Kişinin karakterinin oluşumunda bir hayli etkileri olan burçlar bazı durumlarda kişilerde olumlu olayların yaşanmasına neden olurken bazı durumlarsa olumsuzluklarla karşılaşılmasına neden olmaktadır. Bu durum itibarıyla gökyüzünde meydana gelen çarpışmalar, burçların yörüngelerindeki değişiklikleri, güneş ve ay tutulmaları gibi pek çok durum kişinin burç özelliklerinde değişimlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Burçlarda yaşanan bu değişimlerden bilinçli bir şekilde etkilenmek için günlük olarak burç yorumunu takip etmek son derece önemlidir. Bazı durumlarda da kişinin ayrışmasına sebep olabilecek bir takım özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de cimriliktir. Cimrilikte çığır açmış 3 burcu öğrenince çok şaşıracaksınız!

Bu 3 burç pintilikte çığır açtı!

Cimri kişilikler arkadaşlık içerisinde olmanız çoğu zaman oldukça can sıkıcı bir durum olurken, cimri kişilerle geçirilen hayat da oldukça zorludur. Cimri bir kişiyle çıkılan seyahat herhangi bir etkinlik içerisinde olunduğunda kişi oldukça zorlanır ve ne yapacağını çok fazla kestiremez. Bu durum itibarıyla cimrilikte çığır açan burçları şu şekilde sırlamamız doğru olacaktır;

Yengeç burcu

22 Haziran ve 22 Temmuz tarihleri arasında doğan kişiler su grubuna mensup olan yengeç burcudur. Yengeç burçları genel özellikleri itibarıyla duygusal tavırlar içerisinde olan ve iletişim yönü güçlü kişilerdir. Arkadaşlarıyla her daim gezinti içerisinde olmayı seven yengeç burçları katıldıkları bu toplantılar içerisinde para harcamayı çok sevmezler. Evine ve kendi sınırları içerisinde olmayı seven yengeç burçları dışarıda para harcamak yerine evde kendi kendine bir şeyler yapmayı daha çok seveler. Başarılı olmayı ve başarısıyla övgü almayı seven yengeç burçları, her konuda konunun en iyisi olmayı ister. Bazı durumlarda başarılı olabilmek için gayret gösterse de, alanı olmayan konularda da bir başkasının üzerinden prim yapmayı fazlaca severler. Yengeç burçlarının duygusal olan yanları, onların pek çok cismi metaforlaştırarak cisimlere anlam yüklemesiyle bilinir. Genellikle tarihi geçmiş biletler, alınan fişler gibi pek çok durum yengeç burçlarının önemli kıldığı şeyler içerisindedir.

Başak burcu

23 Ağustos – 23 Eylül tarihleri arasında doğan kişiler toprak grubuna mensup olan başak burcudur. Başak burçları genel özellikleri itibarıyla doğuştan gelen bir zekaları olan ve ilgi alanları noktasında oldukça başarılı olmalarıyla bilinen kişilerdir. Başak burçları aynı zamanda başarılı oldukları konularda değer görmeyi ve taktir edilmeyi de fazlaca severler. Bildiği konularda çevresindekilere bir şeyler öğretmeye, anlatmaya bayılırlar. Başak burçlarına direkt olarak pinti klasmanına dahil etmek bir tık doğru olmayacaktır. Başak burçlarının bu durumu diğer burçlara nazaran daha farklı cereyan etmektedir. Gördükleri ilgi ve alakala çevresindeki insanlara değer veren başak burçları, kısasa kısas yapmayı fazlaca severler.

İLGİLİ MAKALE  Mart ayında zengin olacak burçlar belli oldu! Şehri terk etme garantili

Akrep burcu

21 Ekim 21 Kasım tarihleri arasında doğan kişiler su grubuna mensup olan akrep burcudur. Akrep burçları genel özellikleri itibarıyla daha çok kendi istekleri doğrultusunda hareket edilmesini seven ve çevresindeki kişilerin düşüncelerine çok fazla önem vermeyen kişilerdir. Akrepler aynı zamanda dışarıya ketum davranışlar göstermesiyle ve sert mizacıyla ön plana çıkan kişilerdir. Akrep burçları kazançlarını aileleriyle bile paylaşmayı sevmeyen ve tamamıyla kişinin özelinde kalması gerektiğini düşünen kişilerdir. Mali konularda herkesin kendi cebinden ödeme yapması gerektiğini düşünen ve bunu uygulayan kişilerdir. Seyahat etmeyi seven akrep burçları, yalnızlıktan da hoşlanmazlar. Yalnızlıktan hoşlanmadıkları için yanlarında bir eş isterler fakat o kişinin ihtiyaçlarını kendisi karşılamasını ister. Para biriktirme gibi durumları fazlaca olan akrep burçları mali konuların kendilerinin elinde olmasını seven ve her zaman kenarında belli bir miktar parayı tutmayı seven kişilerdir. Bu durum itibarıyla akrep burçları kolay para biriktirebilirler.

X