Volkswagen’ın merakla beklenilen ID.Buzz modeli, sonunda tanıtıldı. İki farklı seçenek ile satışa sunulacak olan bu seri, ilk etapta Microbus konsepti ile tanıtılmıştı. 5 yıl sonra resmi olarak tanıtılan Volkswagen ID.Buzz hakkındaki bütün detayları bu yazımızdan öğrenebileceksiniz.

Volkswagen ID.Buzz’ın teknik özellikleri nedir?

Elektrikli bir motora sahip olan Volkswagen ID.Buzz’ın menzili ile ilgili herhangi bir detay verilmedi. Ancak Volkswagen ID.Buzz, 77kWh batarya ile birlikte satışa sunulacak. Bu batarya 201 beygir güç ve 310 Nm tork üretebilen bir elektrik motoruna enerji sağlayacak. Volkswagen ID.Buzz’ın hız sınırı ise saatte 145 kilometre olacak. Volkswagen ID.Buzz’ın bataryası 170 kW’a kadar da DC hızlı şarj özelliğini desteklemektedir. Bu sayede de 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde Volkswagen ID.Buzz, yüzde 80 batarya doluluk oranına ulaşabilecek.

ID. Buzz ve ID. Buzz Cargo modellerinin boyutlarına baktığımızda; 4,712 mm uzunluk ve 1,985 mm genişliğinde satışa sunulacak. Ayrıca Volkswagen ID.Buzz’ın aks mesafesi ise 2,988 mm uzunluğunda olacak.

Volkswagen ID.Buzz’ın tasarım detayları nedir?

Volkswagen ID.Buzz, tasarım olarak ikonik  T1 modeline oldukça benzemektedir. Ancak gövde tasarımını derinlemesine incelediğimizde, oldukça modern ve sportif bir hava görmekteyiz. Bununla beraber çift renk seçenekleri ve kendine özgü jant tasarımı ile birlikte Volkswagen ID.Buzz’ın panelvan araçlar arasında oldukça farklı bir yerde durduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bütün bunlar ile birlikte Volkswagen ID.Buzz’da led farlar kullanılmış. Kullanılan bu Led farlar ise Volkswagen ID.Buzz’a oldukça şık bir hava katmakta. Ayrıca ön tarafta bulunan Led farlar, projektör şeklinde yapılmış. Bu sayede de Volkswagen ID.Buzz’da bulunan Led farlar sadece yolu aydınlatacak ve karşıdan gelen araçlardaki sürücülerin gözlerini kamaştırmayacak.

Volkswagen ID.BUzz’ın iç tasarımına baktığımızda ise oldukça ferah bir yaşam alanının olduğunu görmekteyiz. Volkswagen ID.Buzz’ın yaşam alanı 5 kişilik oturma düzeni ile satışa sunulacak. Ancak ilerleyen günlerde Volkswagen ID.Buzz’ın 6 kişilik oturma düzeni olan bir versiyonununda tanıtılması gündemde. Ayrıca uzatılacak aks aralığı sayesinde Volkswagen ID.Buzz’ın 7 kişilik oturma düzenine sahip uzun bir versiyonu daha tanıtılabilir.

Volkswagen’in ID ailesinde gördüğümüz klasik ön konsol tasarımı, Volkswagen ID.Buzz’da da mevcut. Ön panelin ortasına konuşlandırılmış olan bilgi ve eğlence sistemi, 10 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip. Volkswagen ID.Buzz’da bulunancak olan bilgi ve eğlence sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sunacak. Bu sayede Volkswagen ID.Buzz ile yolculuk yaparken, oldukça keyifli ve güzel zamanlar geçirebileceksiniz. Bununla beraber sürücü için de 10 inç büyüklüğünde bir dijital gösterge paneli mevcut. Bu gösterge panelini istediği gibi kişiselleştirebilen sürücü, Volkswagen ID.Buzz’ın gösterge paneli sayesinde araç ile ilgili bütün bilgileri kolayca öğrenebilecek.

İLGİLİ MAKALE  Volkswagen Passat Türkiye fiyat listesi - Sıfır kilometre Passat fiyatları

Volkswagen ID.Buzz Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Volkswagen Türkiye tarafından ID.Buzz modeli ile ilgili herhangi bir duyuru yapılmadı. Bu yüzden de Volkswagen ID.Buzz’ın Türkiye pazarında satışa sunulup sunulmayacağı konusunda net bilgiler mevcut değil. Bununla beraber de Volkswagen ID.Buzz Cargo modeli ise sadece Avrupa pazarı için satışa sunulacak. Bu yüzden de Volkswagen ID.Buzz’ın Türkiye pazarında satışa sunulması bekleniyor.