Son günlerde sosyal medyada oldukça canlı bir süreç yaşanıyor. Bu süreçte sosyal medyada yıldızı parlayan isimlerden biri de Ceren Yaldız oldu.

Makyaj videoları ve eğlenceli içerikleriyle dikkat çeken Ceren Yaldız, ailesinin tek çocuğu olarak 7 Şubat 2002 tarihinde doğdu. Küçük yaşta babasını kaybetti ve sonrasında eğitim hayatı ile birlikte TikTok videoları çekmeye başlayarak popüler oldu. Son dönemlerinde ise YouTube‘ a yönelerek ilgi çekici video ve vloglarla devam etti. Ceren Yaldız, son dönemin oldukça ilgi gören sosyal medya ünlülerinden oldu.

Uzun süredir çeşitli sosyal medya platformlarında makyaj malzemeleri tanıtarak takipçilerini makyaj teknikleri hakkında bilgilendiren genç yıldız ilgi görmeye devam ediyor. Farklı videolar ile takipçilerini artıran Yaldız,özellikle kendi yaş grubuna hitap ediyor. Bir süredir Youtube, Instagram ve Tik tok hesapları üzerinden paylaşımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Ceren Yaldız Gratis ve Flormar gibi markalardan makyaj alışverişini yaptığını söylüyor. Hoşlanmadığı şeyler sorulduğunda, haksızlığa uğramak, birinin kendine saygısız davranması, küfürlü ve kendisine emir vererek konuşulması şeklinde cevap veriyor. Genç yıldız kahveyi ve çikolatayı çok seviyor. Bursa’da ailesiyle yaşarken yaşamak istediği şehir olan İstanbul’a 2019 yılında taşındığını biliyoruz. Bu değişim hayatına da yansımış.

Genç yıldıza hoşlanmadığı yanlarının ne olduğu sorulduğunda etkili cevaplar veriyor:  takıntılı olması ve herkes eğlenirken bir anda enerjisinin düşmesi şeklinde cevaplıyor soruyu. Sinirlendiği zaman elinde olmadan kendine ve çevresinde bulunan eşyalara zarar verdiğini söylüyor. Aslında kendisiyle barışık olduğunu söylüyor. Takım olarak Galatasaray’ı tutmaktadır. Daha önce Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor’u da tutmuştur ve Galatasaray’ı benimsemiştir.

Sevdikleriyle vakit geçirmeyi çok seviyor. Orta sınıfa hitap eden yerlerden alışveriş yapıyor. Ceren Yaldız’ın lisedeyken en sevdiği dersin edebiyat olduğunu öğreniyoruz. Şimdilerde İstanbul’da yalnız yaşamaktadır.

2022 yılı Şubat ayı itibariyle Youtube kanalında 914 bin civarında abonesi vardır. Instagram hesabındaki takipçi sayısı 1 milyon 700 bin civarındadır. TikTok hesabında ise 9.4M abonesi vardır.

Çinli ByteDance şirketine bağlı olarak faaliyet gösteren TikTok’un dünya genelinde 700 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Popülerliği gittikçe artan video paylaşım platformu, popüler kültüre yeni fenomenler kazandırmaya devam ediyor. Bu kişierin yaptığı paylaşımlardan ne kadar para kazandıkları ise büyük bir merak konusu… Bununla birlikte, Youtube ve Instagram gibi reklam gelirlerini fenomenleriyle paylaşmayan Tiktok’ta para kazanmanın en etkili yolları arasında sponsorluk anlaşmaları ve şarkı tanıtımı bulunuyor. Tek bir videodan alınan ücret ise 5 bin ile 8 bin dolar arasında değişiyor.

İLGİLİ MAKALE  TikTok hesap kapatma nasıl yapılır?

Çünkü, fenomenlerle reklam gelirlerinin belirli bir yüzdesini paylaşan YouTube veya Facebook’tan farklı olarak, TikTok, kullanıcılarıyla reklam gelirlerini paylaşmıyor. Çin merkezli sosyal medya devi bunun yerine, fenomenlere sanal “hediyeler” sunuyor.

Yeni dönemin starları daha çok yeni medyadan çıkıyor. Ceren Yaldız da bunlardan biri olma yolunda hızla ilerliyor. Ceren Yaldız da ilgi çeken içerikleri bir araya getirip sosyal medya kanallarını etkili bir şekilde kullanarak buradaki varlığını son derece belirgin hale getirmiş.

Marka işbirlikleri, anlık videoları ve makyaj videoları ile ünlenen Ceren Yaldız, kısa sürede hayatı değişen ünlülerden. Sarı saçları ve enerjik duruşu ile birçok kişinin ilgi odağı olmayı başarmış. İlerleyen günlerde sosyal medyada çok daha sık görüneceğini umduğumuz Ceren Yaldız’ın en iyi videolarını Youtube ve TikTok’ta bulabilirsiniz.

İzleyin: Ceren Yaldız – Ara Ara (Official Video)