Herkes oturduğu yerden kilo vermek ister. Bunu çok kolay bir şekilde yapabildiğiniz biliyor muydunuz? Birazdan göstereceğimiz Türk kahvesi ile birlikte çok kolay bir şekilde kilo verebileceksiniz. Çünkü anlatacağımız bu tük kahvesi, metabolizmanızı motor gibi çalıştıracak ve çok hızlı bir şekilde yağ yakmaya başlayacaksınız. Ayrıca Türk kahvesi ile hazırlanan bu kür, kalp ve damar sağlığı için de oldukça faydalı. Bu yazımızda sizlere yağ yakmanıza yardımcı olacak Türk kahvesi tarifi verdik.

Yağ yakmaya yardımcı Türk kahvesi tarifi

Yağ yakabilmenin üç temel kuralı bulunmaktadır. Yeterli derecede kalsiyum ve protein alırsanız ve kan şekeriniz dengeli olursa, kolay bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Bütün bu vitamin ve mineralleri içeren bir kahve hazırlamak ise oldukça kolay. Yağ yakmaya yardımcı Türk kahvesi hazırlayabilmek için şu malzemelere ihtiyaç duyacaksınız:

  • 1 su bardağı süt (Laktozsuz olursa daha iyi olur)
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

Yağ yakmaya yardımcı olacak olan Türk kahvesinin sütünü, geceden hazırlamanızda fayda var. Bunun için öncelikle 1 su bardağı sütü 1 adet çubuk tarçın ile brilikte kısık ateşte kaynatın. Bu şekilde çubuk tarçının özleri süte karışacaktır. Sütünüz kısık ateşte tarçın ile beraber kaynadıktan sonra ise ocaktan alın ve sabaha kadar bekletin. Bekleme süresi boyunca da çubuk tarçın süt içerisinde kalmalı. Kahveyi içeceğiniz sırada ise tarçınlı sütünüzü tekrardan ısıtın ve 1 tatlı kaşığı kadar Türk kahvesi ile birlikte karıştırın.

Yağ yakıcı Türk kahvesi ne zaman içilmeli?

Hazırlamış olduğunuz bu Türk kahvesini içeceğiniz saatler oldukça önemli. Çünkü doğru saatte bu kahveyi içerseniz, kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır. Yağ yakıcı bu Türk kahvesinin en önemli özelliği iştahı kesmesidir. Bu yüzden de uzmanlar, bu kahve tarifinin saat 4 ya da 5 gibi tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Bunun sebebi ise akşam saat 4 ya da 5 gibi içilmesi gerekiyor. Çünkü bu saatler içerisinde vücudumuzun enerjisi düşüyor ve akşam yemeklerinde tekrardan enerji kazanabilmek için çok fazla yemek yiyoruz. Ancak hazırlayacağınız bu kahveyi doğru saatlerde tüketirseniz, iştahınızı keseceksiniz ve akşam yemeğinde çok fazla yemek tüketmeyeceksiniz. Bu sayede gün içerisinde almış olduğunuz kaloriyi oldukça fazla düşürmüş olacaksınız ve metabolizmanın yavaşlamış olduğu saatlerde çok fazla kalori almayacaksınız. Bunlara ek olarak bu kahve kürü hali hazırda metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu sayede de akşam alacağınız kaloriyi çok daha rahat bir şekilde yakabileceksiniz.

İLGİLİ MAKALE  Yaza özel hangi diyetler yapılabilir?

Yağ yakıcı kahve kürünün yanında neler yapmalıyım?

Yağ yakıcı kahveyi içerken ayrıca yapmanız gereken bazı eylemler bulunmaktadır. Bu eylemlerden en önemlisi ise kahveyi tükettikten sonra 2 bardak su içilmesi. Bu sayede kahveyi tükettikten sonra vücuttaki ödemleri ve yağları daha hızlı yakabilecek,  toksin maddeleri ise ter ve idrar yolu ile kolaylıkla atabileceksiniz. Ayrıca bu kahveleri yaparken Türk kahvesi ile filtre kahve dışında başka kahve çeşitlerini kullanmayın. Özellikle ikisi bir arada ya da üçü bir arada gibi kahve karışımlarını kesinlikle kullanmayın.