Sıkıldığınız zaman Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi mini diziler hangileridir? Boş vakitlerde yapılan en güzel aktivitelerden biri şüphesiz ki dizi izlemektir. Fakat bazı diziler çok uzun sürüyorsa sıkılmanıza sebep olabiliyor. Bu açıdan mini diziler çabuk sıkılanlar için güzel bir seçenek. En iyi mini dizileri sıralayalım.

Mini Diziler

Mini diziler bu dönemlerde oldukça çok izleniyor. Kısa olması izleyiciler için artı bir özellik çünkü çabuk sıkıcı bir etki yaratmıyor.

  • Fatma
  • Unbelievable
  • Brand New Cherry Flavor
  • The Queen’s Gambit
  • Alias Grace
  • Maniac
  • I Am Not Okay With This

Bu mini diziler en çok izlenen ve beğenilen diziler arasındadır.

1.Brand New Cherry Flavor

2021 yapım olan bu dizi, korku ve dram türündedir. IMDb puanı 7,2’dir. Bölüm sayısı 8’dir. Amerikan yapımı bir dizidir.

Los Angeles’a film çekmek için giden bir kadın var. Tanımadığı biri bir teklif sunar ve kadın bu teklifi kabul eder. Yapılan teklif, intikam üzerinedir. Kadın istediği her kim varsa onlardan bir şekilde intikam alacaktır. Olaylar bu kadının etrafında gelişiyor.

2.Fatma

2021’de yayınlandı. Psikolojik drama türündedir. Türk yapımıdır ve oldukça ilgi çekmiştir. 1 sezondan oluşan bu mini dizi 6 bölümden oluşuyor. Başrolde Burcu Biricik, Mehmet Yılmaz Ak var ve beraberinde birçok başarılı oyuncu da kadroda yer alıyor. IMDb puanı ise 7,4’tür.

Temizlikçi bir kadın olan Fatma’nın kocası hapishanededir. Adam, bir gün hapishaneden çıkıyor ve adamdan o günden sonra hiç haber alınamıyor. Fatma da kaybolan kocasını bulmak istiyor. Kocasını bulmak için bu yolda cinayet bile işliyor. Hayatta kalabilmek için cinayetlere devam etmek zorunda kalan Fatma, bir yandan da kocasının hakkında öğrendikleri ile hayatı tehlikeye giriyor. Bu sebeple hayatta kalma mücadelesi veriyor.

3.When They See Us

Dizi 2019 yılında yayınlandı. IMDb puanı 8,9 olan bu dizinin bölüm sayısı 4’tür. Oldukça fazla ilgi çeken bu dizinin ödülleri de bulunuyor. Dram türünde bir mini dizidir.

Konusu, suçsuz yere hapse giren beş gencin hikayesi üzerinedir. Suçlandıkları olay ise cinsel saldırıda bulunmalarıdır. Kimse onlara inanmıyor. Bu beş genç suçlu olmadıklarını ispat etmeye çalışıyorlar.

4.The Queen’s Gambit

IMBd puanı 8,6 olan bu mini dizinin türü dramdır. Amerikan internet dizisidir. Bölüm sayısı 7’dir. 2020 yılında yayınlandı.

Beth Harmon yetimhanede büyüdü. 8 yaşında satranca başlayan Beth, 16 yaşına kadar kendini çokça geliştirdi. ABD şampiyonasına katılmak istiyor. Fakat bazı riskler ortaya çıkmaya başladı. Sonrasında bu fikirden kaçmak istedi. Yıllardır bunun için uğraşan Beth; korkup kaçacak mı, yoksa devam edecek mi?

5.Unbelievable

2019 yapım olan bu mini dizinin bölüm sayısı 8’dir. IMDb puanı 8,4’tür. Ödül almış bir dizidir. Gerçek bir yaşamdan uyarlandı. Amerikan yapımıdır.

İLGİLİ MAKALE  Netflix üyeliği nasıl iptal edilir? En kolay çözüm!

Marie adında genç bir kız var. Kendisine tecavüz edildiğini söyleyip şikayet eder. Fakat bu iddiaya inanmazlar. Yalan söylediğini düşünürler. Davaya bakmak için iki kadın atanır. Bu dedektif kadınlar gerçeği ortaya çıkarmak için çalışmaya başlarlar. Marie doğruyu mu söylüyor, yoksa suçlu bir kız mıdır?

6.Godless

2017 yılında yayınlandı. IMDb puanı 8,3’tür. Türü dramdır. 7 bölümden oluşuyor. Ödülleri vardır. Oyuncular kadınlardan oluşuyor.

Roy Goode adında herkesin korktuğu bir kadın, hayduttur. Ağır bir şekilde yaralanıyor ve kendi kasabasına dönmek zorunda kalıyor. Orada Alice isimli bir kadında kalıyor. Fakat burada gizli bir şekilde saklanıyor. Çünkü peşinde biri vardır.

7.Unorthodox

2020 yılında yayınlandı. IMDb puanı 8’dir. Dört bölümden oluşan dizinin türü dramdır. Alman-Amerikan yapımıdır.

Görücü usulü evlilik yapması için zorlanan bir kızın verdiği mücadeleyi konu alıyor. Kız kendisine her şeyden uzak yeni bir hayat kurmaya çalışıyor. Hayallerini yaşaması için tek bir seçeneği var. O da kaçıp gitmektir. Berlin’e kaçmaya çalışan bu kız hayallerine ulaşacak mı, yoksa zorla evlendirilecek mi?

8.Flint Town

IMBd puanı 7,9’dur. 2018 yılında yayınlandı. Belgesel türünde olan bu mini dizi 8 bölümden oluşuyor. Amerikan yapımıdır.

Flint Town adında biri bulunuyor. Bu kişi 2 yıl boyunca polislerle çalışıyor. Yaşam şartları zorlu olan bir yerde bir nevi hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Burada su zehirlenmeleri oluyor. Alt yapı eksikliğinden kaynaklanan sorunlar bulunuyor.

9.El Inocente

2021 yılında yayınlanan bu dizinin IMDb puanı 7,9’dur. Türü gerilim, gizemdir. Şantaj adlı eserden uyarlandı. Bölüm sayısı 8’dir.

Karıştığı bir kavgadan dolayı hapse atılan Mateo, cinayetten yargılandı. 9 yıl sonra hapisten çıktı ve ailesiyle beraber yeni bir hayat kurmak istedi. Fakat bir haber alıyor ve hayatı tekrar tepetaklak oluyor. Mateo’nun aldığı haber nedir?

10.Alias Grace

2017 yılında yayınlandı. Türü dram ve gerilimdir. 6 bölümden oluşuyor. IMDb puanı ise 7,7’dir. Kanada yapımı bir mini dizidir.

Grace Marks, İrlanda’dan Kanada’ya göç ediyor. Bu yolculuk aylarca sürüyor. Sonunda Kanada’ya ulaşan bu kız, bir adamın yanında işe başlıyor. Yaptığı iş ise hizmetçiliktir. Fakat bir gün o adam ve evde çalışan kahya öldürülüyor. Suç daha 16 yaşında olan bu kıza kalıyor. Alacağı ceza asılmak olması gerekirken, küçük olduğundan dolayı müebbet hapis cezası alıyor. Her şeyin yanı sıra bu kız o güne dair olanları hatırlamıyor. Dr. Simon Jordan, kızın masum olduğunu ispat etmeye çalışıyor. Psikolog olan bu doktor kızın hafızasını yerine getirmek için uğraşıyor. Küçük kız gerçekten masum mu? Hafızası yerine gelecek mi?

11.Maniac

IMDb puanı 7,7’dir. 2018 yılında yayınlandı. Bölüm sayısı 10’dur. Komedi türünde bir dizidir. Amerikan yapımıdır.

Akıl hastanesinde kalan bir adam var. Psikolojik sorunlar yaşıyor. Gerçek yaşamdan kaçıp kendi düşünde kurduğu hayal dünyasında yaşıyor. Bu durumda iken iki kişi ile tanışıyor. Olaylar üçünün etrafında dönüyor.

İLGİLİ MAKALE  God Of War oyun serisinin dizisi geliyor

12.The English Game

2020 yılında yayınlandı. IMDb puanı 7,6’dır. 6 bölümden oluşuyor. Türü dramdır.

Bir zamanlar futbol sadece zengin ailelerin kontrolü altında oynanıyordu. Bu durum futbolun ilk ortaya çıktığı zamanlardaydı. Bir süre sonra işçi sınıfı da futbola girmek istedi. Bunun üzerine bir yaptılar. Modern futbol böylelikle ortaya çıkmış oldu.

13.The Serpent

2021 yılında yayınlandı. 8 bölümden oluşuyor. Türü suç ve dramadır. IMDb puanı 7,6’dır. İngiliz yapımı olan bu mini dizi oldukça ilgi çekti.

1970’li yıllarda, 20 gezgin birçok ülkeyi geziyor. Bu gezginler bir şekilde ölüyor. Bundan da bir kişi sorumlu tutuluyor. Bu kişi de Charles adında bir adamdır. Bu adam için arama emri çıkarılıyor. Adam yakalanıyor mu ve gerçekten o mu suçlu?

14.Hollywood

2020 yılında yayınlandı. Bölüm sayısı 7’dir. ABD yapımı dramatik bir dizidir. IMDb puanı 7,5’tir.

Hollywood hayalleri olan bir grup oyuncu ve yönetmen var. Bu hayallerinde başarılı olmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Bu yolda başarılı olabilecekler mi? Hayalleri sandıkları kadar güzel sonuçlanacak mı?

15.The Eddy

Türü drama olan bu mini dizi 2020 yılında yayınlandı. IMDb puanı 7,2’dir. 8 bölümden oluşuyor. Fransız-Amerikan yapımı bir dizidir.

Elliot Udo adında bir caz piyanisti var. Fakat zamanla bu ününü kaybediyor. Bir bara ortak oluyor ve yaşantısı çok farklı bir hal alıyor. Elliot’ın sevgilisi Maja’nın bir müzik grubu var. Bu grubu yönetmeye başlıyor. Bu süreçte sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor. Bu sorunları çözmek için uğraş veriyor.

16.The Haunting of Hill House

IMDb puanı 8,6 olan bu dizi 2018 yılında yayındandı. Bölüm sayısı 10’dur. Tepedeki Ev eserinden uyarlandı. Korku ve dram türündedir.

Lanetli bir evde büyüyen beş kardeşin yaşadığı olaylar konu edinmiştir. Olaylardan sonra yolları ayrılan kardeşler, yıllar sonra tekrar bir araya geliyor fakat korkulu olaylar peşlerini bırakmıyor. Aynı şeyleri yaşamaya devam eden kardeşler, bu olaylardan kurtulabilecekler mi?

17.Teenage Bounty Hunters

2020 yılında yayınlandı. Amerikan yapımıdır. Komedi ve drama türündedir. 10 bölümden oluşuyor. IMDb puanı 7,7’dir.

16 yaşlarında olan liseli ikiz kız kardeş var. Bu kardeşler hayatı sorgulamaya başlıyor. Kendilerinin hakkında da yeni yeni şeyler keşfetmeye başlıyorlar. Kelle avcılığına merak salıyorlar ve olay döngüsü bu şekilde başlıyor.

18.I Am Not Okay With This

2020 yılında yayınlandı. Bölüm sayısı 7’dir. Amerikan yapımı kara mizah türüdür. IMDb puanı 7,5’tir.

15 yaşında genç bir kız olan Sydney, maddelerin üzerinde düşüncelerini yönlendirebildiğini fark ediyor. Bu olaylar çerçevesinde hayatını da düzene sokmaya çalışıyor.