Ford, ülkemizde en çok tercih edilen otomobil markalarından biri. Sürüş deneyiminizi en keyifli hale getirmek için çalışan Ford mühendisleri, Ford Puma için ne gerekiyorsa onu yaptı. Bu yazımızda sizlere Ford Puma’nın özelliklerinden ve fiyatlarından bahsettik.

Ford Puma bize neler vaat ediyor?

Ford Puma’yı incelediğimizde gözümüze ilk çarpan ilk detay, Ford Puma’daki güvenlik ve teknolojiler oluyor. Bu teknolojilerden en dikkat çekeni ise adaptif hız kontrol sistemi. Bu sayede Ford Puma, etraftaki araçların hızlarına göre bir hız belirliyor ve sizin herhangi bir kazaya karışmanızı engelliyor. Ayrıca adaptif hız kontrol sistemi, öndeki araç ile olan takip mesafenizi korumanızı sağlıyor. Bunun yanında ise Yeni Ford Puma’nın direksiyon manevra desteği sistemi, herhangi bir çarpışmada direksiyonu kırdığınızda size yardımcı oluyor. Bu sayede ya kazanın şiddeti azalıyor ya da kaza önleniyor.

Ford Puma’nın 5 farklı sürüş modu bulunuyor. Ayrıca her mod için gösterge panelinde ayrı bir renk teması ortaya çıkıyor. Bu sürüş modları ise şu şekildedir:

 • Normal
 • ECO
 • Spor
 • Kaygan Zemin
 • Arazi

Bu sürüş modları sayesinde istediğiniz şekilde aracınızı kullanabiliyorsunuz. Bütün bunlarla beraber her yeni nesil araçta olduğu gibi bir geri dönü kamerası, Ford Puma modelinde de mevcut. Bisiklet, bariyer, yaya veya herhangi bir nesneyi algılayan park sensörleri de sizin park yapmanızı kolaylaştırıyor. Aynı zamanda bu sensörler sayesinde, aracın kör noktalarındaki nesneler de algılanabiliyor ve siz de bu sayede bu nesnelere göre tepki veriyorsunuz. Ancak bütün bunlara dikkat etmek istemiyorsanız, park işini Ford Puma’ya bırakabilirsiniz. Çünkü Ford Puma’da otomatik park sistemi bulunuyor. Bu sayede aracınızın direksiyonuna hiç dokunmadan, otomatik bir şekilde park edebiliyorsunuz.

Ford Puma güvenlik için tasarlanmış diyebiliriz. Siz geri manevra yaparken, çevrede dolaşan arabaları algılayan Ford Puma, sizi sesli bir şekilde uyarıyor. Bu sayede herhangi bir kaza olmadan geri manevra yapabiliyorsunuz. Ayrıca Ford Puma’nın gelişmiş sensörleri, gözünüzden kaçabilecek her türlü trafik levhasını algılayabiliyor. Bu sayede yolda ne yapmanız gerektiğini size belirten Ford Puma, trafik kurallarına uymanızı da sağlıyor.

İLGİLİ MAKALE  Ford Puma fiyat listesi

Ford Puma’nın motor özellikleri nedir?

Ford Puma, yakıt tasarrufu için oldukça çalışmış. Yeni model Puma’nın hibrit motoru bulunuyor. Bu motor 0’dan 100 kilometre hıza sadece 9 saniyede çıkabiliyor. Ayrıca çift kavramalı otomatik şanzımanı ile şehir içindeki dur kalk hareketleri, en verimli biçimde yapılabiliyor. Ayrıca Powershift ile sunulan bu şanzıman, çok akıcı bir şekilde vites değişimleri yapılmasını sağlıyor.

Hibrit olan Ford Puman’nın motorunda 48 voltluk bir bataryalı elektrik motoru bulunuyor. Bununla beraber EcoBoost teknolojisi sayesinde, Ford Puma’nın hızlanmasında yüzde 12’lik bir artış sağlıyor. Ayrıca bu teknoloji yüzde 10’luk da bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu sayede yakıt konusunda çok fazla düşünmenize gerek kalmıyor.

Ford Puma’nın fiyatları nedir?

Ülkemizdeki araba fiyatları, artan enflasyon ve dolar kuru yüzünden pahalılaşmaya devam ediyor. Ancak Ford Puma’nın üstün teknolojileri donatılmasına rağmen, fiyatları ile biz sürücüleri şaşırtmış durumda. Ford Puma’nın fiyatları şu şekildedir:

 • Style SUV 1.0L EcoBoost 95PS 6 İleri Manuel Benzin Euro 6.2: 507.400 Türk lirası
 • Style SUV 1.0L EcoBoost 125 PS7 İleri Otomatik Benzin Euro 6.2: 548.500 Türk lirası
 • ST-Line SUV 1.0L EcoBoost 155 PS7 İleri Otomatik Hibrit Euro 6.2: 651.300 Türk lirası

Ayrıca Ford Puma’nın opsiyonları için de şu fiyatları vermeniz gerekiyor:

 • Metalik boya: 8.000 Türk lirası
 • Özel Renk (Fantastik Kırmızı & Manyetik Gri): 14.100 Türk lirası
 • Konfor Paketi: 10.800 Türk lirası
 • Teknoloji paketi: 37.000 Türk lirası
 • Açılabilir panoramik cam tavan: 23.000 Türk lirası