Televizyon kanalları dışında dijital platformdan yayın yapan Netflix dizileri ücretli olup, daha özgün ve kaliteli diziler bu kanalda yayınlanır. Dizi seyretmek isteyenler için ideal olan kanal sıra dışı konuları ve oyuncular ile de beğeni topluyor.

Netflix dijital platformda yer alan yerli ve yabancı dizilerden izlenmesi gereken ve beğenilen Atiye ve La Casa De Papel dizisi dışında

10 harika diziyi derledik. Öneriler dikkate alınarak dizi seçiminizi bu listeden seçebilirsiniz. Dizileri öncelikli olarak yerli ve yabancı diziler olarak

46 Yok Olan

Yerli diziler içerisinde en çok izlenmesi gereken diziler arasında yer alan dizi ilginç konusuyla beğeni topluyor. Erdal Beşikçinin rol aldığı dizide bir profesör ve komada olan kız kardeşi için çareler üretme üzerine yazılmış bir senaryo. Dizi de profesör kendini kobay olarak kullandırıyor.

Börü

Savaş ve aksiyon sahneleri ile dolu olan dizi izleyicilerin tercih ettiği yerli diziler arasında beğeni ile takip edildi. 15 Temmuz’dan ilham alınarak hazırlanan dizi milli birlik duygusuna vurgu yapıyor.

Fatma

Kadının dramını anlatan dizi özellikle kadınlar tarafından beğeniyor. Temizlik işlerinde çalışarak geçimini sağlayan bir kadının işlediği cinayet sonrası değişen hayatı senaryolaştırılarak dizi olarak Netflix’te yer aldı.

Aşk 101

Meriç Acemi’nin senaristliğini yaptığı dizi izleyicisi bakımından % 90 beğeni topladı. Dram, komedi ve eğlenceli bir yapım olarak ailecek izlenecek bir gençlik dizisi. Basketbol koçu, öğretmen ve haylaz öğrencilerin konu edildiği fime düzgün karakteri ile örnek olan öğrenci damga vuruyor.

Kördüğüm

Zengin iki arkadaşın idealist bir doktor bayanla yollarının kesişmesini konu almış dizi. Netflix kanalında izleyicinin karşısına çıkan dizi 2016 yapımı olup FOX tv kanalında gösterime girmiş daha sonra Netflix’e transfer olmuştu. Yabancı dizilere geçersek bu dizilerin başında önerilecek dizi

The Last Dance (Son Dans)

19 Nisan 2020 de gösterime giren dizi 10 bölüm olarak izleyici ile Netflix’te buluşuyor. Ünlü bir basketbol takımının belgesel tadında bir dizidir. Ünlü basketbolcu Micheal Jordon’un hikayesi de dizi de konu ediliyor

Avatar

ABD yapımı olan dizi eğlenceli bir yapım sevenler için ideal. Olağan üstü güçlere sahip olan Avatar’ın kötülüklere karşı güçlerini kullanması dizi de hayranlıkla seyrediliyor.

İLGİLİ MAKALE  Netflix şifresi nasıl değiştirilir? (iOS, Android, Web)

Sherlock

İngiliz yapımı olan dizinin çekimleri Londra’da geçiyor. Dizinin ilk bölümü 26 Mart 2021 de gösterime girdi. İlk sezon için önerilen bölüm sayısı 8 olup izlenme oranına göre dizinin akibeti belli olacak. Dedektiflik konulu diziler her zaman dikkat çekmekte ve beğeni ile izlenir. Sherlock Holmes’in ve arkadaşı Dr. Whatson’unun maceralarını bu dizide izleyebilirsiniz

Friends (Arkadaşlar)

2004 yılına dek dizi olarak Netflix’te yine seyirci ile buluşuyor. Oyunda yer alan kahramanlar Ross,, Monica, Joey , Rachel Chandler ve Phoebe, Bu kahramanların her bölümde farklı farklı maceraları konu ediliyor. Sevilen dizi yayınlandığı gün izleyiciyi Netflix’e kilitliyor.

Dark

Almanya’nın ilk Netflix dizisi olan Dark bilim kurgu alanında senaryolaştırılmış. Bilim kurgu ile birlikte gerilim yüklü olan dizi izleyici tarafından ,tam not alan diziler arasında yer alıyor. Netflix’te sevilen diziler arasında bilim kurgu alanında zevkle izlenecek bir dizi.

Netflix dijital ortamında yerli ve yabancı dizi seçimi yaparken gerçekten seçim yapmak çok zor. Çünkü platformda yer alan tüm diziler bir birinden etkileyici. Bilim kurgu, aksiyon, komedi, dram, psikolojik ve daha pek çok alanda sevilen diziler Netflix’te izleyici ile buluşuyor.