Toyota C-HR Hybrid fiyatları güncellendi. Güncellenen fiyatlar ile birlikte hibrit motorlu bu otomobili, benzinli otomobil fiyatına alabilirsiniz. Toyota C-HR Hybrid’in özellikleri oldukça ilgi çekmekte. eklenmiş olan güvenlik önlemleri ve keskin gövde tasarımıyla kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.

Toyota C-HR Hybrid özellikleri nelerdir?

Dış tasarımında keskin hatlar kullanan Toyota C-HR Hybrid, bu tasarımla birlikte oldukça sportif bir görünüm kazanmakta. Dış tasarımda kullanılan bir diğer dikkat çeken özellik ise ergonomik kapı kolları. Bu kapı kolları araca oldukça premium bir hava katmaktadır.

İç tasarımına gelecek olursak, ön panelde duran ve 8 inç boyutuna sahip bir bilgi eğlence sistemi bulunmakta. Bu bilgi eğlence sistemi Android Auto ve Apple Carplay desteklerini sağlamaktadır. Bu sayede cep telefonunuzdaki her bir içeriğe kolayca erişebiliyorsunuz. Toyota C-HR Hybrid, sürücünün ve yolcuların konforunu oldukça düşünmekte. Ön tarafta bulunan 2 adet bardaklık ile sürüş esnasında istediğiniz içeceği içmenizi sağlamaktadır. Bununla beraber çift bölgeli otomatik klima sayesinde aracınızın iç ısısı otomatik bir şekilde ayarlanıyor. Bu özellik aktif olduğunda aracın içi, dışarıdaki havanın sıcaklığına uygun bir şekilde ayarlanıyor.

Güvenlik konusunda da oldukça üst düzey özellikler barındıran Toyota C-HR Hybrid, sürücülere 7 adet SRC hava yastığı sunakta. Bu hava yastıkları herhangi bir kaza durumunda aracın iç kısmını tamamen doldurmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca kapatamayacağınız bir emniyet kemeri uyarı sistemi bulunmaktadır. Sizi sürekli rahatsız etmemesi için de emniyet kemerinizi bağlamak zorunda kalıyorsunuz. Toyota C-HR Hybrid, sadece sizin değil dışarıdaki yayaların ve sürücülerin de güvenliğini düşünmektedir. Akıllı çarpışma önleyici sistemi Toyota C-HR Hybrid’in sensörlerini kullanarak, bisikletli, yaya veya aracı farkeder ve çarpışmadan önce otomatik olarak fren yapar. Bu özellik sayesinde oluşabilecek bazı kazalar önlenmiş olur. Aynı zamanda kör nokta uyarı sistemi sayesinde, sürücü göremediği yerdeki herhangi bir şeyi farkeder ve ona uygun hareket eder. Genellikle bu özellik, küçük çocukları korumak amaçlı koyulmaktadır. Akıllı şerit takip sistemi sayesinde ise şeritten çıkma durumunuzda Toyota C-HR Hybrid, direksiyonu titretir ve sesli bir uyarıda bulunarak tekrardan şeride dönmenizi sağlamaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Toyota Corolla özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu fiyatlara yok satar

Motor kısmına gelecek olursak, adından da anlaşıldığı gibi Toyota C-HR Hybrid hibrit motor sistemi kullanmaktadır. Maksimum hızı saatte 170 kilometre olan Toyota C-HR Hybrid, 11 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. 53 kw ve 163 nm güç üretebilen Toyota C-HR Hybrid, 122 beygir güç üretebilmektedir. 4 adet silindir bulunduran Toyota C-HR Hybrid, 1798 cc silindir hacmine sahiptir. Bu araç 4×2 çekiş gücüne sahiptir.

Toyota C-HR Hybrid fiyatları ne kadar?

Toyota C-HR Hybrid’in ÖTV teşvikli fiyatları oldukça ilgi çekmektedir. Bu fiyatlar sayesinde kullanıcılar Toyota C-HR Hybrid almak istemekte. Neredeyse benzinli araç fiyatına hibrit motor kullanan bir araca sahip olabilirsiniz. Toyota C-HR Hybrid’in ÖTV teşvikli fiyatları aşağıda listelenmiştir:

  • Hybrid 4×2 Flame e-CVT: 552.100 Türk lirası
  • Hybrid 4×2 Passion e-CVT: 602.400 Türk lirası
  • Hybrid 4×2 Passion e-CVT (Siyah Tavan): 609.900 Türk lirası
  • Hybrid 4×2 Passion X-Pack e-CVT : 641.800 Türk lirası
  • Hybrid 4×2 Passion X-Pack e-CVT (Siyah Tavan): 649.300 Türk lirası
  • Hybrid 4×2 Passion X-Pack e-CVT (Siyah Tavan ve JBL): 659.400 Türk lirası

Toyota C-HR Hybrid’inize eklemedik isteğiniz metalik ya da sedefli boyalar için de 3.000 Türk lirası daha eklemeniz gerekmektedir.