Her saç modeli herkese aynı orana yakışmıyor. Birçok vücut tipi bulunmaktadır. Bu yüzden her saç modeli her vücut için uygun değildir. Minyon kadınlar için uygun saç modelleri vardır. Bu yazımızda minyon kadınlara yakışacak olan saç modellerinden bahsettik.

Minyon tipteki kadınlara nasıl saçlar yakışır?

Minyon tipli kadınlar eğer uzun saç kullanmak istiyorlarsa, saçlarını dalgalandırarak daha hareketli  bir hale sokabilir. Bu sayede saçlarına hem hacim kazandırmış olacaklar hem de minyon kadınların saçları daha çekici bir hal alacaktır. Aynı zamanda minyon kadınların uzun ve düz saç kullanması, kısa olan boylarının daha da kısa gözükmesine neden olacaktır. Ancak uzun ve düz saçları dalgalandırmak, saç boyunu kısaltacaktır ve hacim kazandıracaktır. Bu sayede minyon kadınların boylarından çok saçları dikkat çekecektir.

Kısa saç her zaman minyon tipteki kadınlara yakışacaktır. Hatta minyon tipteki kadınlara en çok yakışan saç modelinin kısa saç olduğunu söyleyebiliriz. Hatta çok kısa saç modellerini en iyi taşıyan, minyon kadınlardır. Çünkü bir kadındaki kısa saç, her zaman için dikkat çeken bir unsur olacaktır. Genellikle minyon kadınlarda ilk dikkat çeken şey, boyları ve ufak görünümleridir. Ancak kısa ve güzel bir kesime sahip saçlarınız varsa, ilk dikkat çekilen unsur saçlarınız olacaktır.

Dalgalı saç modelleri her zaman için minyon tipli kadınlara yakışmıştır. Çünkü dalgalı saç tipleri, düz saçlara göre daha hacimlidir. Bu yüzden minyon bir tipiniz varsa, saçınızı bir maşa yardımıyla dalgalandırabilirsiniz. Asla saçınızı düzleştirmeye çalışmayın. Ancak bu durum uzun saçlarda geçerlidir. Ayrıca bel hizasına gelen saç modellerini kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. Çünkü dışarıdan bakanlar bütün vücudunuzun saçtan ibaret olduğunu düşünecektir. Ancak omuz veya göğüs hizasında kesilmiş dalgalı saç modelleri, her zaman için minyon tipteki kadınlara yakışmıştır.

Yüz şekillerine göre saç şekli nasıl olmalı?

Oval yüzler için genellikle topuz ile süslendirilmiş saç modelleri, her zaman için iyi olacaktır. Bu sayede oval yüzünüzün güzelliğini daha çok ortaya çıkarabileceksinizdir. Ancak saçınız topuz olamayacak kadar kısaysa, arkadan tutturmalı saç modellerini tercih etmeliler. Bu sayede topuz modellerinde olduğu gibi, yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarabileceksiniz. Oval bir yüz yapınız varsa, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmanız gerekmekte. Bu sayede yüz güzelliğinizi ortaya çıkararak dikkat çekebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  2022 Perma fiyatları

Kısa bir yüze sahipseniz eğer, uzun veya dalgalı saçlar kullanabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzü daha uzun ve dikkat çekici gösterebilirsiniz. Ayrıca kısa olan yüzünüzü daha uzun göstermek için yukarıdan toplanmış topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede kısa olan yüzünüz daha uzun gözecektir.

Uzun bir yüz yapısına sahipseniz ise daha çok kısa modelleri tercih etmelisiniz. Bu sayede yüzünüzün uzun hatlarını gizler ve daha gizemli bir görünüme bürünebilirsiniz. Ayrıca yüzünüzün hatlarını kapatabilmek için kabaran saçları da tercih edebilirsiniz.

Kare bir yüzünüz varsa ise üstleri kabarık, aşağıya doğru kabaran saç modelleri, yüz hatlarınızın daha düz görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca dalgalı kısa saç favoriniz olmalı.