Hemen hemen her kadının hayatının her alanında bakımlı ve güzel bir görünüm içerisinde olmak ister. Bilhassa ilerleyen yaş faktörü dolayısıyla meydana gelen kırışıklar kadınların en muzdarip olduğu konulardan bir tanesi olurken, kadınların kırışıklık problemini çözmek için kullanılan bir takım yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi şüphesiz kırışıkları önlemek amacıyla yapılan doğal kremlerdir. Haberimizin bu bölümünde kırışıklarla savaşan botoks etkili kremi ve tüm etkilerini aktaracağız!

Bu krem tüm kırışıkları yok ediyor

Cilt yüzeyinde oluşan kremler pek çok kişinin en muzdarip olduğu konulardan bir tanesi olurken aynı zamanda kişinin özgüveninin kırılmasını tetikleyen durumlardan da bir tanesidir. Kırışıklıklar çoğu zaman ilerleyen yaş faktörü dolayısıyla kişide meydana gelen durumlardan bir tanesi olurken, bazı durumlarda cilde yeterli bakımın yapılmaması ya da stres gibi oluşumlar dolayısıyla kişiyi büyük ölçüde etkilemektedir. Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıkların en temel nedeni ise kişinin cildinde kolajen seviyesinin azalmasından dolayı kaynaklanırken ciltte oluşan kolajen eksikliği cildin elaksiyetisinin kaybolmasına neden olarak cilt yüzeyinde büyük ölçüde kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Ciltte oluşan bu kırışıklıklara erken müdahale edilmemesi, kırışıklıkların cilt yüzeyinde yer edinmesine neden olurken, yer edinen kırışıklıkları sonradan tedavi etmek son derece zor olan durumların başında gelmektedir. Bu durum itibarıyla cildinizin ihtiyacı olan nemi cildinize vermek oldukça önemli olan durumların başında gelirken, cildinize düzenli olarak cilt bakımı yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Piyasada cildi canlandırma ve kırışıkları yok etme amacıyla satılan binlerce farklı içerikli krem bulunurken, cilde uygun kremleri bulmak son derece zordur. Herkesin cilt yapısı ve ihtiyacı farklı olurken, fabrikadan çıkan formülasyonlar ne yazık ki herkese hitap etmemektedir. Piyasada bulunna ve oldukça yüksek meblağlarda satılan kremleri satın almak yerine, doğal ürünlerden kendi kreminizi yapmak çok daha sağlıklı ve doğru bir tercih olacak. Cildinizin ihtiyacı olan yağları ve besleyici takviyeleri ekleyerek kendi kreminizi oluşturmanız aynı zamanda ekonomik açıdan da çok daha uygun olacaktır. İşte cildin beslenmesine yardımcı olan ve ciltte bulunan tüm kırışıkları yok eden o kremler;

İLGİLİ MAKALE  Maden suyu cilde faydası ve uygulanması? Etkilerine inanamayacaksınız

Bu krem cildi besliyor, kırışıklıkları yok ediyor;

Malzemeler:

  • 1 fincan badem yağı
  • 1 fincan kunduz yağı
  • 1 fincan kafur yağı

Yapılışı;

Cildinizde var olan kırışıkları yok etmek ya da kırışıkların oluşmasını önlemek amacıyla bu malzemelerden hazırlayacağınız besleyici krem, cilt bakımınızın olmazsa olmaz ürünlerinden bir tanesi olacak. Düzenli olarak kullandığınızda etkisini fazlaca göreceğiniz krem için ilk olarak uygun bir kap içerisinde 1 fincan badem yağını, 1 fincan kunduz yağını, 1 fincan kafur yağını alın. Tüm yağları uygun miktarda kabın içerisine ilave ettikten sonra güzelce birbirlerine karışmasını sağlayın. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra gece uyumadan evvel cildinize bu mucizevi yağı masaj yaparak yedirin. Cildinize hazırladığınız yağı uygulamadan evvel şu adımları incelemeniz önemlidir;

  • Kırışıklık önleyici ve besleyici yağı hazırladıktan sonra uygun bir şişe içerisine yağınızı alın ve uygun ortamda muhafaza edin. Uygun ortam muhafaza etmeniz yağınızın bozulmaması için son derece önemlidir.
  • Kreminizi hazırladıktan sonra her akşam uyumadan evvel cildinize düzenli olarak sürmeniz son derece önemlidir.
  • Cildinize hazırladığınız kremi sürmeden evvel, cildinizi uygun temizleme ürünlerinizle temizlemeyi ihmal etmeyin.
  • Cildinizi temizledikten sonra avucunuza bir miktar bu yağdan alın ve elinizi ileri geri yaparak yağın elinizde ısınmasını sağlayın.
  • Yağ avucunuzun içerisinde ısındıktan sonra cildinize tampon hareketlerle yavaşça cildinize sürün.
  • Akabinde doğal taşlardan yapılan cilt bakım aletiniz varsa bu yağı sürdükten sonra, tüm hücrelerinizin harekete geçmesini sağlamak amacıyla aletinizle cildinizi güzelce canlandırın.
  • Düzenli olarak kullanmanız sonucunda cildinizdeki tüm kırışıkların yok olduğunu gözlemleyeceksiniz.