Gözlerinin güzelliği ile ön planda olan Demet Şener, yıllardır kusursuz fiziğiyle ön plana çıkıyor. Uzun yıllardır fit vücuduyla gözleri dolduran Demet Şener’in sıfır beden olma yolundaki diyet listesi ortaya çıktı. Bu diyet sürecini yıllardır takip eden Demet Şener, 2 çocuk annesi olmasına rağmen 20’li kızlara deyim yerindeyse taş çıkarıyor. Sosyal medya hesabından sık sık paylaşımlarda bulunan ve son dönemlerde magazin hayatında çok fazla görülmeyen Demet Şener’in kusursuz fiziğinin altında nelerin yattığını merak ediyorsanız haberimizin detayını inceleyebilirsiniz. İşte Demet Şener’in büyüleyici fiziğinin sırrı!

Demet Şener kimdir?

11 Nisan 1977’de İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Demet Şener, Naime Şener ve Fikret Şener’in kızlarıdır. Demet Şener’in Ercüment Şener ve Enis Şener adında iki tane abisi bulunmaktadır. İstanbul’da dünyaya gelen Demet Şener, ilk öğrenimine de İstanbul’da başladıktan sonra Nişantaşı Kız Lisesi’nden mezun olmuştur. Liseyi bitirmesinin ardından 1994 yılında mankenlik hayatına başlamıştır. Namı ise 1995’de duyulmaya başlamıştır. 1995 yılında katıldığı ve kazandığı güzellik yarışmasında adını duyuran Demet Şener, yarışmada birinci olmasının ardından pek çok markadan teklifler almaya başlamıştır. Mankenlik serüveninde birçok ünlü isimle çalışan Demet Şener, mankenliğin yanı sıra oyunculuk da yapmıştır. İlk televizyon serüveni “Vip Suare” ve “Şans Direksyonu” programlarıyla başlayan Demet Şener, programların ardından “Bir Demet Tiyatro” ve “Böyle mi Olacaktı” dizilerinde de boy göstermiştir. Televizyon dizisinin ardından 1999 yılında beyazperdeyle de izleyiciyle buluşan Demet Şener, Gani Müjde’nin yazdığı ve yönettiği Kahpe Bizans filminde; Cem Davran, Hande Ataizi, Mehmet Ali Erbil ve Nurseli İdiz gibi ünlü isimlerle bir arada rol almıştır. Kahpe Bizans filminin ardından aynı yıl içerisinde Mustafa Altıoklar’ın yazıp yönettiği Asansör filminde Arzu Yanardağ, Emre Altuğ, Cem Özer, Mustafa Uğurlu ve Funda Barın gibi isimlerle birlikte oynamıştır. Oyunculuk ve sinema sektöründe sevilen Demet Şener, aradan çok geçmeden 2000 yılında Ömer Uğur’un yönettiği Hemşo filminde Mehmet Ali Erbil, Okan Bayülgen, Özlem Yıldız, Sümer Tilmaç ve Yılmaz Köksal‘la beyaz perde de rol almıştır. Kariyer alanında hızlı bir ivme yakalayan Demet Şener, 15 Temmuz 2005 yılında Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay ile dünya evine girmiştir. Bu evliliklerinden İrem ve Ömer adında iki çocuk dünyaya getiren çift, 2018 yılında boşandı. İbrahim Kutluay ile yollarını ayıran Demet Şener, 2019 yılında Cenk Küpeli ile tekrar dünya evine girdi ve bu birliktelikte sadece 2 yıl sürerek çift 2021 yılında boşanma kararı aldı.

İLGİLİ MAKALE  Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez'den bel ve basen yağlarını 5 günde yok eden diyet listesi

Demet Şener’in yer aldığı filmler;

 • 1997 – Böyle mi Olacaktı
 • 1997 – Bir Demet Tiyatro
 • 1999 – Asansör
 • 1999 – Kahpe Bizans
 • 2000 – Aşk Hırsızı
 • 2000 – Hemşo
 • 2000 – Gölge
 • 2002 – Reyting Hamdi

Demet Şener sıfır beden olmasının sırrını açıkladı

Kusursuz fiziğiyle göz dolduran iki çocuk annesi Demet Şener, fiziğinin güzelliğinin neye dayandığını açıkladı. Yıllardır bu şekilde beslendiği açıklayan Demet Şener, kontrollü yediğini dile getirdi. Bu denli kusursuz bir fiziğe sahip olmasının altında yatanın tamamıyla kahvaltıda tükettiği besinlere dayandığını dile getiren Demet Şener, kahvaltıda tükettiği besinleri şu şekilde açıkladı;

 • 2 tam, 1 yumurtanın beyazı olmak üzere 3 yumurtayla domatesli omlet
 • 3 tam ceviz
 • 1 bardak çay
 • 1 saat antrenman sonrası badem sütlü latte

Şeklinde bir beslenme rutini olan Demet Şener ayrıca sağlıklı olma noktasında düzenli uykunun da büyük bir önemi olduğunu dile getirdi. Uykunun kilo verme sürecini bir hayli etkilediği yönünde açıklamalarda bulunan Demet Şener, “Akşam saat 23.00’te tavuk gibi yatan bir insanım. Uykunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca spor kesinlikle gerekli. Enerjik bir insanım ve kendimi seviyorum.” şeklinde konuştu.