Seat’ın hızı popülerleşen modeli olan Ibiza, 2022 modeliyle gözleri parlatmakta. Gerek donanımları gerek fiyatı ile alıcıların gözlerini boyamakta. Selefinde bulunmayan led mercekli farlar da eklenince 2022 model Ibiza, oldukça konforlu bir araç konumundadır.

Seat Ibiza teknik özellikleri nelerdir?

Donanım özellikleri

Seat Ibiza 2022 model, 3 farklı seçenek ile satışa sunulmaktadır. Fakat araçtaki donanımlar 3 modelde de standart olarak sunulmaktadır. Aracın donanımına bakacak olursak, oldukça zengin bir donanıma sahip araç olduğunu farkedeceğiz. Özellikle elektrikli ve ısıtmalı koltuklar, sürüş konforunu üst seviyeye taşımaktadır. Ayırıca 9 inçlik multimedya sistemi ile birlikte sürüş sırasında eğlenceli vakit geçireceksinizdir.

Güvenlik konusunda da seviye atlayan 2022 model Ibiza, sürücü hava yastığı dışında perde kısmında ve yan koltuk önlerinde de bir çok hava yastığı bulundurmakta. Bu sayede herhangi bir kaza durumu söz konusu olduğunda, aracın iç kısmı neredeyse hava yastıklarıyla kaplanacak. Bu sayede yolcuların ve sürücülerin güvenliği üst seviyelere çekilmeye çalışıldı. Sürüş güvenliği kısmında, şerit takip sistemi bulunmaktadır. Bu sayede şeritten çıkma durumunuzda, araç sizi hem sesli hem de direksiyonu titreterek uyaracaktır.

2022 model Seat Ibiza’da hız sabitleme ve hız sınırlama donanımları bulunmakta. Bu sayede hızını sabit bir hızda tutabilir ya da hızını sınırlayabilirsiniz. Bu sayede çok fazla hız yapmadan, güvenli bir sürüş yaşayabilirsiniz. Seat Ibiza 2022 modelde park sensörleri 3 farklı seçenekte de mevcuttur. Aracın ön ve arkasında 4, yan taraflarında ise 2’şer adet park sensörlü bulunmaktadır. Bu sayede dar alanlara park yaparken zorlanmayacaksınız.

2022 model Ibiza’nın farları ise gözlerimizi almakta. Öndeki sis lambaları ve EcoLed ön farlar, görüş açınızın tamamını aydınlatmaktadır. Ayrıca bu farlar projektör biçiminde tasarlandığından, karşı şeritten gelen herhangi bir araçtaki sürücünün gözlerini kamaştırmayacaktır. Bu sayede sadece sizin değil, diğer sürücülerin de güvenliği düşünülmüş. Ayrıca kısa farlar, otomatik bir şekilde açılıp kapanabilmektedir. 2022 model Ibiza’da bulunan ışık sensörlerine bağlı olan otomatik kısa farlar, gün ışığına göre otomatik bir şekilde açılıp kapanmaktadır.

Motor özellikleri

Seat Ibiza 2022, 110 beygir gücünde olan ve 200 tork gücüne sahip motorları ile satışa sunulmaktadır. Seat Ibiza benzinli ve 7 ileri otomatik şanzıman ile donatılmıştır.2022 model Seat Ibiza, 1.0 TSI motor özelliğe ile üretilmektedir. Bu sayede 2022 model Seat Ibiza, yakıt tasarrufu konusunda oldukça iyidir. Benzinli motor olmasına karşı en iyi yakıt tüketimi olan benzinli motorlardan birine sahip olan 2022 model Ibiza, 100 kilometrede yaklaşık 5,5 litre yakıt harcamaktadır. 2022 model Seat Ibiza’nın maksimum hızı, saatte 195 kilometredir. Ayrıca 100 kilometre hıza ise 10,6 saniyede erişebilen 2022 model Seat Ibiza, fiyat performans açısından satın alınabilecek en mantıklı hatchbag modellerden biridir.

İLGİLİ MAKALE  Yeni SEAT Arona 2022 fiyat listesi - 0 kilometre fiyatları

2022 model Seat Ibiza fiyatları nelerdir?

Ülkemizde yükselen araç fiyatları, cepleri yakmaktadır. Bu duruma bakacak olursak, 2022 model Seat Ibiza, 3 farklı seçeneği ile de kullanıcıların yüzünü güldürmektedir. Bunlarla beraber şu an kampanyalı anahtar teslim fiyatları ile biraz daha tasarruf yapabileceksiniz. Fakat bu kampanyalı fiyatlar sadece EVO 80 HP Style modeli ve EcoTSI 110 HP DSG style modellerinde geçerlidir.

  • Evo 80 HP Style seçeneği 354.000 Türk Lirası’na satışa sunulmuşken an itibari ile kampanyalı fiyatı, 339.000 Türk Lirasıdır.
  • EcoTSI 110 HP DSG Style modeli ise 419.000 Türk Lirasına satışa sunulmuştur. Ancak şu an ki kampanyalı fiyatı, 399.000 Türk Lirası’dır.