Netflix uygulaması Türkiye genelinde sıklıkla kullanılan dijital portallardan bir tanesi olurken, içeriğinde bulunan birbirinden farklı dizi ve filmler sayesinde kişinin uzun süre keyifli ve dinamik zamanlar geçirmesine yardımcı olan oldukça güzel bir paneldir. İnsanlar tarafından fazlasıyla kullanılan ve hemen hemen her evde bir üyelik bulunan Netflix, yeni bir özellikle izleyicinin karşısına çıktığını açıkladı. Netfilixin açıkladığı bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok daha keyifli anlar yaşayabilecek aynı zamanda uygulamayı çok daha kolay bir şekilde kullanabilecekler. İşte Netflix’in yayınladığı o yenilik ve detayları…

Netflix’den büyük yenilik geldi!

Son dönemlerde sıklıkla kullanılan panellerden bir taanesi olan Netflix, kullanıcıların çok daha hızlı ve kaliteli zaman geçirebilmeleri amacıyla yeni bir güncellemenin haberini paylaştı. Netflixin yaptığı bu paylaşım sonucunda kullanıcıların, platformdaki dizi ve filmler üzerinden seçilerek hazırlanan “Hızlı Eğlencelikler” adını alan özelliğin TV uygulamasına geldiğinin haberini verdi. Bu zamana kadar Netflix’in sadece mobil uygulaması üzerinden bulunan bu özelliğin TV uygulamasına gelmesi pek çok kişinin sevinmesine neden oldu. TV uygulamasına gelen bu yeni özellik sayesinde kişiler 1 dakikalık olan fragmanı TV uygulamasından kolay bir şekilde izleyebilirken, film seçme noktasında çok daha hızlı ve kesin bir tercih yapabilecekler. Netflix’in TV uygulamasına getirdiği bu yeni özellik sayesinde bilhassa kararsız kullanıcılar, dizi ya da filmlerini seçerken çok daha hızlı hareket edebilecekler.

Dizi ve filmlerini 1 dakikalık kısa fragmandan seçerken kendi zevklerine uygun olup olmadığını analiz ederken, film keyifleri yarıda kalmayacak. Hızlı Eğlencelikler formatı TV uygulaması üzerinde halay ettiğiniz gibi çalışmayacak. Netflix mobil uygulamasında bu panel, TikTok ve Instagram Reels tarzında dikey olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Hatta dikey ekranda izleyeceğiniz 1 dakikalık fragman bölümünün altında yer alan paylaşma ve listeye ekleme tarzındaki etkileşimlerin tamamı da TikTok uygulamasındaki gibi olacak. Netflix TV uygulamasında yatay şekilde izleyicinin karşısına çıkacak. TV uygulamasında bulunan Hızlı Eğlencelikler panelini yatay şeklinde izleyecekken, paylaşılan videolar 15 saniye ile 45 saniye aralığında olacak.

Yeni özellikten sadece yetişkinler faydalanabilecek

Netflix’in yapmış olduğu bu yeni özellikten sadece yetişkinler faydalanabilecek. Hızlı eğlencelikler bölümü, çocuk profillerinde bulunmazken bu durumun çocukları koruma altına almasından kaynaklı yapıldığı düşünülüyor. Hızlı Eğlencelikler paneli Türkçe uyarlı olmasına rağmen, Türkiye’de henüz kullanılmaya başlanmadı. Dünya’da sıklıkla kullanılan dizi- film panellerinden bir tanesi olan Netflix her geçen gün yenilenen özellikleri ve donanımlarıyla kullanıcıya çok daha sağlıklı bir şekilde hizmet vermeye ve kişilerin rahat bir kullanım kolaylığı sağlamasına yardımcı oluyor. Netflix’in tüm özelliklerinden yararlanabilmek ve panelde bulunan dizi, filmleri izleyebilmek için Netflix üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Netflix fiyatlarına zam geldi. Netflix abonelik ücretleri ne kadar?

Neden Netflix kullanıcısı olunmalıdır?

Netflix dünyası içerisinde birbirinden farklı pek çok dizi ve filmleri kaliteli ölçülerde bulundurması dolayısıyla, televizyon karşısında keyif yapmayı sevenler için son derece etkin ve faydalı bir paneldir. İçeriğindeki dizi ve filmlerin her geçen gün yenilenmesi bünyesinde çekilen dizilerin olması Netflix kullanıcı olunması açısından önemli doneler arasında yerini alırken, oldukça cüzi meblağlar vererek Netflix’in tüm donanımların yararlanabilirsiniz.