Playstation markası, ülkemizde en çok tercih edilen oyun konsollarından biridir. Özellikle son zamanlarda yaptığı kampanyalar ile gündeme gelen playstation, Sevgililer Günü’nü de boş geçmedi. 12 Şubat 2022 tarihi ile 14 Şubat 2022 tarihleri arası, oyunlarınızı çevrimiçi olarak oynayabileceksiniz. Normal şartlar altında, Playstation Plus abonesi olmadan oyunlarınızı çevrimiçi olarak oynayamıyorsunuz. Ancak 12 Şubat 2022 ile 14 Şubat 2022 tarihleri arası, Playstation Plus abonesi olmadan da konsoldaki oyunlarınızı çevrimiçi oynayabileceksiniz.

Oyun konsollarındaki  abonelik hizmetleri

Günümüz oyuncuları, rahat bir şekilde oyun oynayabilmek için Playstation, Xbox veya nintendo gibi oyun konsollarını satın alıyor. Daha sonra bu konsollar için oyunlar da satın alıyor. Ancak bu oyunları çevrim içi oynamak istiyorlarsa eğer bütün bunlarla beraber bir de abonelik hizmeti satın almaları gerekiyor. Oyun konsollarının aboneliklerini satın almazsanız, herhangi bir oyununuzu çevrim içi oynayamıyorsunuz. Bu abonelik hizmeti, oyuncuların tepkisini çekiyor. Ancak herhangi bir oyun konsolu üreticisi, hala bu abonelik hizmetlerinin kapatılması ile ilgili bir duyuru yapmadı.

Sony’den Sevgililer Günü kampanyası

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre, Playstation 4 ve Playstation 5 oyuncuları 12 Şubat 2022 tarihi ve 14 Şubat 2022 tarihi arasında oyunlarını çevrimiçi oynamak için herhangi bir Playstation Plus aboneliği satın almak zorunda değil. Bu kampanya Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırlandı.

Playstation Plus hediyeleri verilmiyor

Playstation Plus abonelerine her ay 3 veya 4 adet oyun hediye ediliyor. Ancak bu oyunları Playstation Plus abonesiyseniz oynayabiliyorsunuz. Ancak aboneliğini bittiğinde bu oyunlara erişiminiz kapatılsa da oyun kütüphanenizde görünüyor. Bu sayede Playstation Plus aboneliğine ara verip belli bir süre sonra tekrardan Playstation Plus abonesi olduğunuzda, daha önceden eklediğiniz Playstation Plus oyunlarını oynayabiliyorsunuz.

Sony, Sevgililer Günü kampanyası kapsamında sadece kendi oyunlarınızı çevrimiçi oynayabilme hakkı tanıyor. Yani bu haftaki kampanya bir Playstation Plus aboneliği değil, sadece oyunlarınızı Playstation Plus abonesi olmadan da çevrimiçi oynayabileceğiniz bir hafta. Ancak bu kampanya 12 Şubat 2022 ile 14 Şubat 2022 tarihleri arasında geçerli olacak. Bu yüzden de size herhangi bir Playstation Plus aylık oyunları hediye edilmeyecek.

İLGİLİ MAKALE  Bu oyunları zamlanmadan önce hemen alın! Bilgisayar oyunlarına dev zam dalgası geliyor

Playstation Plus Şubat ayı oyunları nedir?

Playstation Plus’ın anlık olarak 48 milyon adet oyuncusu bulunuyor. Eğer sizde bu 48 milyon kişinin arasına girerseniz, Şubat ayı oyunlarına da erişebileceksiniz. Sony bu ay Playstation Plus abonelerine 3 adet oyun hediye etti. Bu oyunlar ise şunlardır:

  • Planet Coaster: Console Edition
  • Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-Shot Adventure
  • EA Sports UFC 4

Playstation Plus abonelik ücretleri ne kadar?

Playstation Plus aboneliğini 3 farklı türü bulunuyor. Bunlar  aylık, 3 aylık ve 12 aylık olarak sıralanabilir. Ancak bu abonelik türlerinin süre dışında başka farkları bulunmamaktadır. Yani aylık abonelik hizmeti satın alan ile 12 aylık abonelik hizmeti satın alan kişilere farklı fiyat değerinde oyunlar hediye edilmiyor. Fakat ay olarak fiyatları hesaplarsak, yıllık abonelik almak daha ucuza denk geliyor. Playstation Plus abonelik ücretleri şu şekildedir:

  • 1 aylık Playstation Plus aboneliği: 40 Türk lirası
  • 3 aylık Playstation Plus aboneliği: 100 Türk lirası (aylık 33,34 Türk lirasına denk gelmektedir)
  • 12 aylık Playstation Plus aboneliği: 240 Türk lirası (aylık 20 Türk lirasına denk gelmektedir)

Playstation Plus abonelerinin avantajları nelerdir?

Playstation Plus aboneliğinin ilk avantajı, her ay oyun kütüphanenize ortalam 1000 türk lirası değerinde oyun giriyor. Ayrıca Playstation Store’da Playstation Plus abonelerine özel indirimler ve kampanyalar mevcut. Bu kampanyalardan en bilineni ise Playstation 4 konsolundaki Grand Theft Auto Online oyuncularına aylık 1 milyon dolar oyun parası veriliyor. Bunun gibi bir çok kampanya ve fırsatı size sunan Playstation Plus, aynı zamanda oyun konsolundaki oyunları da online bir şekilde oynamanıza olanak tanıyor. Bu sayede dünyanın öbür ucundaki bir oyuncu ile aynı oyunda oynayabiliyorsunuz.