Son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Instagram, pek çok kişinin vaktinin büyük bir çoğunluğunu geçirdiği platformlar arasında yerini alıyor. En güzel çıktığı fotoğrafları ya da en mutlu anlarını bu sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşan Instagram her geçen gün ara yüzüne birbirinden farklı güncellemeler getirirken, güncellemeler sonucunda Instagram’ın da kullanıcı sayıları giderek artmaya başladı. Instagram özelliklerinden bir tanesi olan gönderiye müzik ekleme arama motorlarında sıklıkla aratılan başlıklar arasında yer alırken, Instagram üzerinden gönderiye müzik nasıl eklenir gelin birlikte görelim…

Instagrama müzik nasıl eklenir?

Instagram platformu üzerinden müzik nasıl eklenir sıklıkla aratılan başlıklar arasında yerini alırken, ınstagram üzerinden müzik ekleme durumu son derece kolay yapılabilen işlemler arasında yerini almaktadır. Hikaye yani 24 saatlik story’in çok daha keyifli ve eğlenceli bir halde olmasına yardımcı olan müzik ekleme uygulamasını gerçekleştirmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Telefonunuzdan Instagram uygulamanıza girişinizi sağlayın.
 • Instagram uygulamasına giriş yaptıktan hemen sonra ana sayfada sağ üst köşede bulunan “+” simgesine tıklayın.
 • Simgeye tıkladıktan sonra hikaye bölümünü seçin ve kameranın açılmasının ardından sol alt bölgede yer alan galerinize geçiş yapın.
 • Galerinizden üzerine müzik eklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Fotoğrafı seçtikten sonra sağ üst bölgede bulunan emoji simgesine tıklayın.
 • Simgeye tıkladıktan sonra açılan pencere üzerinde “müzik” yazısına tıklayın.
 • Müzik butonuna giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan müzikleri seçebileceğiniz gibi aynı zaman “Müziklerde ara” bölümünden dilediğiniz müzik için de artmayı başlatabilir.
 • Müziği seçtikten sonra aşağıda yer alan sözlerin gözüktüğü şekli seçebilir aynı zamanda şarkının hangi bölümünü de seçebilirsiniz.
 • Gerekli seçimleri tamamladıktan sonra müziği fotoğrafınıza eklemeyi tamamlayıp hikayenizi tüm takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Yukarıda yer alan sıralamayı eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra Instagram üzerinden fotoğrafınıza müzik eklemeyi tamamlamış olursunuz. Hikaye üzerinde müzik ekleyebileceğiniz gibi aynı zamanda ınstagrama koyduğunuz gönderiye de fotoğraf ekleyebilirsiniz. Instagram üzerinden paylaştığınız gönderiye müzik eklemek için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Yine telefonunuzdan Instagram uygulamanıza girişinizi sağlayın.
 • Instagram uygulamasına giriş yaptıktan hemen sonra ana sayfada sağ üst köşede bulunan “+” simgesine tıklayın.
 • imgeye tıkladıktan sonra “Gönderi” bölümünde kalın ve galerinizin açılması sonrasında dilediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Fotoğrafı seçme işlemini tamamladıktan sonra yukarıda yer alan ok işaretine tıklayın.
 • Fotoğrafınıza düzenleme yapmak istiyorsanız bu bölümde gerekli düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Fotoğrafa düzenlemeyi sağladıktan sonra tekrar sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sayfada “Müzik Ekle” bölümü bulunuyor. Bu bölüme giriş yaptıktan sonra kitaplıkta bulunan müziklerden ya da “Müziklerde Ara” bölümünden dilediğiniz müziği seçerek ınstagram gönderinize müzik eklemenizi tamamlayabilirsiniz.
 • Müzik ekleme işleminden hemen sonra aynı şekilde fotoğrafınızı paylaşabilir ve tüm takipçilerinizin gönderinizi görmesini sağlayabilirsiniz.
İLGİLİ MAKALE  Instagram Pp büyütme - Instagram profil fotoğraflarını büyütme veya tam boyut yapma

Yukarıda yer alan adımları eksiksiz bir şekilde izlemeniz sonucunda ınstagram hesabınız üzerinden paylaştığınız gönderiye müzik eklemeyi sağlayabilir ve takipçilerinizle eğlenceli anlarınızı paylaşabilirsiniz. Isntagram’ın sıklıkla kullanılan güncellemelerinden bir tanesi olan müzik eklemeyi yukarıda bulunan sıralamalar sonucunda gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz hikayenize isterseniz gönderinize müzik eklemek için yukarıda bulunan sıralamaları takip etmeniz yeterli. Müzik ekleme güncellemesini uyguladıktan sonra takipçilerinizle çok daha eğlenceli bir şekilde fotoğraflarınızı paylaşarak, fotoğrafın estetik olarak boyutunu da kuvvetlendirebilmeniz mümkün. Fotoğrafınıza müzik eklemenin yanı sıra yine ınstagram platformu üzerinde bulunan ve son derece sevimli stickerlerden oluşan simgeleri de fotoğrafınıza koyarak fotoğrafın çok daha güzel ve ilgi çekici bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Instagram her geçen gün yeniliklerini sürdürmeye devam ediyor.