Ülkemizde yayına girmeye hazırlanan Disney Plus, birçok farklı yapım şirketi ve oyuncular ile anlaşmalar imzaladı. Bunlar ile beraber de Netflix’e rakip olmak için çalışmalarına devam ediyor. Yayın tarihi ve abonelik ücretleri belli olan Disney Plus’ın reklam göstereceği biliniyor. Bu reklam sürelerinin ne kadar olacağı ise dizi ve film severler için büyük bir merak konusu. Reklamlı abonelik hizmetinin sunulacağı konuşulmakta. Bu konu hakkında Disney tarafından yapılan birkaç farklı açıklama mevcut. Ancak reklamlı abonelikler ile alakalı hala kesin bilgiler mevcut değil.

Disney Plus reklamlı abonelik hizmeti nedir?

Birçok farklı içerik platformu, reklamlı abonelik hizmetleri sunmayı planlıyor. Ülkemizde EXXEN bu konuda bir ilk diyebiliriz. Acun Ilıcalı2nın sahibi olduğu EXXEn platformu, reklamlı abonelik hizmeti sayesinde çok daha düşük ücret ile platform üyesi olabilmenizi sağlıyor. Bunların yanında Netflix’in fiyat artışı sebebi ile uygun fiyatlı bir reklamlı abonelik hizmeti üzerinde çalıştığı da biliniyor. Tabii ki de bu furyadan geri kalmak istemeyen Disney, Disney Plus platformu için ekstradan bir reklamlı abonelik hizmeti sunmayı planlıyor. Disney Plus’ın şu an için bir tane abonelik hizmeti var. Bu abonelik hizmeti de reklamsız içerik izlemenize olanak tanıyor. Bunun yanında bir de çok daha uygun fiyatlı Disney Plus reklamlı abonelik hizmeti sunulması gündemde.

Okul öncesi çocuklara reklam gösterilmeyecek

Artık reklam dediğimiz olay, kişilere özel olarak yapılıyor. Akıllı telefon ya da bilgisayar kullanan her birey, ara motorlarında yaptığı ya da araştırdığı bilgilere göre belirli bir reklam politikasına tabi tutuluyor. Bu sebepten ötürü de her kişi kendine özel reklamlar görüyor. Ancak yasalara göre okul öncesi çocukların verilerinin toplanması yasak olduğu için Disney Plus, belirli yaş aralığındaki çocuk izleyicilerine hiçbir zaman reklam göstermeyecek. Konu ile ilgili Disney, “Çocukları hedeflemek adına hiçbir zaman çocuklar hakkında veri toplamayacağız. Reklam destekli Disney Plus aboneliğini izlemek için kendi profillerini kullanan okul öncesi çocuklar, herhangi bir reklam görmeyecekler.” açıklamasında bulunmuştu. Bütün bunlar ile birlikte Disney’in reklamlı abonelik hizmetinde gösterilecek olan reklamlar ile alakalı net bir bilgi bulunmuyor.

İLGİLİ MAKALE  Zam üstüne zam! Netflix durmak bilmiyor. Abonelik ücretlerine tekrardan zam geldi

Disney Plus abonelik ücreti ne kadar?

Disney Plus, Netflix’e göre çok daha uygun fiyatlı bir abonelik hizmeti sunmakta. Bununla beraber Netflix’in en yüksek ücretli abonelik hizmetindeki sunduğu hizmeti çok daha uygun bir fiyata sunduğu için, Netflix’ten Disney Plus’a büyük bir kitlenin geçiş yapması bekleniyor. Disney Plus, aynı anda 4 ekranın izlenebildiği bir abonelik hizmeti sunmakta. Bu hizmetin bedeli ise aylık sadece 34,99 Türk lirası. eğer yıllık abonelik yaptırtmak istiyorsanız, 349 Türk lirası gibi bir ücret ödemek zorundasınız.

Bütün bunlara ek olarak Disney Plus’ın reklamlı abonelik hizmetinin gündeme gelmesinden sonra, Disney Plus abonelik ücretlerinde artış bekleniyor. Çünkü Disney Plus’ın abonelik ücretleri çok daha uygun fiyatlı olacak. Bu sebepten ötürü de şirket, standart abonelik ücretlerinde artış yapabilir. Eğer Disney Plus abonesi olmak istiyorsanız, şimdiden yıllık abonelik almanızı tavsiye ediyoruz.

Disney Plus ne zaman açılacak?

Disney Plus, teknik olarak açıldı diyebiliriz. Ancak yayın hayatına henüz başlamadı. Fakat eğer Disney Plus abonesi olamak istiyorsanız, şimdiden platforma üye olabilir ve aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Disney Plus’ın yayın hayatı ise 14 Haziran 2022 tarihinde başlayacak.