Dünyaca ünlü popüler içerik izleme platformu olan Netflix, Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan yayın şirketi Türkiye’de de abonelik servisi vermekte. Uzun süredir aynı fiyatlar ile devam eden Netflix, beklenen zamları yaptı. Yeni zamlar ile birlikte yeni standart plan ücretleri, eski özel plan ücretlerinden daha fazla oldu.

Netflix, milyonlarca içeriğe sınırsız sayıda erişebildiğiniz ve cihazınıza indirebildiğiniz bir yayın platformudur. 3 farklı bonelik hizmeti sunan Netflix, aynı anda 4 farklı cihaza kadar içerik izleyebilme imkanı sunmaktadır. Bununla beraber Netflix bünyesinde bulunan içerikleri cihazınıza indirebilir ve internetin olmadığı metro gibi yerlerde de dizilerinizi ya da filmlerinizi kolayca izleyebilirsiniz.

Netflix abonelik ücretleri ne kadar oldu?

Yapılan zamlar ile birlikte Netflix aylık abonelik ücretleri, 37,99 Türk lirası ile 77,99 Türk lirası arasında değişmektedir. Netflix aylık abonelik ücretleri fiyat değişimleri şu şekildedir:

PlanYayın KalitesiEski FiyatYeni Fiyat
Temel Plan480p26,99 Türk lirası37,99 Türk lirası
Standart Plan1080p40,99 Türk lirası57,99 Türk lirası
Özel Plan4K + HDR54,99 Türk lirası77,99 Türk lirası

Zamlar kademeli olarak uygulanacak

Mevcut kullanıcılar, bu zamları kademeli olarak ödemeye başlayacak. Ancak yapılan haberlere göre yeni kullanıcılar, bu zamlı fiyatlar ile aboneliklerini başlatabilecek.

Netflix abonelik hizmetleri farkları nelerdir?

Netflix, kullanıcılarına 3 farklı abonelik hizmeti sunmaktadır. Bu abonelik hizmetlerinin farkları ise kişi sayısı ve yayın kalitesi olarak değişmektedir. Netflix’i bilgisayar, telefon, akıllı televizyon, tablet ve oyun konsollarından kullanabilmektesiniz. Ancak abonelik hizmetine göre aynı anda kaç kişinin Netflix’i kullanacağı değişebilmektedir.

Temel plan nedir?

Netflix’in sunmuş olduğu en ucuz plan, temel plandır. Bu plan yeni fiyatı ile 37,99 Türk lirası olmuştur. Bu plan ile aynı anda sadece tek bir cihazdan içerik izleyebilirken, izlediğiniz içeriklerin görüntü kalitesi 480p olmaktadır.

Standart plan nedir?

Netflix’in sunmuş olduğu bu abonelik plan, aynı anda 2 farklı cihazdan Netflix içeriği izleme imkanı sunmaktadır. Bununla beraber de Bu planı kullanırsanız, izlediğiniz içerikleri HD (720p) kalitede izleyebilirsiniz. Standart planın yeni zamlı fiyatı ise 57,99 Türk lirası olmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  HDMI kablo karmaşasına son veren Google Chromecast nasıl kullanılır?

Özel plan nedir?

Özel plan ile aynı anda 4 farklı cihazda Netflix içeriği izleyebiliyorsunuz. Üstelik izlediğiniz içerikleri 4K ve HDR kalitede izleyebiliyorsunuz. Netflix’in en pahalı olan bu aboneliği, yeni zamlı fiyatları ile 77,99 Türk lirasından satılmaktadır.

Nasıl Netflix üyeliği alınır?

Netflix üyeliği alabilmek için ilk önce buraya tıklayın ve üyelik oluşturma sayfasına girin. Daha sonra ise size abonelik hizmetinizin nasıl olmasını istediğinizi soracak. 3 farklı abonelik hizmeti bulunmaktadır. 3 farklı abonelik hizmetinden birini seçtikten sonra ise e-posta ve parola seçmenizi isteyecek. Bu işlemleri de yaptıktan sonra, sizden kredi kartı bilgilerinizi isteyecek. Kredi kartı bilgilerinizi istedikten sonra ise Netflix hesabınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve doya doya Netflix içeriklerini izleyebilirsiniz. Her ay yinelececek olan abonelik servisiniz için sizden her ay, seçtiğiniz aboneliğe göre bir fiyat alınacaktır.