Fal; telvelerin dağılımıyla simge oluşmasını baz edinen, bakan kişinin kendi hayal dünyası içerisinde hangi simgeyi gördüğü ve simgenin nasıl bir durumda olduğunu yorumlamasıyla gerçekleşen bir bakımdır. Çoğunlukla gelecekle alakalı olarak görümler yapılıyor olsa da, gelecekten bahsedilecek konulardan geçmişin bağlantıları da görülebilir.

Bu noktalarda, fal içerisinde ahtapot görüldüğünde çok sayıda yorum ayrımı vardır. Doğal olarak; falda siyah ahtapot görülmesi, aileye sarılan ahtapot görülmesi ve falın tabağında ahtapot görülmesinin yorumlarıyla en doğru fal çıkarımına varılacaktır.

Falda Ahtapot Ne Şekillerde Görülebilir?

Falda görülen şekiller, fala bakan kişinin sonsuz hayal gücüyle anlam kazanır. Bu nedenle ahtapotlar da birçok farklı biçimde görülebilir.

Bu biçimlerin en çok öne çıkanları:

  • Siyah renkli veya rengarenk olanları
  • Sarılma durumunda olması
  • Yenilecek şekilde bulunması

Şeklindedir.

Falda Siyah Ahtapot Görmek Ne Anlama Gelir?

Falda siyah ahtapot çıkması, telve renginden dolayı ahtapot siyah demek değildir. Falan bakan yorumcu, ahtapot olduğuna inandığı telve yığınına baktığı zaman bunun siyah renkli olduğunu hissedecektir.

Siyah ahtapot anlamıyla; gelecek içerisinde bir sıkıntının yaşanacağı, hangi simgelerle bağı varsa o simgelerden dolayı insanın kendini boğulmuş hissedeceği ve özellikle sağlık alanından çekileceğini gösterir. Siyah ahtapotun kolları uzunsa sorunlar daha yorucu ve kişiyi zorlayıcı düzeyde, ahtapotun kolları kısaysa da sorunlar atlatılırken çok zorlanılmayacak şekilde olacaktır.

Falda Aileye Sarılan Ahtapot Görme Anlamı

Faldaki ahtapotlar genel manada iyi olan gelecek haberleri vermez. Her yönden bunalımı doğuracak olan türlü türlü sorunlar yaşanacaktır. Ancak falda aileye yaklaşan veya sarılan ahtapotlar, rengi ne olursa olsun, aile içerisindeki birliğin hasar göreceğini belirtir. Ailedeki herkesin birbiri arkasından iş çevirmesi ve çevrilen işlerin her birinin aynı anda anlaşılarak ortalığın velveleye verileceğini gösterir.

Ahtapotun aileye sarılıyor olması halinde olaylar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlamış olurken, aileye henüz yaklaşıyor olması halindeyse henüz geç olmamış demektir. Yaklaşan ahtapotu gören fal bakıcısı, aile üyelerinin hepsinin uyarılmasını sağlayarak sorun çözümü için tedbir alınmasını önermelidir.

Falın Tabağında Ahtapot Görülmesi

Fal tabağı; fal kapatılırken, insanın fal esnasında içinden geçirmiş olduğu veya hayatı boyunca falına bakılan kişi tarafından en çok istenilen dileklerin ne durumda olacağını gösterir. Fal tabağındaki ahtapot, dileklerin kişiyi artık sıkacağına ve büyük bir buhrana sürükleyecek olduğuna dikkat çeker.

İLGİLİ MAKALE  Dünyanın en enteresan hayvanı ahtapotun '8 bilinmeyen' özelliği (Kaynak: soru.com.tr)

Dileklerinde ısrar boyutunu artırmış olan veya artırması muhtemel olan kişi, falında bu çıktığı zaman dileğini yeniden gözden geçirmelidir. Hayatın uzun yıllarını buhrana sürükleyebilecek olan dilekten vazgeçmek, yalnızca falına bakılan kişinin elinde olan bir durumdur.

Falda Ahtapot Yenildiğini Görmek

Fal içerisindeki ahtapotun geleceğe dair anlamları ne kadar olumsuzluk yüklü olursa olsun, falda ahtapot yenildiğini görmek de bir o kadar olumlu gelecek havadisleri içerir. Öncelikle, ahtapot yiyen kişi her kimse; sıkıntılarını kendisini bunaltmadan atlatacak, dertlerini bir anda ve kökten çözecek duruma gelecektir.

Ahtapotun normal hayatta da yeniliyor olması ve tadının yumuşaklığıyla öne çıkmasından da çıkarımla, hayatın önceki zamanlara kıyasla zorluklar daha az yaşanarak geçirileceğini anlatır. Burada en çok dikkat edilmesi gereken, ahtapotun çiğ olarak mı yoksa pişmiş olarak mı yenildiğidir.

Çiğ hissi bırakan ahtapot yenmesi durumunda dertler atlatıldıktan sonra falı bakılan kişinin hayatında olumsuz ve köklü olan bir değişim gerçekleşir. Ancak pişmiş ve hazırlanmış olan ahtapot yeme durumu telvelere yansıdığında, hayat öncekinden daha güzel olacaktır.