Playstation Plus abonelerine her ay 2 ya da 3 adet oyun vermekte. Ancak bu oyunları Playstation Plus aboneliğiniz devam ettiği sürece erişebiliyorsunuz. Playstation Plus, tıpkı Xbox Game Pass gibi bir abonelik hizmetidir.

Playstation sahibiyseniz eğer online oyun oynayabilmek için Playstation Plus abonesi olmanız gerekmektedir. Bu sayede online oyunlara erişiminiz açılacaktır. Ayrıca Playstation Plus abonelerine her hafta düzenli olarak ekstra indirimler de verilmektedir. Bu sayede diğer kullanıcılara göre çok daha yüksek indirimlerle oyunlara erişebiliyorsunuz.

Playstation Plus ücretleri ne kadar?

Playstation Plus aboneliğinin 3 farklı ödeme şekli bulunmaktadır. Bunlar aylık olarak, 3 ayık olarak ve 12 aylık olarak sunulmaktadır. Playstation Plus abonelik ücretleri şu şekildedir?

  • 1 aylık Playstation Plus aboneliği: 40 Türk lirası
  • 3 aylık Playstation Plus aboneliği: 100 Türk lirası (aylık 33,34 Türk lirasına denk gelmektedir)
  • 12 aylık Playstation Plus aboneliği: 240 Türk lirası (aylık 20 Türk lirasına denk gelmektedir)

Playstation Plus aboneleri, online oyun modlarına erişim sağlayabilmektedir. Fakat Playstation Plus abonesi değilseniz, maalesef online oyunlara erişim sağlayamıyorsunuz. Ayrıca Playstation Plus üyelerine oldukça avantajlı indirimler sunulmaktadır. Bu indirimler sayesinde, almak isteyebileceğiniz oyunları çok uygun fiyatlara satın alabiliyorsunuz.

Playstation Plus abonelerine her ay bedava oyunlar sunulmaktadır. bu oyunlar ortalama 300 Türk lirası ile 550 Türk lirası arasında bir değere sahip oyunlar olmaktadır. Genellikle 2 veya 3 oyun sunan Playstation, bazı aylarda ise 4 adet oyuna kadar çıkabilmekte.

Playstation Plus Şubat ayı oyunları neler?

Playstation, Plus abonelerine bu ay da 3 adet oyun sunacak. Bu oyunlardan 2 tanesi Playstation 4 için diğer kalanı ise Playstation 5 için olacak. Playstation Plus abonelerine sunulacak olan oyunlar şunlardır:

  • Planet Coaster: Console Edition – PS5 (399 Türk lirası)
  • EA Sports UFC 4 – PS4 (599 Türk lirası)
  • Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-Shot Adventure – PS4 (95 Türk lirası)

Sony, Playstation Plus üyelerine bu ay 1093 Türk lirası değerindeki olan oyunları hediye etmektedir. Bu oyunlardan en dikkat çekeni ise EA Sports UFC 4. Bu oyun ilk olarak 2020 yılında piyasaya sürülmüştü. MMA dövü sporunun oyun versiyonu olan bu oyun, büyük de bir hayran kitlesine sahiptir. Ayrıca gerçek dövüşçü yüzleri ve isimlerini bulunduran EA Sports UFC 4, MMA sporcularının bile ilgisini çekmektedir.