Spor her zaman insanları enerjik ve mutlu kılan bir alan olmuştur. zaman içerisinde ise sporun farklı dalları ve bu farklı dallar için de farklı ekipmanları ortaya çıkarıldı. Uzun yıllardır oynana tenis oyunu da daha minimal bir hale getirildi ve ortaya severek oynadığımız masa tenisi çıkmış oldu. Kimilerimiz eğlencesine oynarken, kimilerimiz ise adeta turnuvalara katılacak gibi hazırlandı ve hırslandı. Ancak işin sonunda hepimiz masa tenisi oynamaktan ok zevk aldığımız fark ettik. İşte bu farkındalık ile de ortaya kendinize raket alarak bu oyun keyfini sürekli hale getirme fikri doğmuş oldu.

Masa tenisi raketi nedir?

Geleneksel bir raket anlayışından çok uzak olan bu raketler, masa tenisi oyunu oynarken topa hakim olabilmenizi sağlar. diğer raketler gibi ortasında ipler bulunmaz ve yapıldığı malzeme genel olarak ahşaptır. Bununla birlikte dış kısımları da metal yerine ahşaptır ve genel olarak kauçuk yüzeyler ile ahşap kısımları kapatılır. bu da top hakimiyetini arttırmak için gerekli bir aşamadır. 1aynı zamanda top hakimiyeti kadar raketin el hakimiyeti de kauçuk yüzeylerin sap kısmında da bulunması ile sağlanabilir. Alacağınız  raketin marka ve modleine göre yapıldığı malzemede değişiklikler olabilir ya da kalitesi düşüp yükselebilir.

En iyi masa tenisi raketi

Masa tenisi konusunda oldukça hırslı olan ya da profesyonel olarak hazırlanmayı hedefleyenler için ise satın alabileceğiniz en iyi masa tenisi raketleri şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Stiga Pro Carbon masa tenisi raketi

Stiga Pro Carbon masa tenisi raketi, aynı zamanda uluslararası turnuvalarda kullanılan bir raket modeli. Karbon teknolojisi kullanılarak üretilen ve kauçuk kullanılarak elde edilen raket, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu tarafından onaylanmış bir model. Karbon teknolojisi ile üretilmesinden kaynaklı olarak darbe titreşimleri azaltarak hissettirir. bu sayede maç içerisinde elinizin yorulmasını yavaşlatır. aynı zamanda 7 katmanlı kauçuk yapısı ile top hakimiyetini arttırır. Karbon lifleri ile kullanım süresini uzatır ve yumuşak sapı sayesinde kullanırken elinize zarar vermezsiniz. Daha çok antrenmanlarda kullanılan bu modelin ortalama satış fiyatı ise 2.520,00 Türk Lirası.

İLGİLİ MAKALE  En iyi pickup kamyonet modelleri. Hangi markada hangi model pickup almalı? (Kaynak: soru.com.tr)

Yasaka Mark V masa tenisi raketi

Yasaka markasının Mark V model masa tenisi raketi anı zamanda uluslararası turnuvalarda kullanılan bir model. Rahat sap kısmı sayesinde tutuş kolaylığı sağlayan raket aynı zamanda dayanıklı yapısı ile uzun süre sorun yaşamadan kullanmanıza olanak verir. Karbon fiber yapısı ile topu kolayca istediğiniz yere göndermenizi sağlayan raketi hem maçlarda hem antrenmanlarda kullanarak kendinizi geliştirirken rakibinizi de şaşırtabilirsiniz. Maksimum performans sunan bu raketin ortalama satış fiyatı ise 2.300,00 Türk Lirası değerinde.

Donic Carbotec 3000 masa tenisi raketi

Siyah renk görünümü ile asil bir imaj çizen Donic Carbotec 3000 masa tenisi raketi, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu tarafından onaylanmış masa tenisi raketleri arasında yer almaktadır. Konforlu sap kısmı ile tutuş rahatlığı sağlayan raket, yüksek sürtünme özelliği ile elinizden kaymaz. Daha çok profesyonel oyuncular tarafından tercih edilen model 2.1 mm kalınlığındaki lastikleri ile topu karşılarken kolaylık sağlar. Güçlü ve seri atışlar yapmak isteyen oyuncular için ideal masa tenisi raketi olan Donic Carbotec 3000 modelinin ülkemizdeki satış fiyatı ise 940,00 Türk Lirası civarında.

Usr Smash masa tenisi raketi

Hem dayanıklı hem de uygun fiyatlı bir raket arayanlar için üretilmiş olan Usr Smash genel olarak başlangıç ve orta seviyelerdeki oyuncular için kullanıma uygun olan modellerden. Hafif yapısı ile maç içerisinde yorulmanızı engelleyen raket, yüksek döndürme ve hız özellikleri sayesinde kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak. 3 farklı materyal kullanılarak üretilen Usr Smash model masa tenisi raketi aynı zaman Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu tarafından onaylanmış modeller arasında yer alır. Ülkemizdeki satış değeri ise ortalama olarak 120,00 Türk Lirası civarında.