Rusya ile Ukrayna arasındaki yaşanan krizden sonra Rus vatandaşlara ve Rusya’ya yapılan yaptırımlar, Roman Abramovich’i de etkiledi. Chelsea Futbol Kulübü’nün sahibi olan Abramovich, 2002 yılında Chelsea Futbol Kulübünü satın almıştı. Ancak Abramovich’e yapılan yaptırımlar nedeni ile Chelsea Futbol Kulübü’nü satmak zorunda kalan Rus oligark, şimdi ise kendisine yaptırım yapılamayan ülkelere yönlenmiş durumda.

Roman Abramovich’in gözü Türkiye’de

Geçen hafta Roman Abramovich’in Göztepe Spor Kulübü’nü satın alacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Roman Abramovic şu an lüks yatı Solaris ile Bodrum sahillerine demir atmış vaziyette. Bu ziyaretin ardından Abramovich’in TFF 2. Lig takımı olan Bodrumspor’u satın alacağı haberleri ortaya çıkmaya başladı.

Tam bir Bodrum aşığı

Roman Abramovich, tatil için sıklıkla Bodrum’a gelmekte. Bu yüzden de Bodrumspor’u satın alma haberlerinin doğruluk payı olabilir. Bunlar ile beraber Rus milyarder Roman Abramovich, Bodrum’un tam bir turist merkezi olmasından ve burayı sevmesinden dolayı Bodurmspor’u satın alabileceği iddiaları ortaya atıldı.

Bodrumspor’un statü avantajı var

Bodrumspor, A. Ş. olarak hizmet vermekte. Bu yüzden de dernek statüsünde bulunan kulüplere göre çok daha kolay bir bürokrasi ile hisse devri yapılabiliyor. Bunları da göz önünde bulunduran Roman Abramovich, yasal durumlara da dikkat ederek hareket etmek istiyor.

Bodrumspor ligde iyi gidiyor

Chelsea ile bağları kopan Roman Abramovich, futboldan bağlarını koparmak istemiyor. Ancak kendisinin bu denli küçük ölçekli bir takımı satın almaya çalışması, çoğu kişi tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Çünkü Rus milyarder Roman Abramovich, şu an kendi serveti ile çok daha büyük bir spor kulübünün bütün hisselerini satın alabilir.

Bodrumspor, şu anda 2. Lig Kırmızı Grup’ta Sakaryaspor ve Hekimoğlu’ndan sonra ligde 3. sırada bulunuyor. Yeşil beyazlı takım, oynadığı son 30 maçta 17 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 yenilgi aldı. 57 puan toplamayı başaran Bodrumspor, rakip ağlara 47 gol gönderirken kalesinde 23 gol gördü.

Chelsea’nin Roman Abramovich ile beraber kazandığı kupalar

Abramovich’in büyük bir futbol aşkı bulunuyor. Bununla beraber de 2002 yılında İngiltere Premier League ekiplerinden Chelsea’yi satın alan Roman Abramovich beş Premier Lig şampiyonluğu, iki Şampiyonlar Ligi, beş Federasyon Kupası, üç Lig Kupası ve iki Avrupa Ligi kupası kazandı. Büyük paralar harcayan Rus milyarder, Drogba ve Essien gibi yıldızları da zamanında Chelsea’ye transfer etmişti.