Hayatın her alanında dijitalleşme sürecinin devam etmesiyle birlikte farklı platformlar öne çıkmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde ön plana çıkan video izleme platformu Youtube, birbirinden farklı ama filmler dahil içerikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Artık insanların sevdiği film ve dizi gibi içerikleri ücretsiz olarak takip etmek için Youtube kanalları tercih edebiliyor. Kaliteli vakit geçirmek ve sevdiğiniz filmleri takip etmek için Youtube mecrasında film paylaşımı yapan kanalları tercih edebilirsiniz. İşte bu noktada hangi kanallardan film ve dizi gibi içeriklerin yayınlandığı oldukça önemlidir. Çeşitli kanallar, kullanıcılara ücretsiz film paylaşımı yapmaya devam ediyor.

Youtube Film Kanalları Nedir?

Dijital film izleme platformları söz konusu olduğunda akla ilk gelen mecralardan biri de Youtube olacaktır. Hem yasal hem de kaliteli film takibi için tercih edilebilecek Youtube platformunda, çeşitli kanallar tarafından içerik paylaşımları yapılmaya devam ediyor.

Filmlerin yanı sıra dizi ve kısa film gibi farklı içerikleri yayınlayan birçok film kanalı bulunuyor. İzlemek istediğiniz filmi bulmak için arama bölümünü kullanabileceğiniz gibi bu alanda faaliyet gösteren kanalları da tercih edebilirsiniz. Youtube film kanaları listesini takip ederek farklı içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Youtube Film Kanalları Listesi

Film sevenler için ön plana çıkan Youtube kanalları, son yıllarda çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Abone sayısı her geçen gün artan film kanallarında yerli ve yabancı filmlerin paylaşımı yapılıyor.

Birbirinden kaliteli yapımları Youtube üzerinden ücretsiz bir şekilde takip etmek için film kanalları listesini inceleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde elektronik cihazlar üzerinden rahatlıkla takip edebileceğiniz Youtube kanalları, hem yerli hem de yabancı içerik paylaşımı yapmaya devam ediyor.

Youtube film kanallarından bazıları şu şekildedir;

 • SinemaGo
 • Dark Film,
 • Erler Film,
 • Fanatik Film,
 • Melek Film,
 • Murat Film,
 • Arzu Film,
 • BKM,
 • TRT,
 • Mint,
 • Avşar Film,

Görüldüğü üzere Youtube mecrasında dizi ve film gibi içerikleri paylaşan kanalların sayısı oldukça fazladır. İçeriğin devamı okuduktan sonra bazı kanallar hakkındaki ayrıntılara ulaşarak sevdiğiniz film ve dizileri takip edebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Youtube altyazı indirme nasıl yapılır?

SinemaGo

Youtube platformunun köklü film yayıncılarından biri olan SinemaGo, film izleyebileceğiniz Youtube kanalları arasında yer alıyor. Kanalın en önemli özelliği, çok sayıda içeriğin bulunuyor olmasıdır. Geniş film listesiyle öne çıkan kanalda en kaliteli yerli filmleri izleyebilirsiniz. Yerli yapım komedi filmlerinin yanı sıra yabancı filmleri de Türkçe dublaj olarak takip edebilirsiniz.

Dark Film

Türkiye’nin ilk korku film sevenlerin kanalı, her hafta yeni bir film ekleniyor.

Erler Film

Yeşilçam filmleri söz konusu olduğunda o dönemi iyi bilen insanların aklına ilk gelen yapım şirketlerinden biri de Erler Film olacaktır. Birçok Yeşilçam filminin yapım şirketi olan Erler Film, günümüzde de farklı projeleri sürdürmeye devam ediyor. Bir dönemin en güzel filmlerinin yanı sıra yakın dönemin sevilen dizilerini ücretsiz bir şekilde takip etmek isteyenler, Erler Film Youtube kanalını tercih edebiliyor.

Fanatik Film

Film kanalları söz konusu olduğunda Youtube mecrasının öne çıkan yerli alternatiflerinden biri olan Fanatik Film, uzun yıllardır farklı tür filmleri paylaşmaya devam ediyor. Geniş bir film yelpazesi için takip edebileceğini Youtube kanalında Yeşilçam içerikleri bulunuyor. Yeşilçam yapımı filmlerin yanı sıra Maskeli Beşler ve Kanalizasyon gibi beğeni kazanan komedi yerli filmlerini de bu kanal üzerinden takip edebilirsiniz.

Melek Film

Bir dönemin efsanesi siyah beyaz filmleri Youtube kalitesinde izlemek isterseniz, Melek Film Youtube kanalını tercih edebilirsiniz. Serseri Aşk, Sokakların Kanunu ve 3 Sevgili gibi unutulmaz Yeşilçam yapımlarının yayınlandığı Youtube kanalında birçok farklı içerik bulunuyor. Türk sinemasının özel isimleri arasında yer alan Ayhan Işık ve Sadri Alışık gibi ustaların yapımlarını Youtube kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Murat Film

İlk olarak 1957 yılında kurula Murat Film şirketi, o günden bu güne farklı alanlarda faaliyet göstermeye devam ediyor. Öğretmen Kemal ve Fatmagül’ün Suçu Ne gibi unutulmaz Türk dizilerini takip etmek için Murat Film kanalını takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Hülya Avşar filmleri ve farklı Yeşilçam yapımları da kanaldan paylaşılıyor.

Arzu Film

Youtube mecrasındaki en iyi yerli film izleme kanallarından biri olan Arzu Film şirketi, ilk olarak 1964 yılında kurulmuştur. Ertem Eğilmez’in kurduğu şirket çeşitli filmlerin yapımını üstlenmiştir. Günümüzde de çalışmalara devam eden Arzu Film, Youtube mecrasında farklı içerikleri yayınlıyor.

İLGİLİ MAKALE  Mutlaka izlenmesi gereken 254 film sıralı listesi (Kaynak: soru.com.tr)

Youtube kanalının en önemli özelliği ise bir dönemin efsane filmlerini restorasyonlu olarak yayınlamasıdır. Köyden İndim Şehre, Hababam Sınıfı ve Çöpçüler Kralı gibi unutulmaz yerli filmleri restorasyonlu ve ücretsiz bir şekilde takip etmek için Arzu Film kanalını takip edebilirsiniz.

BKM

Uzun zamandır kaliteli yapımlara imza atan BKM, Youtube mecrasında da faaliyet gösteriyor. Beşiktaş Kültür Merkezi, tarafından hazırlanan çeşitli içerikleri takip etmek için Youtube kanalı tercih edilebiliyor. Güldür Güldür Show, Bir Demet Tiyatro ve farklı içeriklerin yayınlandığı Youtube kanalında içerik oldukça geniştir. Komedi içeriklerini seviyorsanız, BKM Youtube kanalını inceleyebilirsiniz.

TRT

Türkiye’de yayıncılık söz konusu olduğunda elbette TRT kanalından bahsedilmeden geçilmemesi gerekiyor. Youtube mecrasında da aktif olarak faaliyet gösteren TRT, en sevilen dizilerin bölümlerini kanal üzerinden yayınlıyor. Aynı zamanda belgesel ve film gibi farklı yapımları takip etmek için TRT Youtube kanalını tercih edebilirsiniz.

Avşar Film

Yakın dönemde vizyona giren farklı yerli filmleri takip etmek için Avşar Film kanalını takip edebilirsiniz. Babam ve Oğlum, Türkler Çıldırmış Olmalı, Su ve Ateş, Evim Sensin, Hemşo ve Osmanlı Cumhuriyeti gibi sevilen yerli filmlerinin paylaşıldığı kanalda farklı tür içerikler de bulunuyor. Kısa sahnelerin yanı sıra çeşitli sanatçıların röportajlarını takip etmek için Avşar Film Youtube kanalını tercih edebilirsiniz.