Dünyanın en ünlü oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto, en çok satılan oyun serisi olma özelliği taşımaktadır. Amerikan şirket Rockstar Games, sürekli olarak Grand Theft Auto 6 hakkında sorular almaya başlamıştı. Bu sorulara yanıt veren Rockstar Games, resmi internet sitesinden ve sosyal medya platformlarından bir açıklamada bulundu.

Grand Theft Auto, Rockstar Games tarafından yapılan ve dağıtımı üstlenilen bir aksiyon macera oyunudur. 2000’li yılların başından beri birçok Grand Theft Auto oyunu gördük. En son yayınlanan Grand Theft Auto V ise 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Ancak Grand Theft Auto V, 2013’te yayınlanmasına rağmen hala satış rekorları ve aktif oyuncu sayısı rekorları kırmaya devam ediyor. Bütün bu istatistiklere bakıldığında ise bütün oyunseverler Grand Theft Auto 6’yı beklemeye başladı.

Rockstar Games’in Grand Theft Auto 6 için yaptığı açıklama

Beklenilen Grand Theft Auto hakkında sürekli sorulara maruz kalan şirket, resmi internet sitesinden ve resmi sosyal medya platformlarından şöyle bir açıklamada bulundu:

“Bizlere GTA serisi hakkında bir sürü sorular geliyor. Bu serinin devamını getireceğimizi ve geliştireceğimizi sizlere duyurmaktan mutluluk duyarız. Hazır olur olmaz daha fazlasını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıntılar için lütfen Rockstar Newswire’ı takip etmeye devam edin.”

Rockstar Games’in gerçek açıklaması ise şu şekildedir:

Beklentiler oldukça yüksek

Konu Grand Theft Auto olunca, oyun severler beklentiyi en üst seviyeye çıkartıyor. Çünkü Grand Theft Auto her zaman için bir zirve noktası olmayı başlamıştır. Genellikle diğer oyun firmaları Rockstar Games ile bir yarışa girer, fakat asla Rockstar Games seviyesinde oyun çıkartamazlar. Açık dünya oyun türünü doyasıya yaşadığınız Grand Theft Auto serisi, özellikle GTA V ile açık dünya oyunlarında zirve olmuştu.

Online tarafta ilk kez Grand Theft Auto V ile tanışan oyuncular, oyunun hikayesinden çok Online kısmında vakit geçirmekte. Hal böyle olunca da Rockstar Games, yeni oyun modları ve yeni hikayeleri Grand Theft Auto Online’a eklemeye devam ediyor.

Grand Theft Auto 6 ne zaman piyasaya sürülecek?

Rockstar Games, Grand Theft Auto 6 için çalıştıklarını açıklasalar bile bu oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili bilgi vermedi. Bu konuda sessizliğini koruyan Rockstar Games geçtiğimiz aylarda serinin ilk 3 oyununu tekrardan yayınladı. GTA Definitive Edition diye adlandırılan bu paket oyun Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto – Vice City ve serinin en sevilen oyunlarından biri olan Grand Theft Auto – San Andreas’ı yayınlamıştı. Genel grafik ve oynanış güncellemesi yapan Rockstar Games, beklentiyi karşılamadığı için eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak Rockstar Games’in neler yapabileceğini bilen tüm oyun severler, merak içinde Grand Theft Auto 6’yı bekliyor.

Sızan bilgilere ve ünlü oyun severlerin yorumlarına göre, serinin yeni oyunu Grand Theft Auto 6 en erken 2024 yılında piyasaya sürülecek. Sızan diğer bilgilere göre, oyun haritası en az 150 kilometre kare olacağı söyleniyor. Büyük bir harita ile satışa sunulacak olan Grand Theft Auto 6, daha sonra Rockstar Games’in yayınlayacağı DLC’lerle birlikte harita boyutunu büyütecek. Şu anda Rockstar Games’in Rockstar North stüdyosunda üzerinde çalıştıkları Grand Theft Auto 6, serinin en iyi grafikli ve en pratik oynanışa sahip oyunu olarak piyasaya sürülecek. Hikaye tarafında ise tıpkı Grand Theft Auto 5 gibi 3 ana karakterin olacağı, fakat bu karakterlerden en az 1 tanesinin kadın olacağı söyleniyor.