Burçlar, insanların karakteri üzerinde en büyük etkiye sahiptirler. Her burcun farklı ve kendine has özellikleri olduğu için bütün burçlar birbirinden farklı ve özeldir. Pek çok değişik özellikle beraber bazı burçlar diğerlerine göre daha zeki ve mantıklıdır. Zeki burçlar son derece başarılı olup diğerlerine fark atacak potansiyele sahip olduklarından her zaman bir adım öndelerdir. İşte en zeki burçlar.

En zeki burçlar hangileri?

Kova burcu

Kova burcu, hava grubunun zekasıyla nam salmış bir üyesidir. Kova burcu, aklın temsilcisidir ve deha dendiğinde akla ilk olarak Kova burcu gelir. En zeki burç olarak bilinen Kova burcunun analitik düşünme yeteneği son derece fazladır. Kovalar algı ve ikna yeteneği yüksek kişilerdir ve karşılarındaki kişiyi hem kıvrak zekalarıyla hem de başarılı algı yönetimleri ile hemen ikna ederler. Vizyonu oldukça geniş sayılabilecek Kova burcu, yenilikleri kolay yakalar ve fırsatları değerlendirir. Düşük zekaya sahip olan kişilerle hiçbir şekilde iletişim kurmak istemeyen Kova burcu, bu anlamda biraz da kibirlidir çünkü yüksek zekasının farkındadır. Kova burcu dahi burçlardan en zekisidir.

Oğlak burcu

Oğlak burcu, hem çok zeki hem de çok akıllı bir burçtur. Hedefleri her şeyin önünde olan Oğlak burcu için başarı en önemli şeydir ve onun için hayatında bulunan insanlardan bile önce başarı gelir. En çalışkan burç olan Oğlak burcu için dünyada başarıdan ve hedeflere ulaşmaktan daha mühim hiçbir şey yoktur. Bu özelliği sebebiyle Oğlaklar hedeflerini kolayca gerçekleştirir ve başarıya da aynı kolaylıkta ulaşır. Oğlak burcu da dahi burçlar arasındadır ve mantığı ile de öne geçer.

Koç burcu

Koç burcu, hem egosu hem de hırsı ile başarıyı yakalamaya bayılan bir burçtur. Koç burcunun sahip olduğu azim, egosu ile birleşince algısı oldukça açılır. Başarıyı pek çok şeyden üstün tutan ve başarısızlığı egosunda bir zayıflık olarak nitelendiren Koç burcunun başarısızlığa hiçbir şekilde tahammülü olamaz. Koç burcu, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunu herkese göstermeyi hedef haline getiren en zeki burçlardan bir tanesidir.

Aslan burcu

İLGİLİ MAKALE  Mart ayında zengin olacak burçlar belli oldu! Şehri terk etme garantili

Aslan burcu, lider ruhlu bir burçtur ve her zaman her yerde lider olmak ister ve doğası gereği zaten olur. Aslan burcu çok geniş bir ufka sahip bir burç olduğundan fırsatları herkesten daha önce sezer ve fırsatları kolayca yakalar. Zekasıyla görenleri kendine hayran bırakan Aslan burcu, başarıyı doğal olarak yakalayan bir burçtur. Aslan burcu da dahi burçlar arasında yer alır.

Başak burcu

Başak burçları da en zeki burçlar arasında önemli bir yere sahiptir. Başarıya odaklı ve son derece detaycı bir burç olan Başak burcuna mensup kişiler başarısızlığı asla kabullenemezler ve sürekli olarak başarı odaklı yaşarlar. Başarıdan kasıt ise doğru ve düzenli olup kendilerini bu anlamda tatmin etmeleridir. Son derece detaycı ve titiz bir kişiliğe sahip olan Başaklar, bu konuda zirveyi kimselere kaptırmazlar ve bazen baş ağrıtırlar. Problemleri çok hızlı bir şekilde çözebilen Başak burcu, zekasının da farkındadır ve bu nedenle mütevazi olmayı pek de başaramaz. Pek çok zaman etrafındaki insanlar için zor bir kişilik hatta adeta bir sabır sınavı olabilen Başak burcu, bu konuda bazen haklı da olabilir zira kendi fark ettiği detayları başkaları fark edemediğinde haliyle biraz geriliyor. Kolay kolay hiçbir şeyi beğenmeyen ve kendisinin her şeyin en iyisini yapacağını düşünen Başak burcu, mükemmeliyetçi bir kişilik taşır. Başak burcu da en zeki burçlar arasında yerini alır.