Sirke, insan sağlığı için oldukça faydalı bir gıdadır. Salatalarda, yemekleri tatlandırmada ve daha birçok yerde sirkenden faydalanırız. Aynı zamanda sirke, yüzyıllardır tıp alanında kullanılmaktadır. Özellikle doğal antibiyotik olması, sirkeyi çok önemli bir doğal ilaç haline sokmaktadır. Bununla beraber sirke ile birçok hastalığın tedavi süreci hızlanır ve hastalıklara yakalanma riskimiz azalır.

Kilo vermek için çeşitli ve sağlıksız diyetlerden kaçmanız gerekli. Çünkü bu çeşit diyetler, insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Ancak bu yazımızda çok daha hızlı yağ yaktıracak bir kür tarifi vereceğiz. Bu kür ile birlikte hem kilo vereceksiniz hem de sağlığınıza herhangi bir zarar vermeyeceksiniz. Bu sirkeli kür sayesinde çok daha hızlı kilo verebilirsiniz. Bu sayede 3 haftada 7 ya da 8 kilo vermeniz mümkün. Çok hızlı yağ yaktıracak sirkeli kür için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 1 ya da 2 demet maydanoz
  • 2 adet limon
  • 3 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 litre su
  • 5 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil
  • 3 yemek kaşığı tarçın tozu ya da 1 adet tarçın çubuğu

Hızlı yağ yaktıran sihirli kür nasıl hazırlanır?

Hızlı yağ yaktıran sirkeli kür için öncelikle 1 litre suyun içerisine 2 adet limon suyu sıkın. Daha sonra ise 1 ya da 2 demet maydanozun yapraklarını ayırın ve suyun içerisine atın. Ardından da 3 yemek kaşığı tarçın tozu ekleyin. Eklediğiniz malzemeleri biraz karıştırdıktan sonra ise 5 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil ekleyin. Ardından da 3yemek kaşığı kadar elma sirkesi ekleyin ve suyunuzu iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı süzerek için. Hızlı yağ yaktıran sirkeli kürümüzü, maksimum 3 hafta kadar kullanmamız gerekmektedir. Daha sonra ise 1 ay boyunca bu küre ara vermemiz gerekmektedir.

Bu kürü kullanmadan önce, doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Çünkü bu kür sirke içerdiğinden ve midenizde hassasiyet varsa, bu kür sizin midenize zarar verebilir. 

Sirkeli kürün faydaları nelerdir?

Hazırladığımız kürün içeriğindeki maddeler, bazal metabolizmamızın hızlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede de yağ yakım hızınız artmaktadır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu kür, size tokluk hissi vermekte. Bu sayede daha az yemek yiyip, vücudunuzda kalori açığı oluşturabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Her gün düzenli olarak bir bardak limonlu çay için. Limonlu çay içmenin faydaları (Kaynak: soru.com.tr)

Hızlıca kilo verdiren sirkeli kürün bir diğer faydası ise vücuttaki ödemleri atması. Sirkeli kürün içerisindeki maddeler, ödemin çok daha rahat atılmasını sağlamakta. Bu yüzden vücudunuzda oluşan şişliklerden hızlıca kurtulabiliriz.