Ünlü şarkıcı Petek Dinçöz, 2 ayda tam tamına 11 kilo verdi. Bunu gören insanlar ise Petek Dinçöz’ün nasıl bir diyet programı uyguladığını araştırmaya başladı. Ünlü şarkıcının uyguladığı diyet programını uygulayarak iğne ipliğe döneceksiniz. Bu yazımızda sizlere, Petek Dinçöz’ün 2 ayda 11 kilo verdiği diyet programının nasıl uygulandığından bahsedeceğiz.

2 ayda 11 kilo verebilirsiniz

Fit ve güzel görünümü ile ülkemizdeki insanların dikkatini çekmeyi başaran Petek Dinçöz, 2 ay boyunca uyguladığı diyet programı ile tam 11 kilo verebilmeyi başardı. Onun bu değişimini gören insalar ise 2 ayda 11 kilo verilebilmesini sağlayan bu diyet programının nasıl işlediğini merak ediyor. Ekranlardan uzak kaldığı dönemlerde bir hayli kilo alan Petek Dinçöz, birazdan anlatacağımız diyet programı ile 11 kilo verebilmeyi başardı. Gelin hep birlikte Petek Dinçöz’e 2 ayda 11 kilo verdiren diyet programının nasıl uygulandığını inceleyelim.

Petek Dinçöz diyeti

Petek Dinçöz, çıktığı bir sabah programında nasıl bu kadar zayıfladığını anlatı. Petek Dinçöz, her sabah 8 kilometre kadar yürüdüğünü belirtti. Ünlü şarkıcı Gülşen ile birlikte her sabah yürüyerek bacaklarını incelttiğini vurgulayan Petek Dinçöz, 1,5 saat boyunca tempolu bir şekilde yürünmesi gerektiğini anlattı. Uyguladığı diyet programının genellikle spor üzerine odluğunu belirten ünlü şarkıcı, diyet programına ilk önce ünlü Diyetisyen Şeyda Çoşkun ile başladı.

uyguladığı diyet programının özellikle protein ağırlıklı olduğunu söyleyen Petek Dinçöz, haftada sadece bir gün boyunca istediklerini tüketebildiğini söyledi. Sabah kahvaltıda yumurta tüketen Petek Dinçöz, öğren ve akşam yemeklerinde sebze ve ızgara et tüketmeye dikkat ediyor. Bununla beraber tükettiği bu besinlerin yağsız olduğuna dikkatleri çeken Petek Dinçöz, “Yiyerek zayıflıyorum. Et de, sebze de, meyve de yiyorum. Eskiden meyve yemezdim. Şimdi bütün meyvelerimi yiyorum. İnanılmaz spor yapıyorum. Gittiğim konserlerde bile üşünmeden çıkıp yürüyorum. Günde toplam 9 km yürüyorum.” sözlerine yer vermişti.

Diyet yaparken nelere dikkat edilmeli?

Kilo verme dönemine giren kişinin dikkat etmesi gereken birçok farklı detay bulunmaktadır. Bu detaylardan en önemlisi ise kalori açığı oluşturmak. Bu yüzden de kilo vermek isteyen kişi, lifli ve besleyici gıdalar ile beslenmeli ve düşük kaloriler tüketmeli. Bu sayede hem sağlıklı bir şekilde beslenebilecek hem de kolay bir şekilde kilo verebilecek. Ancak kilo vermek isteyen kişinin sadece beslenmesine dikkat etmesi, maalesef ki yeterli olmuyor. Çünkü kilo veren bir kişinin aynı zamanda düzenli bir şekilde egzersiz yapması gerekiyor. Petek Dinçöz, verdiği kiloları spora borçlu odluğunu sıklıkla belirtmekteydi. Bununla birlikte günde 8 kilometre tempolu yürüyüş yaptığını söyleyen ünlü şarkıcının son halini tüm Türkiye gözleri ile gördü.

İLGİLİ MAKALE  Çok yenilse bile kilo aldırmayan besinler. Diyet listenize ekleyin

Diyet yaparken su tüketmek oldukça önemli. Yeterli miktarlarda vücuda su almamak, vücudun ödem biriktirmesine yol açıyor. Bu ödemleri vücuttan atabilmek için ise kişinin günde yeterli miktarlarda su içmesi gerekiyor. Uzman diyetisyenlere göre, bir kişinin günde en az 3 litre su içmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak bu değerlerin kişinin vücut tipine göre değiştiğini söyleyelim. Ayrıca içilen bu suyun 24 saate bölünmesi gerekiyor. Bir anda 2 litre su içmek, hiç de sağlıklı bir eylem. Çünkü bir anda içilen yüksek miktarlardaki su, direkt olarak idrar yolu ile vücut dışına atılmaktadır.

X