Burçlar karakterimizin oluşumunda büyük ölçüde etkileyen etmenler arasında yer alır. Sadece burçtan ziyade, yükselen burç ve doğum haritasında evlerin kaçıncı düzlemde olduğu da bir hayli önemlidir. Varoluşsal kimliğimizi oluşturan burçlar, kendilerine has özellikleri üzerinde barındırıyor. İnsanları ele veren duyguların en başında gelen aşk ve sevgi de burçlara göre şekillenebiliyor. İşte platonik olarak aşkı zirvede yaşayan o dört burç.

Platonik aşkı zirvede yaşayan 4 burç;

Her burcun kendine özgü özellikleri barındırırken bazı burçların, duygusal manada karşı tarafa gösterdiği bazı tutumlar vardır. Gerçek aşklarını dolu dizgin yaşarken, bazı burçlarda platonik aşık olmayı daha çok sever. Kendi düşünceleriyle, imkansız gibi görünen ilişkilere olan bağlılıkları daha sağlam olur. Oturduğu yerden severek, iç çekmesiyle ünlüdür bu burçlar. Gizliden gizliye stalk yapmayı seven platonik sever burçlar hangileridir ve özellikleri nelerdir?

Platonik aşkın simgesi balık burçlar

Balık burcu: 20 şubat ve 20 mart arasında doğan insanlar balık burcu olurlar. Balık burçları doğuştan varoluşsal olarak platoniktirler. Kendi kurduğu ütopyasının kraliçesi kendi, kralı da kendi tasvirlediği biri olur. Bu dünyasında balık oldukça mutludur. Eğlenir, üzülür, kendi kendine depresyona girmişliği bile vardır. Onlar için aşk öyle kolay kolay bir kalıbın içerisine giremez, aşkta her şey mübahtır onlar için. Aşk onun için vazgeçilmezdir. Aşkı mistik bir şekilde yaşamaya bayılır. Kendi ütopyasına dil uzatan insanlara karşı da tepkisini büyük ölçüde gösterir. Sınırlarının aşılması durumunda, çirkinleşebilir balık burçları.

Yengeç burcu: Platoniklere kurulmuş bir taht olsa, yengeç burçları gider o tahtın en başına oturur. 23 haziran ile 22 temmuz arasında doğan insanlar yengeç burcu olurlar. Aşık oldukları yakınındaki ya da uzağındaki kişilere, her gün daha fazla aşık olur; her gün daha fazla severler. Hayallerindeki kişiyle, birçok hayaller kurarak birçok planlar yapmaya bayılırlar. Kendi dünyasındaki kişiyi, gerçek hayatındaki eşi olarak bile görebilirler. Platonik aşklarını, ayrı benimseyerek, onları sürekli olarak gizliden gizliye takip etmeye bayılırlar.

İkizler burcu: 21 mayıs ile 21 haziran arasında doğanlar ikizler burcu olurlar. İkizler burcunun platoniği çoktur. Platonik aşkta bile çok eşliliği, her kişinin farklı bir özelliğine aşık olurlar. Acı ya da hüsran gördükleri anda bir anda o platonik aşkını yok edebilir, başka aşklara yelken açabilirler. Çabuk hoşlanmaları vardır. Karşısındaki kişiden hoşlanarak, bir anda o kişinin platoniği oluverirler. Derin aşklardan ziyade, ilişkilerinin hep flört evresinde olması onların daha çok hoşuna gider. İkizler aynı zamanda zeki insanlardır da. Zeki olmaları, onları platonik aşklarında savrulmalarının önüne geçer. Minik duygulardan hoşlanır, bir duygunun kökleşmesi ikizler için gemiyi terk etmek demektir.

İLGİLİ MAKALE  Kime nasıl yaklaşacağınızı öğrenin. İşte 'en esprili' ve 'en ciddi' burçlar

Akrep burcu: 23 ekim 22 kasım aralığında doğanlar akrep burcudur. Akrep burçları, platoniğin de tutkulu olanını sever. Kafasında kurduğu platonik aşkını farklı anlamlarla taçlandırır, derinden sever. İmkansızlığı sevdiği gibi imkansıza giden yoldaki o yorgunluğa ayrı tutulur akrep burçları. Yaşadıkları aşkları için bu yorgunluğu bir bedel olarak görür. Bu bedelin onları güçlü kıldığını ve sevgilerini daha çok arttırdığına inanır. Geç kalınmış aşklar, kavuşulamamış sevgilere her zaman zaafları vardır. Bu uzaklığa bayılır, tutkularının artmasını sağlarlar.

Yükselen burç nedir ve yükselen burç nasıl hesaplanır?

Yükselen burç, dünyaya geldiğimiz anda ufuk çizgisinde olan burçtur. Dolayısıyla, doğduğumuz gün ve ayın yanı sıra doğduğumuz saatin de büyük önemi vardır. Kişilik özelliklerimiz ve yeteneklerimizin oluşumunu burcumuz etkilerken, olaylara karşı davranış biçimlerimizi de yükselen burcumuz etkilemektedir. Bu bağlamda, burç ve yükselen burcumuz hayata karşı tutumlarımızı değiştirmekte önemli birer rol oynar. Yükselen burcu hesaplamak için, doğum saatinizi bilmeniz gerekmektedir. Yükselen burç hesaplama tablosuna, gün/ ay/ yıl olarak girdikten sonra doğum saatinizi tabloya eklemeniz yükselen burcunuzun ne olduğunu size verecektir.