Daha çok arazi aracı olarak hizmet veren kamyonetlerin yavaş yavaş günlük hayatta da kullanılması amacı ile ortaya çıkarılan ve kamyonetleri şehir içi kullanıma uyarlayan pickup kamyonetler yavaş yavaş popülerlik kazanmaya başlıyor. Özellikle karakteri yansıtan araba modelleri olan ve gücü simgeleyen pickup modellerin tercih edilmesi oldukça yaygın bir hal aldı ve pickup piyasası hızla büyüyor. Bu durumda talebin de arttığını varsaymak yanlış olmaz. Ancak talep ne kadar artsa da, bir pickup kamyonet almadan önce hangi modelin daha iyi olduğunu da araştırmak gerek.

Pickup kamyonet nedir?

Hem yük taşımaya uygun yapıda hem de arazide kullanıma elverişli güçlü araçlar olan pickup kamyonet modelleri, farklı arazi tiplerine uyum sağlamaları ile ön plana çıkıyorlar. Aynı zamanda yaygınlaşan talep ile pickup kamyonetler artık sadece arazilerde değil, kamp yapmak istenildiğinde, uzun yolculuklarda ve hatta ek iş yapmak isteyenler için oldukça konforlu ve güvenli araçlar olarak kendilerini gösteriyorlar. Yalnızca güçlü motorları ve sağlam dış cepheleri ile değil, iç konforları ve sürücüye sağladığı rahatlıkları ile de ön plana çıkan pickup kamyonetlerden tercih edecekler için ise, işte en iyi pickup kamyonet modelleri:

En iyi pickup kamyonet modelleri

Pickup kamyonetler genel olarak güçlü ve sağlam araçlar olarak bilinseler de, bazı modeller diğerlerine göre daha üstün standartlara ve rahatlığa sahip olmaları ile kendilerini gösteriyorlar. İşte en çok tercih edilen ve tercih edilmekte haklı olan pickup kamyonet modelleri:

Nissan Navara

Nissan tarafından 2000’li yıllardan önce bile üretilmekte olan ve yıllar içerisinde birçok gelişim geçirerek bugün satışta olan halini alan araçlardan biri  Nissan Navara. Japon mühendisler tarafından geliştirilen ve gerek sağlamlığı, gerek konforu ile bize Nissan kalitesini her an hissettiren modellerden olan Navara, yıllarca geliştirilerek her yıl modelleri piyasaya sürülen araçlardan olmayı başardı. Günümüzde ise SUV araçlar kıyaslanacak kadar gelişmiş bir pickup kamyonet modeli olan Nissan Navara uygun fiyatı sayesinde rakiplerinden her zaman bir adım önde. Aynı zamanda Nissan Navara, yük kapasitesi ya da sağlamlığından hiçbir şey kaybetmeden estetik görünüm kazanmış olması ile de hem şehirde hem arazide tercih edilebilecek bir model.

İLGİLİ MAKALE  En iyi masa tenisi raketi tavsiyesi

Mitsubishi L200

Japon araç firması olan Mitsubishi tarafından üretilen ve piyasaya sürülen L200 pickup kamyonet modeli, ilk satışı ile birlikte oldukça popüler hale gelmeyi başardı ve şuan dünyada en çok satılan 5 pickup modelinden biri. Üstün dayanıklı dış cephesinin yanında, yük kapasitesi ve güçlü iç donanımı sayesinde bu kadar çok tercih edilen L200, ülkemizde de en çok tercih edilen pickup kamyonet modellerinden. Aynı zamanda hızlı ve güvenilir servis ağı sayesinde parçalarını da dünyanın her yerinde her an bulabileceğiniz bir model olması ile de sizi birçok zorluktan kurtarıyor.

Volkswagen Amarok

Pickup kamyonetler denilince akla ilk gelen ve bu tarz araçları seven herkesin gizli sevdası olan Amarok modelinden bahsetmeden geçmek tabi ki olmaz. alman kalitesini sonuna kadar hissettiren yapısı ile estetik yapısı buluşunca Amarok dünyanın en çok tercih edilen pickup kamyonet modelleri arasında yerini alıyor. Teknik gücü, donanımı, farklı arazilerde uyum yeteneği ve sağladığı konfor ile bu kadar çok tercih edilen Volkwagen Amarok özellikle Avrupa pazarında kendine çokça müşteri bulan pickup modellerinden.

Ford Ranger

Pickup kamyonet modellerinde en çok modeli üreten ve adeta bu modelin duayeni olma hakkını kazanan Ford firmasının en sevilen pickup modeli Ranger tercih edecekler kesinlikle doğru yoldalar. İlk piyasaya çıkışında Kuzey Amerika’dan başlayarak her yana yayılan ve dünyanın birçok ülkesinde tercih edilen Ford Ranger, tam bir fiyat performans aracı. Orta-üst segment bir pickup kamyonet olan Ford Ranger hem şehirde hem de arazide kullanışlı olması ve güçlü kalması ile tercih ediliyor.

Fiat Strada

İtalyan otomobil devi Fiat, diğer firmalara göre pickup kamyonet piyasasında oldukça yeni. Geçtiğimiz yıllarda yük taşımacılığı için kullanılabilen kamyonet-pickup arası modeller üretme kararı alan Fiat, işçi kamyoneti olarak tanına Strada modelinin yenilenmiş bir halini pickup kamyonet olarak piyasaya sürdü. İlk olarak Brezilya pazarında sürücüler ile buluşan Strada modeli, düşük yakıt tüketimi ve uygun fiyatı ile çok talep alınca Fiat tarafından üretim hızlandırıldı ve üretildiği her ülkeden olumlu geri dönüşler aldı. İlk modeli 1996 yılında piyasaya sürülen Strada’nın pickup olarak başlangıç seviye bir araç olmasına rağmen gücü dikkat çekiyor.