk lirası gibi bir rakam olması dizi ve film severleri oldukça mutlu etmiştir. Disney Plus Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, Disney Plus 14 Haziran 2022 yılında Türkiye’de yayına başlayacak.

İLGİLİ MAKALE  Marvel en önemli karakterini açıkladı. Marvel severler dikkat!

Disney Plus’ın özellikleri nedir?

Netflix gibi diğer abonelikler ile kıyasayacak olursak, Disney Plus birçok avantaj sağlamaktadır. Disney Plus kullanıcıları, 7 farklı profil açabilecek. bununla beraber ebeveynler de çocuklar için özel bir profil oluşturabilecek. Ayrıca bu profiller, çocuklara göre daha uygun bir arayüze sahip olacak. Bu sayede çocuklarda bu kolay arayüz ile birlikte, istedikleri içeriğe kolayca ulaşabilecek. Disney Plus kullanıcıları, yüksek görüntü kaliteli içeriğe, dört profile kadar eşzamanlı yayına, on cihaza kadar sınırsız indirmeye ve seçili içerikleri IMAX teknolojisi ile izleme özelliklerine sahip olacak.

Disney Plus’ta hangi içerikler mevcut?

Adından da anlaşılacağı gibi The Walt Disney Company’nin stüdyolarından çıkmış olan bütün içerikler, Disney Plus platformunda yayınlanacak. Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’in yanı sıra 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha birçok farklı stüdyodan içerikler Disney Plus platformunda yayınlanacak. Ayrıca saydığımız bu stüdyolar, Disney Plus platformuna özel olarak farklı içerikler de sunacak. Bütün bunlar ile beraber “Free Guy”, “The Simpsons” ve “How I Met Your Mother” gibi sevilen yapımlar, Disney Plus platformunda yer alacak.