Ülkemizde en çok sevilen sedan otomobillerden biri olan Toyota Corolla, 11 farklı donanım seçeneği ile her bütçeye uygun bir fiyat etiketi sunuyor. Bununla beraber Toyota Corolla, bu 11 farklı donanım seçeneğinden 4 tanesinde hibrit motor bulunduruyor. Az yakıt tüketimi sayesinde yeni otomobil almak isteyen vatandaşların ilgisini üzerine toplayan Toyota Corolla, sunduğu teknolojiler ve fiyatları ile oldukça uygun bir otomobil diyebiliriz.

Toyota Corolla’nın teknik özellikleri

Yeni model Toyota Corolla ülkemizde benzinli ve hibrit olmak üzere 2 farklı motor seçeneği ile satışa sunulmaktadır. Benzinli modelde 123 beygirlik güç üreten 1,5 litrelik bir motor görüyoruz. Benzinli motor, Toyota’nın Multidrive S adı verdiği otomatik bir şanzımanla gelmektedir. Bütün bunlarla beraber bu motor şehir içinde 100 kilometrede yaklaşık 5,4 litre benzin tüketmektedir. Ülkemizde artan akaryakıt fiyatlarını da düşünecek olursak, yeni model Toyota Corolla’nın yakıt tüketimi büyük bir tasarruf yapabilmenizi sağlayacaktır.

Hibrit motor tarafında ise bizi 1,8 litrelik bir hacme sahip motor karşılıyor. Bu motorda 121 beygirlik bir güç üretebilen ünite bulunuyor. Ayrıca bu ünite, hem elektrikli motorla hem de benzinli motorla kombine bir şekilde çalışabilmektedir. Ayrıca yeni model Toyota Corolla’nın elektrik motoru kendi kendini şarj edebiliyor. Bu sayede dışarıdan tekrardan şarj etmenize gerek kalmıyor. Ayrıca yeni model Toyota Corolla’nın hibrit motorlu versiyonu, şehir içinde 100 kilometrede ortalam 3,8 litrelik bir yakıt tüketimine sahip.

Yeni model Toyota Corolla’nın iç tasarımında bizi ilk karşılayan, ön panele konuşlandırılmış olan 8 inç boyutundaki bilgi ve eğlence sistemi. Bu bilgi ve eğlence sistemi Android Auto ve Apple CarPlay sistemlerine sahiptir. Bu sayede herhangi bir akıllı telefondaki içeriklere, yeni model Toyota Corolla’da bulunan bilgi ve eğlence sistemi ile erişebileceksiniz. Yolculuklarınızı bu sayede eğlenceli kılabildiğiniz gibi Toyota, yolcuların ve sürücülerin güvenliğini de es geçmemiş. Yeni model Toyota Corolla’nın içerisinde 7 farklı hava yastığı bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir kaza anında açılacak olan 7 adet hava yastığı, kazadan alacağınız yaraları en aza indirecektir. Bununla beraber ön çarpışma önleyici sistemi barındıran yeni model Toyota Corolla, ufak çaplı kazaların da oluşma olasılığını en aza indirecektir. Ayrıca yeni model Toyota Corolla’da bulunan ön çarpışma önleyici sistem sadece diğer otomobilleri değil, yaya ve bisikletli gibi diğer nesneleri de algılamaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Toyota C-HR Hybrid fiyatları güncelledi! Benzinli fiyatıyla hibrit alın

Yeni model Toyota Corolla’nın fiyatları

Toyota Corolla 2022 fiyat listesi

VersiyonFiyat
1.5 Vision381.900 Türk lirası
1.5 Vision Multidrive S398.400 Türk lirası
1.5 Dream438.350 Türk lirası
1.5 Dream Multidrive S455.850 Türk lirası
1.5 Flame Multidrive S484.850 Türk lirası
1.5 Flame X-Pack Multidrive S511.850 Türk lirası
1.5 Passion X-Pack Multidrive S553.850 Türk lirası

Toyota Corolla Hybrid 2022 fiyat listesi

VersiyonFiyat
Hybrid Dream e-CVT529.550 Türk lirası
Hybrid Flame e-CVT539.850 Türk lirası
Hybrid Flame X-Pack e-CVT557.850 Türk lirası
Hybrid Passion X-Pack e-CVT599.850 Türk lirası