Exxen, Acun Medya tarafından 2021 yılında kurulan online dizi ve çeşitli programlar izleme platformudur. Reklamlı ve reklamsız olmak üzere iki farklı ücret seçeneği vardır. Exxen’de dizi, belgesel, çizgi film, yarışma ve reality show türünde yapımlar yayınlanır.

Exxen’de tamamen yeni yapımların yanı sıra bir dönem çok ünlü olmuş dizilerin yeniden çekimleri de vardır.

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun 2011-2013 yıllarında TRT’de yayınlanmıştı. Günümüzde ise Exxen’de Onur Ünlü’nün yönetmenliğinde Leyla ile Mecnun dizisinin çekimleri başlamıştır. Yayın tarihi kesin olarak belirtilmemiştir. Dikkat çeken gelişmelerden biri Deniz Işın’ın dizide Leyla karakterine can verecek olmasıdır. Dizinin kadrosunda değişmeyen isimlerden bazıları şöyledir:

  • Ali Atay (Mecnun)
  • Serkan Keskin (İsmail Abi)
  • Osman Sonant (Yavuz)
  • Ahmet Mümtaz Taylan (İskender)
  • Köksal Engür (Aksakallı Dede)
  • Cengiz Bozkurt (Erdal Bakkal)

Leyla ile Mecnun absürt komedi türündedir. Önceki formatında 3 sezonda farklı Leyla’lar görmekteyiz. Mecnun, Leyla’ya aşık olur ve aşkının peşinden kararlılıkla gider. Bu arada başına gelen olaylar yer yer güldürürken kimi zaman da hüzünlendirir. İsmail Abi ve Yavuz, Mecnun’un en yakın arkadaşlarıdır. Mecnun’un babası İskender taksicilik yaparak geçimini sağlar.

Fragman: EFSANE GERİ DÖNÜYOR | Leyla ile Mecnun

Sihirli Annem

2003-2012 yıllarında yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Sihirli Annem de Exxen platformunun önemli dizilerinden biridir. Dizinin konusu ve karakter isimleri aynı olmakla birlikte oyuncular farklı seçilmiştir. Açelya Topaloğlu Betüş Peri karakterini, Emre Altuğ ise Sadık karakterini oynamaktadır. Sihirli Annem dizisi, Sadık’ın peri olduğunu bilmediği Betüş’le evlenmesini ve yaşadıkları maceraları konu ediyor. Betüş ve ailesi peridir ve bunu insanlardan saklamaktadır. Avni ise perileri fark etmeye başlayan ama bunu çevresine anlatamayan biridir. Sihirli Annem samimi ve gülümseten bazen de kahkahalarla güldüren bir hikayeye sahiptir.

Eski oyunculardan Gizem Güven, Zeynep Özkaya ve Jennifer Boyner’in Exxen’de yer alma dedikoduları çıktıysa da gerçekte kadroda yer almadılar. 30 bölüm sonra Sihirli Annem dizisine final yapma kararı alınmıştır.

İLGİLİ MAKALE  Netflix resmen batıyor! 300 çalışanına kapının yolunu bakın ne için gösterdi

İşte Sihirli Annem’in 1. Bölümü

Şeref Bey

Şeref Bey 2021 yılbaşında yayınlanmaya başlamıştır. Yönetmenliğini Leyla ile Mecnun’un yönetmeni Onur Ünlü yapmaktadır. Şeref karakterini ünlü oyuncu Haluk Bilginer canlandırmaktadır. Ali Atay ise Şeref dizisinin senaryo danışmanıdır. Dizide yer alan başlıca oyuncular Haluk Bilginer, Songül Öden ve Ertan Saban’dır. Dizinin türü kara komedidir ve Şeref’in başına gelen ilginç olayları konu alır.

Seyredin: İşte Şeref Bey’in 1. Bölümü

Olağan Şüpheliler

Olağan Şüpheliler dizisinin başrollerini Bennu Yıldırımlar, Yasemin Allen ve Ceren Moray paylaşmaktadır. Yönetmelik koltuğunda ise Yüksel Aksu oturuyor. Başrollerdeki 3 kadının kocalarını öldürmesiyle başlayan aksiyonlu bir hikayesi vardır.

Hükümsüz

Burçin Terzioğlu, Hande Doğandemir ve Alican Yücesoy’un başrollerini paylaştığı dizi Exxen’de yayınlanmaktadır. Bir cinayetle yolları kesişen iki hukukçu kadını konu almaktadır. “Engellenebilir her ölüm, cinayettir” sloganıyla oldukça dikkat çekmiştir. Sosyal medyada olumlu eleştiriler almıştır. Yönetmenliğini Ömer Faruk Soray yapmaktadır. Dizide Esma, başarılı ve güzeldir ve babasının hukuk bürosunun ikinci patronudur. Esma hem hırslı hem de güçlü bir karakterdir. Filiz avukat adayıdır ve inatçı bir kadındır. Aynı zamanda kırılgan olan Filiz ve Esma’nın karşılaşmasından sonra olaylar gelişmektedir.

İşte Hükümsüz’ün 1.Bölümü

Gibi

Gibi dizisi diğerlerinden farklı olarak kısa bölümlerden oluşur. Absürt komedi türündedir. Gibi dizisinde Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç oynamaktadır. Dizi sosyal medyada olumlu karşılanmıştır. İki dost olan Yılmaz ve İlkkan gün içinde karşılaşılan olayları absürt hale getirir ve izleyiciyi güldürecek olaylar ortaya çıkar. Her bölümde bağımsız konular işlenmektedir.

Video: İşte Gibi’nin 1.Bölümü

Öğrenci Evi

Öğrenci Evi Exxen’de yayınlanan gençlik dizisidir. Dizinin bazı oyuncuları internet fenomenlerinden seçilmiştir ve ilk oyunculuk deneyimleridir. Dizide aynı evde yaşamaya başlayan dört gencin hikayesi anlatılır. Dinamik ve özgür üniversite hayatıın yanında eğlenceli sahneleri de vardır. Doğa Can Anafarta, Öğrenci Evi dizisinin yönetmenidir. Doğa Can Anafarta daha önce benzer yapımlarda da yönetmenlik yapmıştır. Öğrenci Evi ilginç hikayeleri olan, kimi zaman bocalayan kimi zaman özgüvenli üniversite gençliğinin öyküsüdür.

İLGİLİ MAKALE  15 mart Salı günü yayınlanan diziler

Yetiş Zeynep

Yetiş Zeynep kadrosunda Aslı Bekiroğlu, Keremcem ve Ece Dizdar yer almaktadır. Zeynep bir üniversite öğrencisidir. Zeynep’in maddi durumu iyi olmadığı için bakıcılık yapmaya başlar. 6 çocuğa Zeynep’i inanılmaz olaylar beklemektedir.

Vahşi Şeyler

Vahşi Şeyler komedi dizisidir ve evliliği konu alır. Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar, Hazal Türesan ve Aytaç Uşun başrollerini paylaşır. Ayrılmak üzere olan bir evli çift kendilerini bir suçun ortasında bulur. Düştükleri durumdan kurtulmak için birlikte hareket etmelilerdir. Bu arada evlilikleri yeniden canlanmaya başlar.

İşte Bu Benim Masalım

İşte Bu Benim Masalım dizisi müzikal türündedir. Dizinin başrolünde Aleyna Tilki ve Cemal Can Canseven yer alıyor. Aleyna Tilki 17 yaşında ve şarkı söylemeyi çok seven bir kız. En büyük hayali seyircinin karşısında performans sergilemektir. Aleyna’nın sahne korkusu ise hayallerinin önündeki en büyük engeldir. Bu macerada Cemal Can ona destek olmaya çalışır. Aleyna’nın en büyük korkusunu yenip yenemeyeceği ise merak konusudur. Dizinin diğer oyuncularından bazıları şöyledir:

  • Hasan Denizyaran
  • Merve Sevin
  • Ayça Tilki
  • Göksun Büyükkahraman

İzleyin: İşte Bu Benim Masalım’ın 1. Bölümü

İlginç Bazı Olaylar

Çok Güzel Hareketler Bunlar ile televizyon hayatına başlayan ve aynı zamanda senaryo yazarı olan İbrahim Büyükak bu sefer karşımıza Exxen’de İlginç Bazı Olaylar dizisinin senaristi olarak çıkmaktadır. İbrahim Büyükak aynı zamanda dizinin başrolünde kendi ismiyle yer alıyor. Dizideki lakabı ise İbo’dur.

Zafer Alagöz ve Füsun Demirel dizinin diğer dikkat çeken oyuncularıdır. İlginç Bazı Olaylar dizisi komedi türündedir. İbo, büyük hayaller kurmuş fakat daha sonra İstanbul’a gitmekten vazgeçip Bursa’da kalmıştır. İbo’nun Bursa’da ailesi ve arkadaşlarıyla olan macereları anlatılmaktadır.