Son dönemlerin en popüler isimlerinden bir tanesi Alperen Duymaz’ın hayatı merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Bilhassa Fox Tv ekranlarında yayınlanan Son Yaz dizisinde Ali Atay ile başrol oynayan Alperen Duymaz, sinirli mimikleriyle ve karakteristik tiplemeleriyle aranılan oyuncular arasında yer almaya başladı. İşte Alperan Duymaz’ın bilinmeyenleri ve Alperen Duymaz’a dair her şey…

Alperen Duymaz kimdir?

3 Kasım 1992’de Ankara’da dünyaya gözlerini açan Alperen Duymaz, oyunculukla lise yıllarında ilgilenmeye başladı. Lise yıllarında başladığı manken ve oyunculuğu ilerleyen süreçlerde geliştirirken, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitimlerini tamamladı. İlk olarak Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle ekranların karşısında izleyiciyle buluşan Duymaz, ilk işinden sonra Acı Aşk ve Bodrum Masalı adlı dizilerde yer aldı. Bilhassa Bodrum Masalı dizisiyle adını duyurmaya başlayan ve oyunculuk yeteneğini ortaya koyan Duymaz 2018 yılında Direniş Kutay filmiyle beyaz perde de boy gösterdi. Dönemin en popüler dizilerinden bir tanesi olan Çukur dizisinde komiser karakterini canlandıran Alperen Duymaz burada fazlasıyla sevildi ve oyunculuğunu konuşturdu. Çukur’un ardından Kıvanç Tatlıtuğ ile Şhow Tv ekranlarında yayınlanan Çarpışma adlı dizide yer alan Duymaz, burada da kendini fazlasıyla sevdirdi. Fit görüntüsüyle modellik tekliflerini de değerlendiren sevilen oyuncu aynı zamanda pek çok farklı reklamda da yer aldı. Çarpışma dizisinden sonra Ali Atay ile başrolü paylaştığı Son Yaz dizisinde izleyicinin karşısına çıkan Alperen Duymaz hayranları tarafından ilgiyle izlenirken, Son Yaz dizisinin ömrü çok fazla uzun sürmedi. Son Yaz dizisinin final yapmasının ardından 2020 yılında çocukluk aşkı ile evlenen Alperen Duymaz  Kübra Kelkit ile dünya evine girdi.

Alperen Duymaz filmografisi;

YılYapımRolKanalNotlar
2015Tatlı Küçük YalancılarCesurStar TV
Yardımcı oyuncu
2015-2016Acı AşkAli KöklükayaShow TV
Başrol oyuncusu
2016-2017Bodrum MasalıAteş ErgüvenKanal D
2018ÇukurEmrah Amir/Emrah Alp Kent
Show TV
Yardımcı oyuncu
2018-2019ÇarpışmaKerem Korkmaz
Başrol oyuncusu
2020ZemheriAyaz Korkmaz
2021Son YazAkgün Gökalp TaşkınFOX
Sinema[değiştir | kaynağı değiştir]
YılYapımRolNotlar
2018Direniş KaratayKutay
Başrol oyuncusu

YılYapımRolPlatformNotlar
2022Erkek SeverseKenan AcarsoybeIN CONNECT
Dizi, başrol oyuncusu
YakındaKülMetin AliNetflix
Film, başrol oyuncusu

Alperen Duymaz hangi isimlerle çalıştı?

Alperen Duymaz Kanal D ekranlarında 2016 yılında yayınlanan Bodrum Masalı dizisinde Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Hilmi Cem İntepe, Dilan Çiçek Deniz, Toprak Sağlam gibi önemli isimlerle çalışırken, bu dizide Ateş karakterine hayat vermiştir. Akabinde yine dönemin en popüler ve en ses getiren yapımlarından bir tanesi olan Show TV’nin Çukur adlı dizisinde komiser Emrah rolünde izleyici karşısına çıkan Duymaz Çukur’da Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Öner Erkan, Mustafa Üstündağ, Erkan Kolçak Köstendil, Necip Memili gibi isimlerle aynı proje içerisinde yer almıştır. Çukur dizisinin hemen ardından yine Show Tv’de başlayan Çarpışma dizisinde yer alan Alperen Duymaz Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz, Melisa Aslı Pamuk, Erkan Can, Hakan Kurtaş, İsmail Demirci, Sevtap Özaltun, Merve Çağıran, Efecan Şenolsun, Buse Kahraman, Furkan Kalabalık isimleriyle birlikte rol almıştır.

İLGİLİ MAKALE  Ahmet Haşim kimdir şiirleri nelerdir?

Çarpışma dizisinden sonra Fox TV’de yayınlanan Son Yaz dizisinde yer alan Alperen Duymaz, Çarpışma dizisinde Ali Atay, Birce Akalay, Hafsanur Sancaktutan, Arif Pişkin, Sezer Koç, Halil Babür, Yunus Narin, Yasemin Yazıcı, Funda Eryiğit, Emre Karayel, Sinan Tuzcu gibi isimlerle birlikte çalışmıştır. Son Yaz dizisinde fazlasıyla sevilen Alperen Duymaz bu proje de fazlasıyla kitle edinmiştir. Canlandırdığı Akgün Gökalp Taşkın karakterinin tüm problemlerini oldukça başarılı bir şekilde yansıtan Alperen Duymaz, tüm mimikleriyle adeta oyunculuğunu konuşturmuştur. Son Yaz projesinden sonra henüz herhangi bir proje içerisinde göremediğimiz Alperen Duymaz aynı zamanda sosyal medya hesabını çok aktif kullanmamaktadır. En son 2020 yılında dünya evine girdiği çocukluk aşkıyla boşanma iddiaları gün yüzüne çıkarken konuya dair herhangi bir açıklama gelmemiştir. Medyadan uzak bir yaşantı sürmeyi tercih eden Alperen Duymaz’ı hayranları merak ederken yeni projelerde yer alacak mı ya da hangi karakterde onu görebilecekleri merak konusu. Yeni yayın döneminin başlamasına günler kala, yeni projelerde görmek istenilen isimler arasında yerini alıyor.