Burçlar, insanların hayatında son derece büyük bir etkiye sahiplerdir. Birçok farklı karakter özelliğine sahip olan insanlar, bu özelliklerini belirgin bir şekilde dışa vururlar. Bazı insanlar sinirli, bazı insanlar sakin, bazı insanlar sadık, bazıları ise çapkın bir karaktere sahiplerdir. Aynı zamanda sezgileri diğer kişilere nazaran çok daha kuvvetli olan, bazı durum ve olayları yaşanmadan çok daha önce sezebilen insanlar da vardır. Bu insanlar sezgisel güçlerini ise burçlarına borçludur. Büyük oranda ileri görüşlü olan ve sezgisi oldukça kuvvetli olan insanlar, olacakları önceden sezdikleri için diğerlerinin yanında öne çıkarlar. Sezgileri en kuvvetli burçlar ise belli oldu. İşte, sezgileri çok kuvvetli olan 4 burç.

Yengeç burcu (22 Haziran- 22 Temmuz)

Yengeç burcu, su grubuna üyedir ve son derece duygusal bir yapıya sahiptir. Anaçlığı herkesçe malum olan Yengeç burcu, aynı zamanda oldukça merhametlidir de. Yengeç burcu, dikkatsiz bir burç olmasının yanı sıra, eğer kendisi gerçekten isterse dikkatini toparlayabilir ve olacakları çok önceden sezebilir. Aşk konusunda fazla hassas olan ve kendisine yapılan herhangi bir yanlışta büyük kin tutan Yengeç burcu, hisleri ile olacakları önceden sezip tepki verebilirler. Yengeç burcuna mensup kişiler, altıncı hisleri kuvvetli insanlardır. Olayların gidişatını önceden sezmeleri nedeniyle yanılmaları çok mümkün değildir. Ay yöneticiliğinde olan Yengeç burcu, ayın evrelerinden de bu konuda yardım alır ancak bazen de olumsuz etkilenir. Yengeç burcu sezgisi en güçlü burçlardan bir tanesidir.

Akrep burcu (24 Ekim- 22 Kasım)

Akrep burcu, su grubunun üyeleri içerisinde en kindar ve intikamcı olanıdır. Akrep burcu, diğer su grubu üyelerine her manada benzemez; onlara göre çok daha sert bir mizaca sahiptir. Güven konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Akrep burcu, sadakate ve güvene o kadar önem verir ki, bu onun için en önemli durumdur. Güvenmediği insanla ilişki kuramayan Akrep burcu sırf bu durum için zaman zaman çok büyük oynar ve rest çeker. Akrep oldukça inatçıdır ve inadı yüzünden sevimsiz algılanabilir. Plüton gezegeni tarafından yönetilen Akrep burcu, “gece” duyarlılığına sahip olan bir burç olması nedeniyle üstü kapalı ve karanlıkta olan durumları oldukça iyi görebilme yetisine sahiptir. Akrep, çevresini diğer burçlardan çok daha iyi ve doğru algılayabilme özelliği söz konusu olduğunda sezgileri çok güçlü bir burç olarak öne çıkar. Akrep burcunun son derece güçlü bir sezgisel yanı bulunur. Akrep burcunun altıncı hissi oldukça güçlüdür.

İLGİLİ MAKALE  Hep dört ayak üstüne düşüyorlar. En şanslı burçlar belli oldu (Kaynak: soru.com.tr)

Kova burcu (21 Ocak- 18 Şubat)

Kova burcu, hava grubunun bir üyesidir. Kova da diğer hava burçlarının özelliklerini taşır ve bu nedenle hem oldukça hareketli hem de son derece eğlenceli bir burçtur. Sağ duyusu ve altıncı hissi büyük bir güce sahip olan Kova burcu,  sahip olduğu sağduyu ile bulunduğu ortamdaki çoğu kişinin önüne geçmeyi başarabilecek bir yetiye sahiptir. Dahi burç diye nitelendirilen Kova burcu, bağımsızlığına ve özgürlüğüne oldukça düşkündür. Kova burcunun sezgisi o kadar kuvvetlidir ki, geniş vizyonu da devreye girdiğinde öngöremeyeceği hiçbir şey bulunmaz. Anlaşıldığı üzere Kova burcu da sezgileri en kuvvetli burçlardan birisidir.

Balık burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Sezgisi en kuvvetli burçlar listesindeki son burç da balık burcudur. Duygusal halleri ve sulu gözlülüğü ile dikkat çeken Balık burcu, su grubunun en hassas üyesidir. Son derece merhametli olan ve empati gücü de diğer burçlardan daha fazla olan Balık burcu, çok güçlü bir sezgiye sahiptir. Zodyaktaki son burç olan Balık, kendisinden önce gelen diğer 11 burcun hafızası ve tecrübesine sahiptir. Su burçlarının yukarıda da bahsedilen sezgi ve altıncı hissi, Balıkta da bulunur. Rüyaları bile gelecek ile doğrudan bağlantılı olan Balıklar bu nedenle rüyalarına büyük anlam yüklerler.