İlişkide kadınlar her zaman erkeklerin biraz daha olgun olması ve bir şeyleri daha çok ciddiye alması gerektiğini düşünür. Ancak erkekler ise kadınların bazı konuları olması gerektiğinden çok daha ciddiye aldığını düşündüğü için çoğu ilişkide bu çıkmaza girilir. Kadınlar için ilişki daha ciddi bir şekilde ilerlerken ve her şeyi erkeklere kıyasla kadınlar daha çok ciddiye alırken, bazı konularda erkekler kadınların ciddiyet seviyesinin düşmesi gerektiği kanısında. Erkeklerin ciddiye almadığı, kadınların ise çok ciddi bulduğu durumlar ise ortaya çıktı.

Erkeklerin asla ciddiye almadığı 5 konu

İlişkilerde partnerinizi dinlemek ve olaylara onun bakı açısından yaklaşmak önemlidir. Çoğu zaman kadınlar da erkeklerden bunu isterler. Farklı bir göz ile bakabilmelerini ve ilişkiyi daha çok ciddiye almalarını. Ancak çoğu erkek tarafından ciddi görülmeyen ve kadınların ciddiye alamaması gerektiği halde ciddiye aldığını düşündükleri bazı konular da var. Erkekler ise bu konuların ciddiye alınmadığı zaman ilişkinin daha sağlıklı ve güçlü bir bağ ile yetişmeye devam edeceğini düşünüyor. İşte kadınların sürekli yaptığı, erkeklerin ise asla ciddiye almadığı 5 konu:

Eşler Arasında İlişki

Eşler Arasında İlişki

İhtimallere kafa yormak

Kadınlar en ufak bir durumu bile değerlendirirken ve düşünürken birden fazla ihtimali göz önüne alarak düşünür. Erkekler ise her türlü ihtimali düşünmek için kafa yormaktan hoşlanmazlar. Hatta hayatlarındaki kadının sürekli olarak farklı ihtimalleri kafasında canlandırması erkeklerin kendilerini çok rahatsız hissetmelerine neden olur. Bazen bir durum göründüğü gibidir ve başka bir ihtimal yoktur. Ancak kadınların bunu kabul etmeyip farklı bir ihtimal düşünmesi erkeklerin ilişki içinde daha rahatsız hissetmelerine yol açar.

Kadın arkadaşları kabullenmemek

Öncelikle bilinmesi gereken bir şey var ki, ilişki içerisindeki her iki tarafın da karşı cinsten arkadaşları olabilir. Ancak kadınlar genel olarak hayatlarındaki erkeğin kadın arkadaşlarını kabullenmekte zorluk çekerler. Özellikle erkekler bazı kadın arkadaşlarından bahsettiklerinde ya da onlar ile görüştüklerinde kendilerini güvensiz ve rahatsız hissederler. Bu durum kişilerin özgüven seviyesine ve ilişkisine aynı anda zarar veren durumlar arasındadır. Bu nedenle hayatınızdaki insanın arkadaşlarını olumsuz birer görüntü ile kafanızda kodlamak yerine onları tanımayı ve onlara şans vermeyi denemek daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca, erkeklerin çevrelerinde kadın arkadaşlarının olması, sizleri daha iyi anlamalarına yardımcı olacak ve kadın ruhundan anlayabilmelerini sağlayacaktır.

İLGİLİ MAKALE  Onlar bir elmanın iki yarısı. Birbiriyle en uyumlu burçlar belli oldu

Şakalara çabuk sinirlenmek

Erkekler partnerlerine laka yapmayı çok severler. Hatta bu durum o kadar güzel bir iletişim aracıdır ki erkekler için, partnerlerini şakalar ile güldürmek onları çok daha mutlu hissettirir. Bu şakaları yapmalarının tek sebebi ise kendilerinin komik bulduğu bir durumda, ilgi duydukları ve duygu besledikleri kişinin de mutlu olmasını istemeleridir. Ancak kadınlar ise erkeklerin bazı şakalarına daha çabuk sinirlenip tavır alabilirler. Bu durumda ise tamamen zararsız ve mutluluk amacı güden şakalar kavgalara sebep olur. Bu şakalara n çok takılmayarak anın yaşanmasına ve şakalara birlikte gülmeye daha çok özen göstermek ilişkinin her zaman kahkahalar ve mutluluklar ile ilerlemesine yardım edecektir.

Farklılıklara kapalı olmak

Erkekler monotonluktan kadınlara göre çok daha hızlı sıkılırlar. Bu nedenle genellikle hayatın farklı yönlerini keşfetmek ve farklı şeyler denemek isterler. İlişki içerisinde farklılıkların oluşması ve yeniliklerin göz önüne alınması ilişkinin gelişmesine yardımcı olabilir. Yeni deneyimlere kapalı olmak yerine anın akışına dahil olmak, partnerinizin isteklerine kulak vermek daha sağlıklı bir ilişki için önemlidir. Ayrıca erkeklerin bir isteğinin kadınlar tarafından tamamen kesin şekilde reddedilmesi onlara olan ilginizin azaldığı hissine kapılmalarına neden olmanıza yol açabilir.

İlişkinin gizliliği

Tabii ki bu gizlilik ilişkinizi herkesten saklamak anlamına gelmiyor. Ancak erkekler ilişki içerisindeki bazı durumların ve olayalrın sadece ilişki içerisinde kalmasını isterler. İki kişi arasında yaşanan bir durumun dışarıda konu olarak anlatılması ya da başka kişilerin dahil olması erkeklerin uzaklaşmasına yol açar. Her ne kadar bir yardım amacı ile arkadaşlarınıza durumu anlatsanız da, bazen bu durum partnerinizi kırabilir. Erkeklerin bu gibi durumlarda güvenleri kırılır. Bu nedenle bazı durumlar9n ve olayların yalnızca ikiniz arasında kaldığından emin olun.