Yeni başlayan bir ilişkide ya da temelleri atılmış bir ilişkide, birçok hata yapılabilmekte. Bu hatalar neticesinde de güzel gitme ihtimali olan ilişkiler, basit bir hata nedeni ile bitebiliyor. Mutlu ve sağlıklı bir ilişki yürütebilmek için yapılmaması gereken birçok hata bulunmaktadır. Bu hataları yapmadığınız sürece, sonsuza kadar sürmesini istediğiniz ilişkiler, istediğiniz şekilde gidecektir. Gelin hep birlikte kadın erkek ilişkilerinde yapılmaması gereken hatalardan bahsedelim.

Küçük kıskançlıklardan vazgeçin

Herhangi bir kişi, konuştuğu herkesten etkilenmeyecektir. Bu yüzden her insanı kıskanmamanız gerekmektedir. Bu tür küçük kıskançlıklar, ilişkiyi yavaş yavaş yıpratacak ve ilişkide huzur bulamayan kişiler, birbirlerinden kaçmaya başlayacak. Hayatınızda olan kişiyi sahiplenin. Ancak o kişiye sahibiymiş gibi davranmayın. Çünkü bu tür davranışlar, genellikle karşı tarafın sizden soğumasına ve sizden kaçabilmek için her türlü yolu denemesine neden olacaktır.

Herkes sorun yaşayabilir

Bazen insanlar, kötü bir gün geçirebilir. Ancak hayatta en çok sevdiği kişinin de ona karşı tripli davranması, kişinin çok daha kötü bir duruma girmesine neden olabilir. Kadınlar sorunları sürekli olarak dile getirirken, erkekler kişisel sorunlarını anlatmayı pek fazla sevmeyebilir. Bir erkeğin kötü bir gün geçirdiğini, suratına baktığınız zaman anlayabilirsiniz. Bu yüzden kötü gün geçiren eşinize karşı biraz daha sakin olmalı ve o kişiye iyi gelecek şeyleri denemelisiniz. Eğer kötü gün geçiren birinin üzerine üzerine giderseniz, ilişkiniz zedelenebilir ve zamanla ilişki adına herhangi bir şey kalmaz.

Sorunları bekletip büyütmek

Sağlıklı bir ilişki yürütebilmek için karşınızaki kişi ile ilgili ya da kendiniz ile ilgili bir sorun olduğunda direk olarak söyleyin. Çünkü karşı taraf sizin için her şeyi yapmaya hazır hissetmek ister, her kötü gününüzde yanınızda olmak ister. Bu yüzden kendiniz ile ilgili bir sorun olduğunda karşı tarafa anlatın. Derdini söylemeyen derman bulamaz derler. Bu yüzden bir sorun olduğunda, bu sorunu büyüyüp karşınızdaki kişi ile sorunlar yaratmasına izin vermeyin. Bir sorun olduğunda direkt olarak anlatın ve sizde rahatlayın.

Her şeye söylenmeyin

Yapacağınız her şey sizin istediğiniz gibi olmayabilir. Bu yüzden de sürekli olarak bir şeyleri şikayet etmeyi bırakın. Eğer sürekli olarak bir şeylerden şikayet ederseniz, karşınızdaki kişi sizden sıkılır, hatta nefret etmeye başlayabilir. Sağlıklı bir ilişki arıyorsanız, sürekli olarak bir şeylerden şikayet etmemeye çalışın. Bu sayede emin olun çok daha mutlu bir ilişkiniz olacaktır.

İLGİLİ MAKALE  Erkekleri mutlu eden sözler?

Kusurlarınızı örtmeyin

Kimse kusursuz değildir. Ancak kişiler ilişkileri olduğunda karşısındaki kişilere kusursuz görünmek ister. Bu durumu yaşayan genellikle kadınlar olmakta. Ancak bir erkek emin olun sizi kusurlarınız ile brilikte seviyordur. Çünkü bir kişiyi sevmek, onu kusurları ile birlikte sevmek değil midir? Bu yüzden karşınızdaki kişiye kendinizin kusursuz olmaya çalıştığınızı belli etmeyin. Hatta bunu yapmayın. Eğer sürekli olarak kendinizin kusurlarını örtmeye çalışırsanız, karşınızdaki kişi sizin yapmacık biri olduğunuzu bile düşünebilir.

Güvensizlik yaşamayın

karşınızdaki kişiye güvensiz davranmayın. Bu şekilde davranmanız, karşınızdaki kişinin sizden kaçmasına neden olabilir. Bu yüzden de güven duygusunu ona hissettirin. Ona karşı güvensiz tek bir hareket yapmayın. Güvenden bahsettiğinizde aklınıza direkt olarak sizi aldatıp aldatmayacağı geliyor. Ancak güven duygusu sadece bunlardan ibaret değil. karşınızdaki kişinin tavsiyelerinde ve didiklerine de güvenin. Bu güven duygusunu en küçük şeylerde bile hissettirin.