Ev temizliğindeki en zor bölümün camlar olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü camlardaki ufacık bir leke bile hemen kendisini belli ediyor. Birçok ürün kullansak bile camları temizlerken oldukça zorlanıyoruz. Ancak camları temizlemenin de çok kolay bir yolu var. Bu yazımızı okumaya devam ederseniz, evinizdeki camları nasıl pırıl pırıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Camlar nasıl kolayca temizlenir?

Camları kirleten birçok sebep vardır. Bu sebeplerin başında da yağmur sonrası kalan su lekeleri. Ayrıca üst komşunuzun camdan bir şeyler silkelemesi de camlarınızı oldukça kirletmektedir. Bütün bu sorunları çözmek için ise her evde bulunan bir malzeme yeterli olacaktır. Şampuan kullanarak camlarınızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Üstelik hem temizleyip hem de camlarınızın elmas gibi parlamasını sağlayacaksınız.

Cam temizlemek için birçok ürün denemiş olabilirsiniz. Ancak hayal kırıklığına da uğramış olabilirsiniz. Ancak şampuan ile camlarınızı temizlerken hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Şampuan, hem camları hızlıca temizliyor ve size fazla enerji harcatmıyor hem de camlarınızın elmas gibi parlamasını sağlıyor.

Şampuan ile cam nasıl temizlenir?

Şampuan ile cam temizlemek için öncelikle 2 litre ılık su alalım. Ilık suyumuzu hazırladıktan sonra da 4 ölçek şampuanı bu suyun içerisine atalım. İsterseniz bu aşama sırasına beyaz sirke de ekleyebilirsiniz. Beyaz sirke en iyi doğal temizlik ürünlerinden birisidir. Bütün malzemeleri ekledikten sonra da ılık suyumuzu iyice köpürtmemiz gerekiyor.

Karışımımızı hazırladıktan sonra ise doğru bir temizleme malzemesi seçmelisiniz. Özel olarak üretilmiş cam silme bezleri veya mikrofiber bezler, camlarınızı güzelce silmek için size yeterli olacaktır. Bezinizi seçtikten sonra ise bezinizi karışımın içerisine daldırın. Daha sonra bezinizi iyice sıkın. Daha sonra ise camlarınızı ovalayarak iyice silin. Ardından da fazla nemi almanız gerekiyor. Bunun için ise başka bir kuru bez ayarlamalısınız. Ancak kuru bezinizin de mikrofiber olması gerekiyor. Çünkü mikrofiber bezler, nemi direk emer ve camda herhangi bir lekenin kalamasına izin vermez. Bu sayede camlarınız hem temiz hem de parlak olur.

Şampuan tercihinizi kokulu bir şampuandan yana kullanırsanız, evinizin uzun süreler çilek, vanilya ya da çiçek gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem temiz camlar hem de güzel kokulu bir eviniz olur. Aynı zamanda dışarıdan bakan komşular da size bu camları nasıl temizlediğiniz sormak için her gün rahatsız eder.