Erkekler anatomik yapıları gereği pek çok farklı modelde idrarlarını yapabilirler. Genellikle ayakta yapma durumu içerisinde olan erkekler, sağlıklarını koruma altına almaları için idrarlarını oturma pozisyonunda yapmaları gerekmektedir. Uzmanların araştırmalar sonucunda açıkladığı bilgiler doğrultusunda, erkekler sağlığını koruma altına alabilmeleri için idrarlarını oturma pozisyonunda yapmaları gerekmektedir. Erkekler sağlıklarını koruma altına alabilmeleri için bu konulara çok dikkat etmelidir…

Erkekler hangi pozisyonda idrar yapmalı?

Erkekler anatomik yapıları dolayısıyla farklı pozisyonlar içerisinde idrarlarını yapabilirler. Bu noktada Batı toplumundaki erkeklerin tamamı idrarını ayakta yapıyorken, Doğu ve Asya Ülkelerinde bazı erkekler idrarlarını oturarak ya da çömerek yapmaktadır. Birden farklı idrar yapma pozisyonunu gerçekleştiren erkeklerin, sağlıklı idrar yapma pozisyonun hangisi olduğu da merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bu durum itibarıyla erkeklerin idrarlarını doğru bir şekilde yapabilmeleri için dikkat etmeleri gereken birkaç yöntem bulunurken, en sağlıklı pozisyonu öğrenmek için haberimizin detayını inceleyebilirsiniz. Erkekler sağlıklı bir idrar yapma durumunda olmaları için yapılan araştırmaları sonucunda oturmaları çok daha sağlıklı sonuçları doğurduğu bilinmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ayakta idrarını yapan erkeklerde prostat kanserine yakalanma riskinin daha yüksek olduğu bilinirken prostat başta olmak üzere diğer hastalıklara yakalanmamak amacıyla oturarak idrar yapmanın çok daha sağlıklı olduğu belirlenmiştir. Yapılan bir diğer araştırmalar sonucunda idrar yaparken ayakta durmak alt karın ve pelvis bölgesinin kasılmasına neden olurken kişinin idrara çıkma durumunun zorlaştığına dikkat çekmektedir. Tüm bu araştırmalar sonucunda oturarak idrara çıkmanın çok daha sağlıklı olduğu bilinirken, oturarak idrara çıkan kişilerin mesane taşı ve kist gibi problemler ile karşılaşma riskinin olmadığı da yapılan araştırmalar sonucunda bilinmektedir.

Erkeklerin sağlığı açısından en sağlıklı pozisyon nedir?

Erkeklerin, sağlıklarını koruma altına almak için idrarı hangi pozisyonda yapması gerektiği merak edilen konular arasında gelirken, uzmanlar tarafından açıklanan bilgiler doğrultusunda idrarın oturarak yapılması sağlık açısından son derece önemli hususlar arasında yer aldığı bilinmektedir. İdrarın oturarak değil de ayakta yapılmasında prostat kanseri ve mesane içerisinde taş oluşma riskinin çoğaldığını dile getiren uzmanlar erkeklerin sağlıklı bir yaşam içerisinde olabilmesi için idrarını oturarak yapması gerektiğine dikkat çekti. Bu durum itibarıyla erkekler sağlığını koruma altına alabilmeleri için idrarlarına muhakkak oturarak çıkması gerekmektedir. İdrarın yapıldığı ortamın hijyenik olması da elbette önemli hususların başında gelmektedir. Yeterli hijyenin sağlanmadığı durumlarda mikrop problemi ile karşılaşmamak için ayakta idrara çıkmak gerekebilir. Ortamın hijyenik olmadığı durumlarda ayakta idrarınıza çıkabilirken, hijyen açısından herhangi bir problem olmayan durumlarda sağlığınız açısından idrarınıza oturarak çıkmanız son derece önemlidir. Erkeklerin idrarını ayakta yerine oturarak yapması, prostat kanserine yakalanma riskini düşürürken aynı zamanda yaşamları boyunca sağlıklı bir hayat sürmelerine de katkı sağlamaktadır. Bu durum itibarıyla erkekler sağlıklarını koruma altına almaları için muhakkak idrarlarını oturarak yapmaları gerekmektedir.