Sürekli olarak bozulan ojelerden ve uğraştıran oje sürem işlemlerinden sıkıldıysanız eğer, kalıcı ojeyi deneyebilirsiniz. Kalıcı oje sayesinde ojenizin sökülme korkusu ile karşı karşıya kalmıyorsunuz. Ek olarak ise kalıcı oje uygulaması sayesinde, çok daha eğlenceli tırnak tasarımlarını deneyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, en iyi kalıcı oje tırnak tasarımlarından bahsedeceğiz.

Şu an ki tırnak tasarımı modası ne?

Şu sıralar insanlar, daha çok minimal tasarımlara yönelmekte. Genellikle tırnak uçları tatlı bir renk, tırnağın geri kalanı şeffaf oluyor. Ya da düz renk üzerinde yer alan bazı küçük çizgiler gibi tasarımlar, şu an için daha popüler. Geçtiğimiz yıllarda ise kalıcı oje modelleri daha karma karışık tasarımlardan oluşmaktaydı. Bu tasarım modelleri ise genellikle yapımı daha zor olan modeller. İnsanlar hem sadelik hem de kolaylık aradığı için de artık tırnaklarda daha çok minimal tasarımlar tercih edilmektedir.

Kalıcı oje uygulaması nasıl yapılır?

Kalıcı oje uygulamasını evde kendiniz yapmanız biraz riskli olabilir. Bunun için güzellik merkezlerinden yardım almalı ve profesyonellerce bu ojelerin yapılmasını sağlamalısınız. Kalıcı oje uygulaması, biraz zahmetli olabiliyor. Çünkü sürekli olarak tırnağınıza ısıl işlemler ve özel jeller uygulanıyor. Bu uygulamalar neticesinde de tırnaklarınızdaki ojeler kalıcı bir hale getirilebiliyor. Kalıcı ojenin sürülmesi 15 ila 20 dakikayı alabiliyorken, normal ojeler 5 dakika gibi kısa sürelerde sürülebiliyor. Bunun nedeni ise kalıcı ojenin her adımında UV ışınları ile ojenin kurtulmasından kaynaklanıyor. Kalıcı oje uygulama adımları sırası ile şu şekildedir:

  • Kalıcı ojelerin tırnaklarda güzel durabilmesi için öncelikle ojenin yapılacağı tırnağa manikür yapılır. Ayrıca kalıcı oje uygulamasında ojenin ete temas etmemesi gerekiyor. Manikür yapılınca da bu sorun ortadan kalkıyor.
  • Manikür işleminden sonra tırnakların güzelce temizlenmesi gerekiyor. Bu temizlik sırasında tırnaklar, nem ve yağdan tamamen arındırılmış olması gerekiyor. Aksi takdirde yapılacak olan kalıcı oje uygulaması, çok da kalıcı olmayacaktır. tırnaklardaki nem ve yapı alabilmek için özel bir solüsyon uygulanır. Daha sonra ise bu solüsyonlu tırnaklar, UV ışınları altında bekletilir.
  • Tırnak temizleme işlemi yapıldıktan sonra ise ilk katman oje sürülür. Ojenin sürülmesinin ardından da UV ışınında tırnakların 60 saniye kadar bekletilemsi gerekiyor. Ayrıca bu UV uygulaması, sürülen her oje katı için yapılması gerekiyor.
  • İlk oje katının yapılmasından sonra ise özel bir jel bulunmaktadır. Bu jel de tırnaklara sürülür ve ardından da tırnaklar, 60 saniye boyunca UV ışını altında bekletilir.
  • Jel katmanın üzerine bir kat daha oje sürülür. Bu katmanın da sürülmesinin ardından, tırnaklar tekrardan UV ışını altında 60s aniye kadar bekletilir.
  • En son sürülen ojenin üstüne ise özel solüsyonlar yardımı ile cila yapılır. Cila yapıldıktan sonra tırnaklar tekrardan UV ışını altında, yaklaşık 60 saniye kadar bekletilir.
İLGİLİ MAKALE  Tırnak kesmenin günü mü olur demeyin! İşte tırnak kesmenin günleri

En iyi kalıcı oje modelleri

Kalıcı oje yaptıran insanlar, düz renk yerine farklı tasarımları tercih ediyor. Geçtiğimiz yıllarda sanki ressamların ellerinden çıkmış tasarımlar ile karşı karşıya kalmaktaydık. Ancak daha sonra insanlar, minimal tasarımlara yöneldi. Bunun nedeni ise hem daha sade bir görünüm hem de zaman kazanmak. Bu yüzden de son yıllarda tırnaklarına kalıcı oje uygulaması yaptıran kişilerin daha minimal tasarımlara yöneldiğini görüyoruz. Gelin hep brilikte en hoş duran kalıcı oje modellerini inceleyelim.

Genellikle tırnak uçlarına sürülen bazı renkler, şu an için çok fazla tutulmaktadır. Bu tür tırnaklar, hem daha sade bir görünüm elde etmenizi sağlıyor hem de daha az uğraştırdığı için büyük zamanlar kazandırmaktadır.

Ayrıca bu dönemde bazı meyve şekilleri de oldukça popüler. Eğer siz herkes gibi sade bir tasarım yerine daha detaylı bir model arıyorsanız, kesinlikle kivi y da çilek gibi bazı meyve modellerini tırnaklarınıza yaptırtabilirsiniz.

Tabii ki de düz renkleri geçmeden konuyu kapatamayız. Düz renklerde asıl önemli detay tırnağın şekli. Eğer parlak bir renk tercih edeceksiniz. sivri tırnaklar oldukça hoş duracaktır. Çoğu kişi de parlak renk bir kalıcı oje yaptırdığında, uzun ve sivri tırnakları tercih etmektedir.